Sayfa 313/367 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 2,497 - 2,504 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

1.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    ABD yoldan çekiliyor...... beaa!
    Ve bu mücadeleyi Devlet-i Âli kazandı hamdolsun...Bu forumda her zaman dediğimiz şey şuydu: Bu kadim, 12 bin yıllık Devlet geleneğini küçümsemeyin...En zor zamanlarında bile küllerinden doğmuş ve bu coğrafyada hüküm sürmeye devam etmiş bir milletiz BİZ...

Sağlık nedenlerimden dolayı fazla yazmayacağım abi...Selam vermek için uğradım...Selametle...

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Ve bu mücadeleyi Devlet-i Âli kazandı hamdolsun...Bu forumda her zaman dediğimiz şey şuydu: Bu kadim, 12 bin yıllık Devlet geleneğini küçümsemeyin...En zor zamanlarında bile küllerinden doğmuş ve bu coğrafyada hüküm sürmeye devam etmiş bir milletiz BİZ...

Sağlık nedenlerimden dolayı fazla yazmayacağım abi...Selam vermek için uğradım...Selametle...
    yetkisiz abem geçmiş olsun...

ben de yazmasam.
    burada yazan hasta mı oluyor?..bea..!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3. Öyle değil abi...Sinerji olmazsa olmaz bu işler...Ortamdakilerle kafan uyacak yani...Rakı masasını kurarken bile yanında kafana göre adam bulunması lazım...Zaten zehir, zehrin karesi olur geçen saatler...Olabilemez zaten...Mümkün değil...Bi de biz devletçi adamız sonuçta, milletin derdi bizi -fazlasıyla- geriyor her daim...Ama her ne hikmetse doktorun karşısına hep tek başıma çıkıyom a.q…

Şimdi mesela, en fazla naylon poşet tüketen marketlere kimler ortak diye düşünmek lazım...Hani, yılbaşından sonra büyük vurgun vuracak olanları kastediyorum...Poşet başına 25 krş...Aha babaan...2019/3 bilançolarını uçurur bu gelişme...

Bak, 2 lafın arasında cillop gibi tüyo verdim...Babası oğluna yapmaz bu kıyağı...

4. Başlıkların hemen hepsi...Full negatif enerji...Kuzum benim yaw...İçerdi sıçardı ama 2 kelam ettimi "vay anasını" derdin...Özgündü yani...Kendine has...O'na has...Tek bir kalem kalmadı bu tarz koca forumda...Ben göremiyom...Zaten avya da eski ekip te yok...Güzeldi halbuki...Bilgi vardı...Tez, antitez, sentez; paylaşmak vardı...Bilginin zekatı olan paylaşmak...Rabbinin verdiğini paylaşanlar kazanacak abi, diğerlerine cehennem !...

5.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Öyle anlaşılıyor ki TR'nin ABD ile yakınlaşması İngiltere ile Pentagon'un anlaşmasına bağlı...Bunu Mısır & Suud birlikteliğinden ve Aramco'nun arzı mevzusundan anlayacağız, ki her 2 konu ile Kaşıkçı olayı birebir alakalı...Anlaşılan pazarlıklar devam ediyor...Mısır demişken, Sisi'nin arkasında duran para Suud'dan geliyor ...D.Akdeniz gazıyla da bu açıdan bağlantılı yani...İngiltere'nin Umman'da askeri üs açması ise TR'ye yeni bazı alanlar açılacağını gösteriyor...Yakında çözülür bu düğüm...
    Trump'ın kararı Pentagon tarafından desteklenmediğine göre bu hamleyi yapan İngiltere...Yani Rothschild ekibi...HALK Cafeyi okuyanlar bilir, seçimlerden hemen sonra Trump'ın bu evanjelik manyakların hatta ilk başta Mattis'in kıçına tekmeyi vuracağını tee Eylül aylarında yazıyorduk...Nitekim öyle oldu...

Rockefeller'in bu işte kazancı ney peki: D.Akdeniz...Exxon mobil ile ilgili gelişmeler de yukarıdaki alıntının hemen sonrasında yazılıydı...Merak eden okusun abi...İlk açıklamalardan okuduğum "elde edilecek gelirden KKTC'nin % 25 oranında yararlanacağı" şeklinde ama hükümet kanadından gelen ciddi tepkiler pazarlıkların devam ettiğini söylüyor bana...Sonuçta bu oldukça uzun bir süreç, çok sular akar bunun altından...Yani piyasaları etkileyecek bir ekmek çıkmaz, illaki bir yerde buluşulur ...

Gelinen noktada, hükümetin şalterlerini kapatan Trump için 20 Ocak'a kadar Padişah tanımlaması yapabiliriz...Kasım'da yenilenen Kongrenin ilk toplantısına kadar yani...Haliyle, bu az ama çok önemli bir zaman aralığı olacak hem piyasalar hem de TR için...Dikkatle izlemek lazım...

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Başlıkların hemen hepsi...Full negatif enerji...Kuzum benim yaw...İçerdi sıçardı ama 2 kelam ettimi "vay anasını" derdin...Özgündü yani...Kendine has...O'na has...Tek bir kalem kalmadı bu tarz koca forumda...Ben göremiyom...Zaten avya da eski ekip te yok...Güzeldi halbuki...Bilgi vardı...Tez, antitez, sentez; paylaşmak vardı...Bilginin zekatı olan paylaşmak...Rabbinin verdiğini paylaşanlar kazanacak abi, diğerlerine cehennem !...
    Analitik dusünen insanı takip etmeye çalışıyorum. Her zaman gorüşlerine katilmak sart değil..
    Kuzunun problemi; karşı görüş sevmiyor. Okuyucusunu bir yönde manipule ediyor. Sonra herkes yallah mezbahaya...

Aywaa sorgulayıcı da alinganlık yaptı. Tabii kınayamam. Vardır kendi dunyasında bir sebebi.

deniz43 var "vobelit" topigi . takibimde.

Bilgi kiymetli. Altincilar var ya daglarca topragı eliyorlar. Sonunda 100 gr. altın kalıyor.. Biz de öyle.Ekmek aslanin ağzında.

Poşet tiyonu asıl ağustosta kacirdık. Pesin satıp vadeyle aliyor onlar.En az 2 ay para repoda duruyor. Faizlerin arttigı yerde adam tezgahta degil repoda parayı vurdu. Bak grafiğe ... agustostan bu yana %50 yaptı o market. Biz uyurken.
    Hadi aywaaa barbituratlarin etkisindeydi.Ben ne icmiştim ki ?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

7. Ne yalan söyleyim, şu forumda -düzenli- takip ettiğim 2 tane başlık var...Biri bu diğeri BES...Ara ara cafeye girip bakıyorum ama hep aynı geyik...MedwiG'in astığı haberler olmasa oraya da girmem yalan yok...Notlarıma aldım deniz43'ü...

Karşıt görüşü sevmemek bir tarz sonuçta...Ama benim için önemli olan Özgün olmak...Kendi olmak...Ve dahi en önemlisi BİLGİ'yi paylaşmak...Kuzu'yu ben o haliyle sevdim, bilgisini ve o bilgiyi paylaşmasını sevdim; küfrüne, hakaretine vs sırf bu nedenle katlandım bunca sene...Ben bilgiye aç bir adamım abi ve çok şey öğrendim ondan...Bende yalan yok …

Ha...Adam tın tın, kendi değil, özgünlük sıfır ve herkese hakaret ediyorsa onun bana verebileceği bir şey olabilemez...Okur geçerim, çoğu zaman okumam bile...

Ayva'nın oldukça geniş bir vizyonu var...Araştırıcı...Ve en önemlisi rabbinin O'na verdiğini paylaşmayı sevmesi...Yazması lazım...Dow 35 bin dedi olmadı diye alınganlığın lüzumu yok...Sanki biz her şeyi biliyoruz...Yok öyle bir şey yaw...Ona bakarsan kimsenin yazmaması lazım...Belki de parayı vurdu gitti tatil yapıyor...Şayet öyleyse ne işi olur bizim gibi sidiklilerle...

8. Irak kuzeyi Kandil ve Hakurk bölgelerine 22 Aralık 2018'de düzenlenen hava harekâtı neticesinde terör örgütüne ait mağara ve sığınaklar imha edilmiş, üs bölgelerimize saldırı hazırlığında olan silahlı altı bölücü terörist etkisiz hale getirilmiştir.
    https://twitter.com/tcsavunma/status...44829781135362

Bu harekâta, ANKA-S (yani silahlı İHA) ve tanker uçaklar da iştirak etmiş...Gerek menzil gerekse harekât sırasında kullanılan ağ merkezli koordinasyon vs. bir yerlerde tek tek not ediliyor mesela...Yani kıssadan hisse, bu tip harekâtlar sadece oradaki 3-5 baldırı çıplak terörist için yapılmaz abi...Birilerine bu şekilde subliminal mesajlar içerir çoğu zaman...İşte bu da benim uzmanlık alanım, alın not edin bu bilgileri...Geçenlerde, Afrin'de SİHA tarafından vurulan görüntülerin servis edilmesindeki maksadın bu olduğunu yazdık istiareli olarak...Şak diye "ee motor?" a geldi mevzu...

Yaw, bırakın motoru bilmem neyi...40 yılı aşkın bir süredir F4 kullanıyoruz...Hemde eşşek gibi afedersin...Sen o mesajdaki temaya odaklansana...Karşındaki ne demek istemiş bi anla dinle önce...Yok...Direkmen bam bam...

Sayfa 313/367 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •