Sayfa 419/420 İlkİlk ... 319369409417418419420 SonSon
Arama sonucu : 3359 madde; 3,345 - 3,352 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1. Ben de 28-29 milyon kar bekliyordum. Ak yatırımın 47 milyon beklentisi gerçekten şahane. Umarım gerçekleşir.

2.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Ak Yatırım ceyreklik 47 milyon kar bekliyormuş. Bu kar gelirse super olur. Benim tahminim 22-25 milyon tl civarındaydı.

Geçen yilin 12 aylik kari be sene 6 aylikta yakalanmış olacak ki, en verimli 4 çeyrek olmadan bu cok büyük bir başarı bence.

Yeni halka acilan yazilimlarin fk si vbtyz 23 atatp 30 üstü.

Ne diyelim bu cicek gibi şirketi gormeyipte gidip onları kapıs kapis alanlar elbet bir gün doğruyu görecekler.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn. balıkadam, bu beklentiyi nerede gördünüz? Ben Ak Yatırım tarafından bir güncellemeye şahit olmadım. Gördüğüm en güncel döküman şu, orada da yıllık 84m kâr bekleniyor. https://yatirim.akbank.com/_layouts/...d.aspx?ID=6174

3.  Alıntı Originally Posted by buffet33 Yazıyı Oku
    Sn. balıkadam, bu beklentiyi nerede gördünüz? Ben Ak Yatırım tarafından bir güncellemeye şahit olmadım. Gördüğüm en güncel döküman şu, orada da yıllık 84m kâr bekleniyor. https://yatirim.akbank.com/_layouts/...d.aspx?ID=6174
    Bahse konu dökümanı buldum ortaklar, gerçekten şahane bir beklenti... https://yatirim.akbank.com/_layouts/...d.aspx?ID=6216

4.  Alıntı Originally Posted by buffet33 Yazıyı Oku
    Bahse konu dökümanı buldum ortaklar, gerçekten şahane bir beklenti... https://yatirim.akbank.com/_layouts/...d.aspx?ID=6216
    Ak yatirim gecen sefer 16 milyon tl kar beklerken 18 milyon tl gelmisti.

Ayrica patron Arda Ödemiş bloomberg te beklentileri karsilayacak hatta aşacak bir karlilikla yılı tamamlamayi hedeflediklerini belirtmisti.

Araci kurumlar bu beklentileri bekirlerken mutlaka sirketlerden bir takim bilgiler aliyorlardir. Yani sallamasyon veya geçmiş verilere dayali degil, tam tersine gelecek verilere dayalı bir tahmin oldugunu düşünüyorum.

Bu sebeple ak yatirimin tahmininin tutma olasılığı bayağı yüksek bence.

Daha bu işin 3. ve 4. çeyreği var. Yazilim sektörünün ozellikle 4.ceyrekte neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Eğer ak yatırımın bu tahmini tutar ve bu ivme 3.ve 4. çeyrekte de devam ederse yilsonu icin 150 milyon tl civarinda bir net kar surpriz olmaz.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Herkese iyi bayramlar. İnşallah bayram sonrası yüz güldürür bayadır yattı

6. Aklı olan portföyde en az bir yazılım sektörü hissesi bulundurur. 2. çeyrek biançolar açıklandığında muhtemelen en ucuz yazılım şirketi olacak ard. halka arzdan bu güne gösterdiği performans ve grafiğe bakınca hisse fiyatı yuksek gibi görünse de aslolan gelecek karlardır ve gelecek karlar bu şirketi oldukca cazip hale getirecek.

7.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Aklı olan portföyde en az bir yazılım sektörü hissesi bulundurur. 2. çeyrek biançolar açıklandığında muhtemelen en ucuz yazılım şirketi olacak ard. halka arzdan bu güne gösterdiği performans ve grafiğe bakınca hisse fiyatı yuksek gibi görünse de aslolan gelecek karlardır ve gelecek karlar bu şirketi oldukca cazip hale getirecek.
    Kesinlikle katılıyorum.

8. Faaliyetleri ve finansal yapisi incelendiginde gercekten de cok saglam ve gelecek vadeden bir sirket ARDYZ.
    Fakat firmayla ilgili tek olumsuz durum yakin zamanda yapilan son patron satislariyla firmanin halka aciklik oraninin %62'ye cikmasi. Hatta satisa hazir bir miktar daha patron hissesi var ve onlar da satilirsa halka aciklik orani daha da artacak.
    Demem o ki: Benim boyle bir sirketim olsa birak hisse satmayi, para buldukca piyasadan da toplarim. Ama bu patron niye satiyor bu hisseleri acaba. Ne yapacak o kadar parayi?
    Bu durumla ilgili bilgisi, dusuncesi olan arkadaslar aydinlatabilirse bizi super olur...

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Aklı olan portföyde en az bir yazılım sektörü hissesi bulundurur. 2. çeyrek biançolar açıklandığında muhtemelen en ucuz yazılım şirketi olacak ard. halka arzdan bu güne gösterdiği performans ve grafiğe bakınca hisse fiyatı yuksek gibi görünse de aslolan gelecek karlardır ve gelecek karlar bu şirketi oldukca cazip hale getirecek.

Sayfa 419/420 İlkİlk ... 319369409417418419420 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •