Sayfa 420/420 İlkİlk ... 320370410418419420
Arama sonucu : 3359 madde; 3,353 - 3,359 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by **Kingpin** Yazıyı Oku
    Faaliyetleri ve finansal yapisi incelendiginde gercekten de cok saglam ve gelecek vadeden bir sirket ARDYZ.
    Fakat firmayla ilgili tek olumsuz durum yakin zamanda yapilan son patron satislariyla firmanin halka aciklik oraninin %62'ye cikmasi. Hatta satisa hazir bir miktar daha patron hissesi var ve onlar da satilirsa halka aciklik orani daha da artacak.
    Demem o ki: Benim boyle bir sirketim olsa birak hisse satmayi, para buldukca piyasadan da toplarim. Ama bu patron niye satiyor bu hisseleri acaba. Ne yapacak o kadar parayi?
    Bu durumla ilgili bilgisi, dusuncesi olan arkadaslar aydinlatabilirse bizi super olur...
    Açıkçası faliyetlerde ve karlilikta bir bozulma olmadığı sürece halka açıklığı ve patron satışlarını olumsuz görmüyorum. Örnek: logo yıllardır halka açıklığı cok yuksek ama düzenli ve hızlı büyümeye devam ediyor. Yatırımcısına da çok güzel kazandiriyor.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Bu sirketi takip etmemin bir nedeni de zaten LOGO'ya benzetiyor olmam sn. Balikadam.
    1- LOGO'daki patron satislarinda blok alici yabancilardi, ARDYZ'nin ilk blok patron satisinda da alici yabancilardi, hatta 61-62 TL civari bir fiyattan almislardi. Gecenlerde 54 TL civarindan yapilan ozel emirli satislar da muhtemelen yabanciya gitti. Yabanci bu kadar parayi bi fiyatlardan bosuna baglamaz bu sirkete herhalde.
    2- LOGO yillardir duzenli buyuyen ve karini artiran bir sirket. ARDYZ de bu yolda gidiyor gibi gorunuyor.
    Vs.vs
    Ama yine de ben bu patron satislarina kil oluyorum. Sadece bu sirkete ozel degil tabi. Patron satisi olam tum hisselere.

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Açıkçası faliyetlerde ve karlilikta bir bozulma olmadığı sürece halka açıklığı ve patron satışlarını olumsuz görmüyorum. Örnek: logo yıllardır halka açıklığı cok yuksek ama düzenli ve hızlı büyümeye devam ediyor. Yatırımcısına da çok güzel kazandiriyor.

3.  Alıntı Originally Posted by **Kingpin** Yazıyı Oku
    Bu sirketi takip etmemin bir nedeni de zaten LOGO'ya benzetiyor olmam sn. Balikadam.
    1- LOGO'daki patron satislarinda blok alici yabancilardi, ARDYZ'nin ilk blok patron satisinda da alici yabancilardi, hatta 61-62 TL civari bir fiyattan almislardi. Gecenlerde 54 TL civarindan yapilan ozel emirli satislar da muhtemelen yabanciya gitti. Yabanci bu kadar parayi bi fiyatlardan bosuna baglamaz bu sirkete herhalde.
    2- LOGO yillardir duzenli buyuyen ve karini artiran bir sirket. ARDYZ de bu yolda gidiyor gibi gorunuyor.
    Vs.vs
    Ama yine de ben bu patron satislarina kil oluyorum. Sadece bu sirkete ozel degil tabi. Patron satisi olam tum hisselere.
    Aynen bende normalde patron satışı olan hisselerde olmam ama bu şirket o kadar hızlı büyüyor ki, bu hizla devam edebilirse logo yu sollaması çok zaman almaz.

Ilk satışı dediğiniz gibi yabanci kurumsallar almisti 60 tl civarindan.

2 blok satisin yarısı yerli yarısı yabancı kurumsallara yapıldı.

Muhtemelen 3. satış bilancodan sonra yine bu şekilde yapılacak.

Sabırla beklemeye devam.

4.  Alıntı Originally Posted by cgknypc Yazıyı Oku
    Ben de 28-29 milyon kar bekliyordum. Ak yatırımın 47 milyon beklentisi gerçekten şahane. Umarım gerçekleşir.
    2. çeyrek net karı 40.2 Milyon TL geldi. Ak yatırım beklentisinin altında kalsa da çok çok iyi bir kar. Geçen yılın aynı dönemine kar 3,37 kat arttı. Normalde 2,30 - 2,40 katı bir büyüme oluyordu önceki yılın aynı çeyreğine göre. Büyümede hızlanma olmuş yani.

En önemlisi de yazılım firmalarında asıl kar son çeyrek geliyor bu yılın 2. çeyrek karı geçen yılın son çeyrek karını geçmiş durumda. Bu yıl son çeyreğinde aynı sıçrama devam ederse 150 Milyon TL yıllıklandırılmış kar hedefine çok rahat ulaşılır. O da hisse başına 6,32 TL kar demek.

5. Ak yatırım beklentisinden düşük Kâr gelmesinin sebebi ARGE giderleri.

2020 2.Ceyrek ARGE gideri 1 Milyon 285 Bin civarı,
    2021 2. Çeyrek ARGE gideri 25 Milyon 638 Bin civarı.

Arge ye müthiş pay ayirmislar.

6. Hayır değil, ak yatırımın raporunda ikinci çeyrek 88 milyon satış beklenirken 70 milyon olarak gerçeklemesinden kaynaklı. Yine de bence harika bilanço.

7. müthiş bir bilanço hayırlı olsun hepimize ortaklar.

Sayfa 420/420 İlkİlk ... 320370410418419420

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •