Sayfa 129/216 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: ARDYZ ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,267
    [QUOTE=monaroza;4136833]Burada aklınca algı yapanların kaçı izahnameyi okudu ve şirketi temel analizle değerlendirdi acaba?
    Şirketin yıllıklandırılmış kârı: 29 milyon

Şirket bir yazılım şirketi. Yazılım şirketleri pd/dd ile değerlendirilmez daha çok fk’ya veya f/satış’a bakılır.
    Bakın bu hissenin muadilleri olan şirketlerin çarpanlarına.
    Fk ortalaması 20’nin üzerinde.

Bu şirket 15 fk ile fiyatlansa -ki sektörün altında yine- piyasa değeri 435 milyon yapar ki hisse fiyatı 20 liraya tekabül eder.
    Yani 20 lira olsa bile pahalı denemez.
    link 45 fk
    Logo 23,86 fk
    Kront:100 fk ama son bilanço ile 20’lere düşecek gibi
    Fonet:17,1 fk
    Smart: fk eksi
    Netaş: fk eksi

En az 15 fk bu şirketin hakkıdır. 20 olsa da kimse pahalı diyemez zira sektördeki fiyatlamalar malum.
    Dolayısıyla bana göre 20 lira altındaki tüm fiyatlar bence ucuz.
    30’a kadar normal,
    30 üstü beklentiye bağlı değişir.

Ayrıca sektörde en yüksek ciro ve kar son çeyrekte gelir. Ben son çeyrekten de ümitliyim.

Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi olmayıp kendi kendime düşündüklerimden ibarettir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla

önderildi[/QUOTE
    sn monaroza Galip KY kırmaz dinler hemen mal satışı yapar verdiği hisse en az %-70 düşüş yaşar yıllarca kendini toparlayamaz...... Asla yatırım tavsiyesi değildir

Alıntı Originally Posted by ekonomistomer Yazıyı Oku
    Açığa satışı tahta sahibi yüklüce yapar ancak.. 10 m lot dolaşımdakı hissede milyon lot açık ancak kendisidir ... ozgyo da 2 m lota yakın açık vardı 2.5 tl cıvarlarında tahtayı çaycı 6 tl ye surmüştü mal bulamadılar..
    Aynen ÖZGYO de açıkçıları fena çarpmişlardı, hisse fiyatını hızlıca yukarı sürmüşler, hisse üst üstte tavan olunca açiklar kapanamamış, açikçılar piyasadan mal bulamamışlardı, bulanlarda astronomik fiyatlar ödemişlerdi, ÖZGYO de ne ocaklar sönmüştü,

3.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    ARDYZ bugün ortalama 15.382 tl fiyattan toplam 1.147.136 lot açığa satış işlemi gerçekleşmiştir, dünden de 96.560 lot açık taşınmış olup tavan fiyattan kapanışa göre açıkçılar fena para kaybetmiş olmalılar, tahtanın dönüşünü iyi hesap edebilen yada şanslı açıkçılar zamanı geldiğinde çok güzel para kazanacaklardır,
    Bu açığa satış rakamları sizi yanıltmasın. Ne kadarının gün içinde kapandığını bilmiyoruz.
    Bu rakam sadece açığa satış tuşu kullanilarak yapilan satış miktarıni gosteriyor. Ve bu satışların çoğu aynı gün içinde kapatılıyor.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    O zaman algı yaratıyorlardır. Bir daha çözülme yaşanırsa alın ky diyorlar. E o zaman da 8 taban görmeyeceğinin garantisi yok
    He arkadaş he...Yazdıklarınızdan çok yararlandım. Yarına azcık aşağı esnerse yeniden alım yapmalıyım, ters mi anladım?

Asla yatırım tavsiyesi değildir.

5. Bugün çok başarılı bir silkeleme yaşandı. Küçük yatırımcılar karın bir kısmını kaybetme korkusuyla satış yaptılar. İşte o an birileri de mal topladılar. Anlık izleyebilenler görmüşlerdir satışlar anında karşılandı. Saat 17lerde yeniden tavana kilitlendi. 725 000 lot alım emri tavanda bekliyor.
    1.Kar marjı yüksek
    2.Piyasadaki hisse sayısı az.
    3.Bebek hisse ,
    4.Sektör olarak geleceğe dönük
    Şahsen tam olarak böyle bir şirkete yatırım yapmak istiyordum. Benzerleri fiyat olarak uçmuşlar, ardyz alabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Herkese hayırlı olsun.

Asla yatırım tavsiyesi değildir.

6. Üstteki yazıda dün sözcüğü kullanmalıydım, gece saat 01:30 du.

ANKET-BIST100 Endeksi'nin güne alıcılı bir seyirle başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin medyan
    tahmini +346, ortalama tahmin ise +361 oldu.
    Foreks'in 32 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +835 puan olurken, en düşük beklenti +90 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan 32 analistin tamamı pozitif açılış tahmininde
    bulundu.
    BIST100 Endeksi, dün günü 491,79 puan artışla 120.540,53
    puandan tamamlamıştı.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından günlük düzenlenen
    BIST 100 Endeksi açılış anketine katılmak isteyen yatırım
    uzmanları [email protected] adresine başvuru maili
    gönderebilir.

- BIST100 Açılış Anketi Sonucu

Medyan : +346
    Ortalama : +361
    Maksimum : +835
    Minimum : 90
    Katılımcı: 32[(+32)(-)0]

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(14/02/2020 - 09:23:46)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    1,722
    döküldünüz mü millet te paylaşanda kalmamış
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazıdıklarım ön görülerim arkadaş sohbeti varsayımları gibi farztmek gerekir almak satmak size aittir çünki para sizindir ..

Sayfa 129/216 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •