Sayfa 267/367 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

1. Kalk ve bir makam çal

Aç Hüsrevlerin şarap içtiği destiyi

Eflatun bu badeden sarhoş olduğunda,

Derdi dermandan ayıramasın.

Ruh sarhoşluk ve harap olmaktan,

hicvi ovgüden ayıramaz...

Kalk ve bir makam çal...
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

aywaaaaa

senin sâfinaz kuzu elimi öpün uleynnnn dedi.
    koca koca adamlar aynı yazıyı kopyaliyor, sayfaya yapıştırıyor...

yawww nolucek bu kuzunun ve müritlerinin bu hâli?

bea...!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    aywaaaaa

senin sâfinaz kuzu elimi öpün uleynnnn dedi.
    koca koca adamlar aynı yazıyı kopyaliyor, sayfaya yapıştırıyor...

yawww nolucek bu kuzunun ve müritlerinin bu hâli?

bea...!

Nerden bilem abi? )))))))))))))))))))))

Yaliniz en guzel mesaji Titrettin yazivemiş, diyorkine,

"Akideşler ayni yaziyi niye kopyalayip, duruyonus?"

)))))))))))))))))))))))

4. ayva parayı vurdu sanırsam en son long dediydi...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

5.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    ayva parayı vurdu sanırsam en son long dediydi...
    Abi onu 2000 puvani kivirttirip kapativediydim. Unlar citir cerez...Voliyi altundan furdum.

1640'dan cumhuriyetleri sattin. 6 gun sunra ayni cumhuriyetleri 1520'den aldin, diktim panganin kasasina...Sinci yine 1620 felan....

))))))))))))))))) keyfim gicir...

6. Yaliniz Turkiya'ya muthis kiyak geciyorlar...Dolarin sinciye 3 misli olmasi beklenirdi.

Bronson olayi bahane edilerek, Turk ekonomisi yeniden duzene sokuluyor. Dolarda son bir atak, aynen Mutercimler'in dedigi gibin 10'lara dogru, oradan 7, 5'a bir geri vites olmasi cok normal.

Verimiz calisan butun firmalar batar, iflas mukemmel bir muessesedir, hicbir kaynak bosa gitmez, ucuz fiatlarla el degistirir. Verimli calisan firmalar guclenir, pazar paylarini arttirirlar.

Issizlik kotudur tabi, emme baska care yok.

Imar barisi, vergi barisi, bedelli askerlikle epey kaynak topladilar. Artikin bu paralari dogru yerlre akitirlar. Artikin isteseler de yanlisyere veremezler.

Insaat batti masalina da inanmayin. Batirmazlar. Insaat batmis olsa, evsizlerden disarida yuruyemezsin.

Turkiyada 350.000 mutehayit oldugu soyleniyor. Bunlar batar...100.000 mutehayit bile cok abi.

Hersey kontrol altinda merak etmeyin.

7. Hersey kontrol altinda diye yazdim emme kriz yeni basliyor.

Abi sinci adamlar "vatan hayini" diyorlar, yazi yazmaya da korkuyorsun.

Kiyak gecseler de bu ciddi bir krizdir. Dolarin 3 misli olmasiyla, 2 misli olmasi arasinda ciddi hasar farki vardir.

Diger taraftan ekonomi ve siyaset, kari-koca gibidir.

Iyi Parti'nin yerel secimlerde ittifak kurmayacagini aciklamasi ve Chp'nin Hdp ile ittifaka yonelmesi yeni gelismeler.

Chp muhalefetim diyor. Iyi Parti ise gozum, Akp-Mhp tabaninda diyor.

Mhp ise bir lider partisi, aynen soz verdigi gibi af taslagini meclise getirdi. Diger taraftan yerel secimlerin erkene alinmasini kabul etmeyecegini net olarak acikladi. Onceden de yazdigimiz gibi Bahceli cok guclu, neredeyse agzindan cikan kanun.

Secimlerden once Atatutkculugun cok guclenecegini yazmistim. Dun bir tv kanalinda Prof.Ersan Hoca'yi izledim, Akp'nin avukatligini da yapmis bir insan, adam "kalpakli Kemalist" cikti.

Kriz ilerledikce; siyasal Islam gucten duserken, Kemalizm guclenecek.

Tabi disaridan da sureci hizlandiracak, guzel paslar geliyor. Msela Macron'un "simdiki Turkiye Mustafa Kemal'in Turkiyesi degil" aciklamasi gibi.

8.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Yaliniz Turkiya'ya muthis kiyak geciyorlar...Dolarin sinciye 3 misli olmasi beklenirdi.

Bronson olayi bahane edilerek, Turk ekonomisi yeniden duzene sokuluyor. Dolarda son bir atak, aynen Mutercimler'in dedigi gibin 10'lara dogru, oradan 7, 5'a bir geri vites olmasi cok normal.

Verimiz calisan butun firmalar batar, iflas mukemmel bir muessesedir, hicbir kaynak bosa gitmez, ucuz fiatlarla el degistirir. Verimli calisan firmalar guclenir, pazar paylarini arttirirlar.

Issizlik kotudur tabi, emme baska care yok.

Imar barisi, vergi barisi, bedelli askerlikle epey kaynak topladilar. Artikin bu paralari dogru yerlre akitirlar. Artikin isteseler de yanlisyere veremezler.

Insaat batti masalina da inanmayin. Batirmazlar. Insaat batmis olsa, evsizlerden disarida yuruyemezsin.

Turkiyada 350.000 mutehayit oldugu soyleniyor. Bunlar batar...100.000 mutehayit bile cok abi.

Hersey kontrol altinda merak etmeyin.
    Avrupanın t amamında 30.000 Mütehayit varmış bea kaynak; bloomberg HT

Sayfa 267/367 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •