Sayfa 326/1001 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: Viop - X

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    99 depremi ile bu depremi hangi kafa ile karşılaştırdınız ? ortada semt ilçe kalmamış sen enkaz diyon ??

17 Ağustos Depremi

365.000
    Hasar gören bina sayısı

112.735yıkık-ağır hasarlı

124.131Orta hasarlı

128.042Az hasarlı

Kaynak: TBMM Araştırma Komisyonu Raporu, Temmuz 2010

Resmi rakamlara göre, depremde 18 bin 373 kişi hayatını kaybetti, 48 bin 901 kişi de yaralandı. 5 bin 840 kişi de kayboldu.

Ancak bölge halkı, can kaybının çok daha yüksek olduğunu öne sürüyor. Resmi olmayan kaynaklar, can kaybının 50 bin civarında olduğunu iddia ediyor.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-49322860
    cevap vermeden once keske yazimi daha dikkatle okusaydiniz.
    Ben iki depremin buyuklugu ve yikiciligi arasinda bir karsilastirma yapmadim......Devletin acil arama kurtarma ve saglik teskilatlarinin hazirlik, organizasyon, koordinasyon, insan kaynagi, ekipman ve maddi imkanlar acisindan eskiye gore oldukca daha iyi durumda olduklarini soyledim. Buda dogru bir tespittir. Hatta sivil STK'larida hesaba kattigimizda bu alanlarda dunyanin en iyi ulkeler arasinda oldugumuzu soyliyebilirim.

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    cevap vermeden once keske yazimi daha dikkatle okusaydiniz.
    Ben iki depremin buyuklugu ve yikiciligi arasinda bir karsilastirma yapmadim......Devletin acil arama kurtarma ve saglik teskilatlarinin hazirlik, organizasyon, koordinasyon, insan kaynagi, ekipman ve maddi imkanlar acisindan eskiye gore oldukca daha iyi durumda olduklarini soyledim. Buda dogru bir tespittir. Hatta sivil STK'larida hesaba kattigimizda bu alanlarda dunyanin en iyi ulkeler arasinda oldugumuzu soyliyebilirim.
    şu an 20 yıl öncesinden elbette iyi olmalı.. 20 yıl sonra da bugunden daha iyi olmamız lazım.. toplum gelişiyorsa kaçınılmazdır..

"ülke olarak geçen yıl %4 büyüdük" diye yazı okuyorsunuz gazetede mesela.. bu ne anlama geliyor ? ne anlama gelmeli?

şu anlama gelmeli elbet: ortalamada bu %4 büyümeler birikip 20 yıl onceye göre ülke daha yetenekli olmalı her alanda..20 yıl sonra da bugunden daha iyi olmalıyız..

eğer geçmiş karşılaştırması olacaksa osmanlı zamanına kadar gideriz.. kaldı ki mevcut iktidar geçmişe göre daha çok vergi topluyor..daha çok toplayıp bunun karşılığında daha az şey yapıyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    99 depremi ile bu depremi hangi kafa ile karşılaştırdınız ? ortada semt ilçe kalmamış sen enkaz diyon ??

17 Ağustos Depremi

365.000
    Hasar gören bina sayısı

112.735yıkık-ağır hasarlı

124.131Orta hasarlı

128.042Az hasarlı

Kaynak: TBMM Araştırma Komisyonu Raporu, Temmuz 2010

Resmi rakamlara göre, depremde 18 bin 373 kişi hayatını kaybetti, 48 bin 901 kişi de yaralandı. 5 bin 840 kişi de kayboldu.

Ancak bölge halkı, can kaybının çok daha yüksek olduğunu öne sürüyor. Resmi olmayan kaynaklar, can kaybının 50 bin civarında olduğunu iddia ediyor.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-49322860
    17 Ağustostan sonra bu ülkede çok şey değişti. Keşke daha önce bu bilince sahip olsaydık. Özellikle arama kurtarma ekipleri, gerekli organizasyonun yapılması, bina yönetmeliklerinde yapılan değişikler, kentsel dönüşüm hep yerinde kararlardı.
    Ancak İmar affı ve yanlış uygulanan kentsel dönüşüm kazanımların bir bölümünü sildi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    17 Ağustostan sonra bu ülkede çok şey değişti. Keşke daha önce bu bilince sahip olsaydık. Özellikle arama kurtarma ekipleri, gerekli organizasyonun yapılması, bina yönetmeliklerinde yapılan değişikler, kentsel dönüşüm hep yerinde kararlardı.
    Ancak İmar affı ve yanlış uygulanan kentsel dönüşüm kazanımların bir bölümünü sildi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Evet dogrudur. Kentsel donusum projeleri resmen betoncu muttahit sirketlerin gayri mesru kazanclarina kurban edilip tecavuze ugradi...
    Ulke olarak neredeyse her 7-8 yilda bir buyuk deprem yasiyoruz. Ama yinede ders ve ibret almiyoruz. Belediye-Muttahid kirli rant ittifaki hala durdurulamiyor.

5. Kentsel dönüşüm diye bişey var faydalanalım dedik zamanında 12 dairelik 45 yıllık binada millet ne zorluklar çıkardı gereksiz yere, müteahhit ten para koparmaya çalışanlar, bu müteahhit senin adamın ben kabul etmem diyenler birbirine küsenler herkes cinlik peşindeydi rezillikti valla anlaşmak 3 yıl sürdü herkesin evinin değeri 2 ye katlandı. O arada bi deprem olsaydı binanın hiç şansı yoktu vatandaş afeti yaşıyor 1-2 yıl sonra unutuyor. Çekmece avcılar vs depremde yıkıma uğradı şimdi kimsenin iskinde değil git kardeşim başka yerde otur deyince bişey olmaz olunca devlet inbe olur. Daha çook zaman lazım akıllanmamıza

6. Zamanında Sakıp Sabancı televizyonda anılarını anlatıyordu. David Rockefeller ile tanışmış samimi olmuşlar. Sohbet sırasında siz nasıl zengin oldunuz vs bir soru sormuş, adam eğilmiş gömlek yakasını göstermiş, yıpranan gömlek yakasını ters yüz ettiğini anlatmış...

Ben de yıpranan bir gömleğimin yakasını değiştirmiştim annem nasıl yaptın demişti teyzeme göstermişti, inceledi güzell olmuş dedi. Tabi her gömlek yakası değişmez cepli olanlar var. Ben de adamın hikayesini sonradan dinleyince sevindim.

İKEA'nın sahibi eski bir arabaya biniyor deniyordu, keza Warren Buffet yıllar önce aldığı evde oturuyor deniyordu.

Dışardan zenginlik gösteriş, ihtişam, prestij olarak gözüküyor o tarafı ilgi çekiyor, öte yandan kişiyi esas mutlu eden ne yapar ise yapsın hakkı ile yapmak olmalı.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

ilahi ariston bey
    Onun cogu o beyanatin
    Calisanlara az odeme yapma
    Icin

Genelde bi isi ucundan tuttun ya piyasadaki insanlari calistirican ama LEGO danimarkali plastik oyuncak firmasi misali
    Son Nihai organizasyon senin sirket ustunden bitecek
    Piyasa seni taniycak Arada kaynamiycan

Karli duzenli istikrarli itidalli imaj ve cevren olucak vs vs vs disiplin cart curt baktin kadinlar Makyaj odasinda tuvalet oluyo bu uzun kaliyo Demir yumrugu basacan
    Allahta vericek tabi
    Yoksa az yiyerek kimse zengin olamaz))
    Kisaca birey sirket ulus kartel trost farkmaz
    Organize olan zenginler

Kismette yoksa ne yapsan bos

Bi de hayalcilik yok
    Maliyet kalite zamanlama bilinci

Arti malesef yuzun yumusaksa gene olmuyo be
    Acimasizlik
    Bu bilmiyomda tum zenginlerde var
    Ziyadesiyle

8. “Kıtlık döneminde insanları öldüren şey açlık değil, bolluk döneminde alıştıkları tokluktur.”

| İbn-i Haldun.

Sayfa 326/1001 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •