Sayfa 735/888 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon
Arama sonucu : 7101 madde; 5,873 - 5,880 arası.

Konu: TURGG - Türker Proje Gayrımenkul

1. Bir lotunuz bile varsa yatırımcısınız. Öyle düşünmeyin. Mevzu bu ya.vsaklarin kottan çıkma gibi bir düşüncesi olursa diye böyle hesaplamalar yapmak zorunda kalınıyor, parasal tutarlar konusulmaya başlanıyor. Yoksa ayıp. Normalde ayıp ama işte karsimizdaki gruplar iyi niyetli değiller. 30 milyon TL si olan spegim diye geziyor.
     Alıntı Originally Posted by laedri10 Yazıyı Oku
    maaşallah, 15 bin 20 bin lotlar havada uçuşuyor, ben de 2200 lotumla kendimi yatırımcı sanıyorum
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. https://youtu.be/iAzKAnjMMCc

Allah bilir kimse bunu da izlememistir. Sonuna kadar izleyin ...

1 yıl önceki çekilen video.

4.  Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Burada anladığım kadarıyla kalın adamlar var. Kottan çıkmak yüzde beş 360 bin lot ediyor. 200 altı büyük ihtimalle 180 lere kadar verirse yüzde 4 unu diğer arkadaşlar toplarsa , lotlarda toplanmaya müsait olursa 1 e yakın alırım. Gazmanbaba sana yüzde 1i baddog a da yüzde 1 yazarsak ...ihtiyarlara varsa... Zaten olur bu. Diğer arkadaşları bilmiyorum. Okeyse varım. Centilmenlik anlaşması yapalim.

Eger boyle bir olusum yapilacaksa 5000 lotla bende araniza katilirim. Yalniz watsap grubu olusturmak lazim 10 kisi. Benden bu hisse icin 5000 lotluk alim cikar. Grubun kadarina uyarim.

Ytd

5. Bende bugün çekildi demedim sadece yunus mahallesi çavuşoğlu kartalda neler oluyor biliyormusunuz dedim.
    Acaba zahmet edip kartala giden bölgeyi inceleyen bölge sakinleriyle konuşan emlakçılara uğrayan bir kahvede bir çay içip biraz etrafa kulak kabartan varmi aramızda bunu anlatmaya çalışıyorum.

Bazı şeyler yerinde ağırdır.

Ne yaparsan yap gerçekler su yüzüne çıkar bir gün...
     Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    1 yıl önceki çekilen video.

6. Arkadaşlar grup işi sıkıntılı yasal olarak ve etik olarak illa birileri birilerine kazık atar onun için her kes kendi risk anlayışına uygun olarak kendi özgür iradesiyle yatırım yapsın.

Birileri alır birileri satar inan kalır inanmayan gider.

Spek ister baskı kuracağım ister onun parasıyla ederi olmadığından yada canı sıkıldığı için satsın önemli değil yada tam tersi alsin onun ne yaptığı önemli değil. Gerçek piyasa ve patron eninde sonunda fiyatlamasini doğru şekilde yapar diye umid ediyorum.

Herkese hayırlı bol kazançlar dilerim umarım herkes gönlünden geçen fiyata satar malını ve bir an önce süreç tamamlanır.

7. Doğru söylüyorsunuz grup işi sıkıntılı o yüzden centilmenlik anlaşması demiştim. Sikinti değil. Normalde benim işim hiç olmaz böyle grup falan ama finalde iş dusunmedigimiz bir yerlere gelecek gibi. Tahsisli, bedelli veya düşük fiyata satış vb. Olması yüksek ihtimal. Başka birşeyle daha istigali olsaydı sıkıntı değildi ama sadece bir arsa ve üzerine konuştuğumuz bir sürü geyik. ..
    Kimseyi etkilemek istemem ama 180 ve altını zorlamak isteyecegini düşünüyorum. Belki de hiç denemeden yukarı döner. O yüzden elimde biraz var öylesine ne olur ne olmaz diye...
    Bakalım hayırlısı.

8. Sn paydaşlar şahsi fikrimdir gördüğüm kadarıyla kafalarda soru işaretleri mevcut .
    Tahmin ve beklentilerimi paylaşayım hemde tarihe not düşmüş olalım.

Şirket bu yıl bitmeden sermaye tavanını artıracak nereden biliyorsun diyenlere cevap yasal süre bu sene bitiyor muhtemelen oluşan enflasyon karşısında daha mantıklı bir rakam belirleyeceklerdir.

Benim beklentim 300 milyon tl ile 2 milyar tl arasında bir rakam geniş bir scala .

Burada belirleyici olacak faktör sermaye tavanından sonra şirketin ne yapacağı mesela değerleme yaptırıp oluşacak fark sermayeye ilave edilecek ise yani bedelsiz bir artirim gelecek ise ciddi bir potansiyel mevcut burada düşünmemiz gereken tek şey oluşacak sermaye artışında öncesinde ödenecek vergi sonuç olarak değer artışı vergiye tabi bildiğim.kadariyla.

Peki bedelli artırım olasılığı nedir yani pamuk eller cebe olayı.

Bedelli artirim ancak mevcut araziyi kendi özkaynakları ile kendisinin üstlenmesi sonucunu doğurur ki bu mevcut konjektur ve tanıdığım kadarıyla grup asla inşaat riskini tam olarak üstlenmezler zaten bu işlerden de anlamazlar onun için bedelli bence 0 ihtimal.

Tahsisli artirim olasılığı olabilir ama düşük bir ihtimal oran bana göre %10 altında

Arazinin satışı
    1 düşük bir rayicle satılması bence düşük ihtimal patronlar bugüne kadar bu tarz bir niyeti olduğunu kanıtlayacak veriye sahip değiliz artı son derece yasalara saygın insanlar ve büyük bir bölgede bunu tek başına yapamazsın.
    2 arazinin ederi yada üzerinde satışı bana göre satışın gerçekleşmesi için ederin üzerinde para teklif edilmiş olması lazım.
    Yaptığım görüşmeler ve aldığım izlenimler gelecek kuşaklara bir iş yeri gelir paylaşımı bırakmaya daha meyilliler gibi geliyor tabiki asla net bir şey bilemeyiz sonuç olarak iyi bir para odenirse satılmayacak hiç bir şey yoktur.

Arsamı satılır şirket mi satılır kısmı ile alakalı olarak alıcının durumu ve niyeti önem kazanıyor ama öncelikle ciddi bir rakam teklif etmesi gerekli benim mantığıma göre yoksa patronlar neden satsın değil mi.

Farzı misal satılacak o zaman şirket arsayı satarsa 2 seçenek var 1. Sirketin tek varlığı elden çıkıp nakit para kasaya girdiği için ya bunu ortaklara dağıtıp sirketin faliyetine son vermek yada mevcut parayla yeni bir iş dalına girmek yada aynı iş.dalinda devam.etmek misal başka bir yerden arsa almak proje yapmak vs gibi bunların 2 side bana göre mantıksız neden
    Adamlar yıllardır bu imarı bekliyor ve tek beklentisi olan yerin satılması sirketin kapatılması demek büyük prestij kaybı demektir. Hatta yasal olarak dava konusu bile olabilir gibi.

Is değişikliği olurmu ona bir şey demek zor ama nakiti kullanması gerekecek belki yeniden bir reel sektöre atilim yapabilirler . Bana bu da zor ihtimal gelmekte .

Şirket satılırsa ne olur o zaman kimin aldığı önem kazanır turgg %77 türker holdingin halka açıklık 75 olması lazım onu satar sirketin sahibi değişir bize çağrı zorunluluğu gelir belkide pay alimi ile borsadan çıkmayı deneyebilir yada halka açık bir şirket olmanın avantajını değerlendirmek isteyen bir grup almış olabilir hatta halka açık olmayan bir sirketin alması durumunda onlarda bildiğim kadarıyla halka açık konuma oluşuyordu diye biliyorum ama bunu teyit etmek lazım mezuata bakmak lazım.

Bunların dışın da gelir paylaşımlı bir modelle 45 55 40 60 artik neyse bir oranda anlaşılıp ortaklık yoluna gidilebilinir konjektur sanki buna daha uygun gibi.

Bölgede önce şua inşaata başlar bizim ve eczacı arazileri bence secimden önce inşaata başlaması zor gibi geliyor. Tamamen beni bağlar.

Bunların dışın da aklıma gelen gelmeyen ne kaldı düşünüyorum uzun yazınca da insan dağılıyor

Yeni tapular ve değerleme kısmı ile alakalı olarak ocak sonu şubat başı değerleme yapılır tapularda şubat mart gibi alınır herhalde bürokrasi çok hantal buna tarih vermek çok zor .

Lokasyon kaç para eder kısmına gelecek olursak istanbulda oturanlar etraflarına baksın dışarda oturanlar sarı siteye baksın ama direkt bölgede satılık bir yer bulamazsınız çünkü öyle bir yer yok .

Şua 180 dönüm yer kapatmış 11sene öncesinden adamın kasası sözleşme dolu mutlu arazisi ve eczacıbaşı yapı gereçleri fabrikaları iki başı aşağıda dap ist.marin sınırları olmak üzere her yer Bunlar da bunu ben söylemiyorum bizzat patronu basina verdiği demecten öğrendik.

O zaman pendik tuzla maltepe vs baz alabiliriz ona göre bir raic belirleyin .

Geçen sene 30 dolara tahtada satan bile olmadığını da hatırlatmak isterim şu anda 12 dolar civarında olduğunu geçen yıl 214 tl iken bu sene 278 tl fiyat gördüğünü reel olarak memlekette arsa ve ev fiyatları son 1 yllda kaç kat artmış olduğunu siz benden daha iyi biliyorsunuz.

Herkes kendi çapında bir fiyat oluştursun spek nereye gider patron kactan satar ayrı mevzuu.

Benim aklıma gelen bunlar sizde kendi aklınızda mukayese edin kafaniza takılanları yada yeni bilgileri yazın bende öğreneyim.

Bende her şeye hakim değilim yanlış düşündüğüm goremedigim illaki bir şeyler vardır.

Zaten yıllardır pozisyona aşık olmuş ta olabilirim taraflı da bakıyor olabilirim.

Özetle ben babanız değilim yatırım danışmanınız hiç değilim hatta size para kazandırmak gibi bir görevim de hiç yok.

Hatta mevcut pozisyonlarım itibariyla para kazanmak için buradayım belki de fikirlerim değişecek ve satış tarafında olacağım onun için beni değil kendi pozisyonunuzu dikkate alın aklinizi kullanın.

Tüm gerçek yatırımcı paydaşlarıma hayırlı bol kazançlar dilerim umarım herkes gönlünden geçen fiyata satar malını ve bir an önce süreç tamamlanır.

Sayfa 735/888 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •