Sayfa 100/367 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 793 - 800 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

15 temmuzu ABD'liler yaşasa,
    şimdiye kadar 1000 tane sinema film, dizi v.s. çevirir ve yüzlercesini de bizlere ezberletmiş olurlardı..... Romanlar, hikayeler, belgeseller, anma toplantıları gırla giderdi....

Şu köprüde.....
    O gece, ellerinde silah namına hiç bir şey olmamasına rağmen yoğun tüfek ve tank topu atışı altında onbinlerce insan sabaha kadar boğaz köprüsünde inatla bekledi.
    Şu ortalıkta "zıpır" gözüyle baktığımız motorsikletçiler o gece her biri bir kahraman idi. Yoğun ateş altında hastahanelere devamlı yaralılar taşıdılar.
    "-Ben bu güne kadar, bu an için yaşadım " diyen 18 yaşında gençler her tarafta idi.

İnsanlar sandıkta verdikleri REY'e sahip çıktılar. İradelerinin kendilerinden alınması darbesine karşı çıktılar.

Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Abi sinci borsa diyince alttan alip, yokardan satacan. Ne alip satarsan sat, allayip pullayip malin degerini yukseltecen, kerizlere gagaleycen. Alici her daim ordektir abi. Ordekler bitmez.

11 yasindayken Caddebostan'da oturuyos, o zemanlar spor ayakkabi sikintisi var. Esem sport, panter gibi yerli markalar var biliyon nu? Yabanci markalar yok. Kot pantalon da uyleydi, Avrupa yada Abd mali bir kot geydin ni olay olurdun. Neyse, yine yerli bir marka ciktiydi, Tyger deye. Herkes Tyger alip geymeye basladi tabe. Didem bir Ege ilcesinde otururdu, yazin onu gormeye giderdik. Oraya gidince benim en sevdigim sey hayvan pazarini gezmekti.
    Hayvan pazari deyince, Istanbul'daki Saraclarin oldugu cadde gibin. Eyer, semer, kosum takimlari, keçe gibi urunlerin imalatini yapan dukkanlar vardi.
    Orayi gezerken, bir dukkanin vitrininde bir spor ayakkabi gordun...Adam ayni Tyger ayakkabi gibin ama degisik renklerde fakat cok ozenerek, cok guzel yapmis biliyon nu? Hemman girdim dukkana, abi didim Tyger ayakkabi kac pera? Adam, Tyger ayakkabi diyince guldu, 17 TL didi. Cebimdeki butun perayi cikardim, abi didim 14 TL olur mu? Giy ayagina bakalim didi, ayagina olursa olur. Ayakkabiyi giydim, oldu, virdim 14 TL'yi aldin ayakkabiyi.

Sonra Istanbol'a geldik. Lem ayakkabiyi bir geydim, herkesin gozu benim ayakkabida abi. Herkes bana satarmisin deyor. Olumm didim, bu Belcika Tyger'i bu ayakkabi 290 TL. Abi insanlarin peralari var, ayakkabi bulamiyorlar. Kerizin biri gitti bubasindan 290 TL yi aldi geldi, bende sativerdin. Ilk icraat bu abi.

Ikinci icraat 15-16 yaslarinda cok felaket emme, yazarin onu da.
    Abi sen gene insaflisin adamlar bin katına bitkoin satıyor...türkiye 6. sırada imiş...milliyet gazetesi tam sayfa haber yapmış...nereden alınır hesap nasıl açılır ...bloomberg almayın diyo saatte bir bunun haberi...kalite den bir arkadaş geçen ay sordu nasıl alınır diye işyerinde...bindik bir alametle gidiyoz kıyamete. ..kerizler bitmez abi doğru diyon ben kendimden biliyon...

GT-I9060I cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. kerizler bitmez abi doğru diyon ben kendimden biliyon...
    Yok be ya...Biz Selanikliyiz abi, Selaniklileden keriz cikmaz, kerizler belli be ya...

Sadece ufak bir eksigin var, İnönücü ulsan hec bir eksigin kalmacek...
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Kürt İsmet değil mi yau? Malatya'da arap yoktur ki..
    .

Osmanlı bir mozaik.

Her yerde herkes var.

Tıpkı hissenet gibi.

.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Yok be ya...Biz Selanikliyiz abi, Selaniklileden keriz cikmaz, kerizler belli be ya...

Sadece ufak bir eksigin var, İnönücü ulsan hec bir eksigin kalmacek...
    abi şimdi genler aynı ,fizik de benziyo sayılır ben şimdi inönücü olsam önce ben kendime küfür ederimm...bu vatan için emekleri geçen tüm büyüklerimize de minnettarız oda ayrı tabe...

6.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    .

Osmanlı bir mozaik.

Her yerde herkes var.

Tıpkı hissenet gibi.

.
    Ona ne şüphe. Tarhteki tüm büyük devletler ve bakiyeleri öyledir. Ben yanlış olabilecek bir bilgiye dikkat çekmek istedim. Belki de yanılan benimdir..

Yaklaşık $500 milyar pazar değeri ile Kripto Paralar dünyadaki toplam GDP'nin %0.6'sına ulaştı. Bu değer devletler için bunları göz ardı edecek bir durumun ötesine geçti.buda demek ki dünyada sazan çok...

Çok kişiyle konuş.
    Az kişiyle düşün.
    Tek başına karar al.

| Konfüçyüs [yıllar önce yaşamış bir ayva göbek]

Sayfa 100/367 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz