Sayfa 336/367 İlkİlk ... 236286326334335336337338346 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

1. Yılmaz Özdil'in 498 sayfalık kitabında bizim eser ve makalelerimizden alınan ve ismimizden bahsedilmeyen, atıf yapılmayan, kaynakçada gösterilmeyen o kadar çok bilgi ve belge var ki... Sadece çok temel ve bariz olan “aşırmaları†sizlerle paylaşmak istiyorum.
    https://twitter.com/Ali_Gulerr/statu...52423891656704

Rahmetli Atatürk, son yıllarını "Türk Tarih Tezi" ile geçirdi ve bunu tamamlamaya maalesef ömrü vefa etmedi...Ondan sonra da hiç kimse "yaw bu adam ne demek istemiş, neyle uğraşmış" diye dönüp bakmadı bile...Bu ortalıkta dolaşan yaldızlı Atatürkçülerin tek derdi neyi nasıl en çok satıp indiragandi yaparım...Tıpkı dinciler...Mu Kıtası ile ilgili olarak tee Meksika'ya gönderdiği Tahsin Bey'in yazdığı 14 nolu mektubu Turan Dursun (Atatürk'ün dinsiz olduğuna yorumladı, o da ayrı bir garabet) yayınlamasa kimse bunların ne olduğunu bilmeyecekti...Sinan Meydan'ın bu konudaki kitabını okuyun abi...

Okuyun, çok okuyun...

Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

2. Gayet tabi ki emeğe saygı, o ayrı mevzu...Kimin kitabını, kime, kaçtan sattığı da bendenizi zerre ilgilendirmez...Ben olaya Devlet gözüyle bakarım abi, gerisi teferruattır...Yeni neslin bilmesi, öğrenmesi gereken çok şey var ama...Burada yazılanların özünden anladığım odur...

Mesela, Orhan Pamuk'un Cevdet Bey ve Oğulları romanında Atatürk’ün ölümünden sonra Türkiye’ye dönen Türkçü profesör Gıyasettin Kağan olarak betimlediği, Türk Tarih Kurumu'nun ilk kongresinde "göç teorisi" kapsamında ileriye sürülen Orta Asya'daki göllerin kurumasına ilişkin tezin gerçek olmadığını iddia ederek alınan kararlara şerh düşen, bilahare 1939'da İstanbul Üniversitesi'nde Türk Tarih Kürsüsünü kuran Zeki Velidi Togan kimdir ?!...

“Ben de Freud’a “Ben Asya bozkırlarından gelen birisiyim, aceba ayaklarımı bu şartlara uydurabilir miyim” dedim? Freud beni odasına davet etti ve orada daha altı-yedi yaşındaki bir kız çocuğun, babasına şehvet nazarıyla baktığına dair yazdıklarının Başkurt ve Kazaklar için varid olmadığını kendisine söyleyerek annemin öteki şiirini ona tercüme ettim ve bu şiirde “mührümü bozgan” sözü ile cinsî bir mevzua temas edildiğine ancak Dr. Freud’un risalelerini okuduktan sonra intikal ettiğimi söyledim. Ben onunla bundan sonra da birkaç defa görüştüm. O zaman Arap seyyahı İbn Fadlan’ın eski Oğuzlarda cinsî münâsebet anlayışının diğer İslamlardan ve Araplardan tamamen farklı olduğunu belirten yazılarını tahlil etmiş ve bunu Heredot’un eski Skitlerde cinsî münâsebete ait kayıtları ile karşılaştırmıştım.

İkinci görüşmemizde bunları Dr. Freud’a anlattım. Hatta ben ona:“Siz bir mühim ve enteresan ilim olan psiko-analizi bu broşurlerinizdeki ‘felsefe’nize çevirmekle ancak yazdıkları romanlarda kız kardeşlerini çıplak halde anahtar deliğinden seyrettiğini utanmadan hikâye eden ‘pervers’ (sapık)lara okunacak eserler vermiş olursunuz,” dedim. Bu sözlerime hiç de kızmadı. O benimle bu mevzuda çok konuşmak istiyordu, fakat ben Avusturya’dan Almanya’ya geçtiğimden görüşmek mümkün olmadı.” (Togan 1999: 22)
    İşte, bugün bizim DEAŞ dediğimiz örgüte ISIS (Mısır) denmesinin altındaki morfolojik gerçekler bunlardır...Kısa ve öz olaraktan Büyük Giza Piramidi'nin adının eski metinlerde "Yüce Işık" olarak geçtiği iddiasıyla bugünkü 1 doların arkasında bulunan (FETÖ'nün kripto elemanları arasındaki şifreleme için 1 doları seçmesinin nedeni de budur) ve adına kısaca Siyonizm dediğimiz, ellerinin altındaki ışıklı kürelere bakıp bakıp ara ara yaptıkları luminol gösterileri ile (Luminol, oksitleyici madde ile etkileşime girdiğinde mavi bir ışık yayar, bunu yeni nesil büyücü şapşallar çok kullanır) Dünyayı idare etmeye çalışan güçlerin tarihidir an itibariyle okuduklarımız...

Ve herkesin kafasında aynı soru vardır : lan rahmetli Atatürk yaptığı o son çalışmalar nedeniyle mi zehirlendi yoksa ?...Esasen, an itibariyle içerisinde bulunduğumuz -dolarizasyonun engellenmesi yönündeki- savaş bu savaştır...ayvagöbeknuri'nin "kapattırdığı" başlığın gelişme ve sonuç bölümleri buraya gidecekti ama olsun...

Bu başlıkta bulunsun bunlar...Sonuçta burayı OKUyanlar aynı gürûh, değişen bir şey yok yani...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

3. Bence Mustafa Kemal ile din olgusunu olumlu anlamda bir arada getirmemek lazım !

Din olgusunun "kültürel kodların siyasî vücut bulmuş hali" olduğunu bilecek kadar Fransız devriminden nasibini almış bir aydınlanmacıydı.

Zeki adamdı. En iyi ihtimalle deisttir!

4. Ikincisi; özdil'den pek hazzetmiyorum. Yazdığı kitabın etik değeri düşük. Ama elde edilecek geliri nereye harcayacağını ve bu harcamaları belgelendireceğini açıkladı. Ulvi amaçları var. Izleyelim bakalım..

Kopi pestle kitap olmaz. Ali Hoca'dan önce de başkaları dile getirdi bunu. Buna itirazım yok..

5. Oradaki Turan Dursun vurgusu özellikle yapılmıştır...Nitekim, Tahsin Bey'in din konusundaki görüşlerine zerre değer vermemiştir Gazi...Kaldı ki kadim coğrafyayı din üzerinden değil de TÜRK olgusu üzerinden birleştirme çabaları sadece O'nun döneminde bu ivmede yapılmış, sonrasında tozlu raflardaki yerini almıştır bizzat başlattığı Türk Tarih Tezi...Rahmetli'den sonra bu konuları yazmaya kimsenin götü yememiş, yiyenlerin bir kısmı da mıhlanmıştır...

*

Kaldı ki daha önce de ifade ettiğim gibi, burada ilk bakışta "din esaslı" gibi görünen yazıların ana teması yukarıda arz ettiğim küresel güçler arasındaki rekabetin bir nev'i cephe hatlarını ortaya çıkarmak suretiyle önümüzü görmek...Yoksa din, iman...Hiç işim olmaz abi...Sonuçta bizler develerinin derdinde olan zavallı insanlarız...Ve dahi Devletimiz hepimizin sandığından çok daha kadimdir...

6. Maduro yönetiminin petrol karşılığı nakit elde ettiği tek ülke olarak Hindistan kaldı.
    - €”Hindistan'ın Ortadoğu dışındaki en büyük tedarikçisi Venezuella
    €- 2018 sevkiyat ortalaması 330 bin varil civarı, Çin'le başa baş
    €- Yeni Delhi, şimdilik Guaido'yı tanımaktan kaçınıyor
    Hindistan = İngiltere :=> Çin küresel sermayesi...

7. Rus askeri uzman Aleksey Leonkov, ABD’nin tüm nüfusunun yok edilmesi için 10 adet RS-28 Sarmat kıtalararası balistik füzenin yeterli olacağını yazdı.
    https://tr.sputniknews.com/savunma/2...uzesi-yeterli/

Osman Karatay hocaya göre; Ortaçağda Slav halklar asıllarının Sarmat olduğuna inanıyorlardı ve hatta Lehler bunu son dakikaya kadar sürdürmüşlerdi...Sarmatlar'ın Türk-Macar ortak atası olduğunu belgeleyen kişidir kendisi...Macaristan Başbakan'ının son yapılan kurultaya katılması da bu yüzdendir abi...

Erdoğan'ın "göklerden gelen bir karar" dediği ve benim plato yıllarından yani çook öncesinden defalarca yazdığım gerçeklerin yılı; yani Göbeklitepe yılı...

Gazi'nin savunduğu tezdeki haklılığının tescil edileceği bir yıl olacak bu yıl...Yazın bu dediklerimi bir kenara...

Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Bence Mustafa Kemal ile din olgusunu olumlu anlamda bir arada getirmemek lazım !

Din olgusunun "kültürel kodların siyasî vücut bulmuş hali" olduğunu bilecek kadar Fransız devriminden nasibini almış bir aydınlanmacıydı.

Zeki adamdı. En iyi ihtimalle deisttir!
    Bence bu en büyüklerden olan adam müslümandı, Allah kanadının altına alsın herdaim inşallah..
    Son düzenleme : ConSenSus SenSor; 02-02-2019 saat: 15:00.

Sayfa 336/367 İlkİlk ... 236286326334335336337338346 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •