Sayfa 806/888 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856 ... SonSon
Arama sonucu : 7101 madde; 6,441 - 6,448 arası.

Konu: TURGG - Türker Proje Gayrımenkul

1. şirketin zaten açıklık oranı %25 civarında, patronun birkaç yüz bin de hissesi olsa adam zaten pastanın büyüğünü yiyecek, bizim payımıza göz diken patron değil de oyuncu gibi geliyor bana..

2.  Alıntı Originally Posted by relax42 Yazıyı Oku
    Bence patronun hiçbir dahli yok hisseye. Adam zaten öldü ölecek, çocukları da işinde gücünde. Mutlu'dan gelen dolarlar kasada değerine değer kattı. Bu arazi onlar için bonus mahiyetinde, olmuş olmamış çok da tın. Önem verselerdi şirket daha aktif çalışırdı. Uçar efendi bu hissede çok kötü tongaya geldi. Genel kurulda, ben profesyonel yatırımcıyım, şirketin artık daha pozitif adımlar atma vakti geldi dedi (sermaye artırımı, GYO dönüşümü vs). O da bizim gibi güzel hesaplar yaptı ama tutmadı. Daha kafadan sermaye tavanı olduğu gibi kalsın dediler. Şimdi elindeki malı nasıl çıkacağının derdinde bence. Tabi satma düşüncesi varsa. Ama bizim insanımız ucuza mal almaz, hisseyi yukarı sürmezse alıcı gelmez. Neyse halimiz göreceğiz, beklemekten başka yol yok artık. YTD.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bonus mu? 98,000 m2 inşaat yapılabilir alan var nerdeyse . En az 600-700 daire çıkar oradan. 1+1 daire bile 4-5 milyon yapar şaka mısın?

3. Şöyle bakın, halka açık kısım patronun muhtemel müşterilere karşı hareket alanını daraltıyor. Bu arsayı alan şirketle birlikte bizi de başına bela alacak. Üstelik bin tane adam. Hangisini memnun edeceksin. Ortada bir arsa var. Şirjetin tek varlığı. Bu büyük bir defodur. Eminim patron böyle bakıyor. Mesela bu halka açık kısım tek bir kişiye ait olsa iş kolay. Patron teklif eder gel birlikte hareket edelim diye. Burada yüzlerce KY var tatmin edilmesi gereken. Şunu söyleyen de oldu bu topikte, ne güzel halka açık şirket, bunu alan GYO ya çevirir falan. Bu saatten sonra bence kimse uğraşmaz bu şekilde. Temiz arsa ister. Ben olsam böyle düşünürüm. O yüzden biz bir tür baş belasıyız. Ha sonuna kadar bekleyen yaniinşaatın sonuna kadar. Hani program vardı kutuma gidecem diye ne çıkarsa bahtıma. Yani bizim alıp üzerine yatma stratejimize karşı patronda bir şeyler planlıyor. Yani çoğunluk patronda diye çıkarlarımız örtüşmüyor. Biz adamın malının değerini düşürüyoruz. Gidin bakın arsa satşında ortaklardan biri size malını satıyorsa müstakil tapudan daha düşük bedel eder birim paya düşen değer. Bugüne kadar biz wishful thinking yapıp durduk. Şimdi karşımızda gerçek sert bir oyun oynanıyor. İnşaat sektörü gibi açgözlü adamların cirit attığı hertürlü faulün yapıldığı bir alanda.Ben de iyimser olmak isterim ama bu son baskı beni düşündürüyor. Cürete bakın kaç yıllık tarla artık arsa olmuş hala mal kaptırma kaygısı olmaksızın fiyatı baskılıyor.

Yatırım tavsiyesi değildir. Ben sadece eski bir yatırımcı olarak akıl yürütüyorum. Somut bir arka plan bilgisine ve duyuma sahip değilim. Tartışıyoruz, hepsi bu. Alım, satım tavsiyesi asla değildir. Kimseyi etkilemek istemem.

Alıntı Originally Posted by odasdemir2017 Yazıyı Oku
    Bonus mu? 98,000 m2 inşaat yapılabilir alan var nerdeyse . En az 600-700 daire çıkar oradan. 1+1 daire bile 4-5 milyon yapar şaka mısın?
    Adamlarda o hırs yok demek istedim. Adamlar 220 milyon dolara 2013 yılında mutluyu satarak, bu günün parasıyla 5 milyar TL civarı parayı kasalarına koydular. Hesabım yanlışsa düzeltin. Buradan gelecek para az demiyorum. Haa şu da var mutlu satılana kadar hissedarlarını inim inim inlettiler. Şimdi yaşadıklarımıza eşdeğer.

5. Bir de afaki daire fiyatlarından sözediliyor. O bölgede sahil yolunda bize bitişik İstmarina var bizden daha değerli yerde diye düşünüyorum. Yanlışsam düzeltin lütfen. Daire metrekareleri 2.000 usd civarında. Buna göre hesap yapılırsa o zaman ayakları yere basan bir değerlendirme olur bence. İyisi ya da kötüsü yakında bir gerçekle yüzyüze geleceğiz. Ayakları yere basan değerlendirmeler ve kıyaslar yapmak gerekli. Ha burası borsa gerçek değerinin üzerinde de fiyatlanabilir arsa. O zaman en başta ben memnun olurum. Çocuk gibi sevinirim. Yıllardır bekliyorum.

6. metrekaresi 2000 usd daire mi, hem de o bölgede?! bedavadan birazcık pahalı!.. o fiyata Anadolu'nun herhangi bir şehrinin elit mahallesinde ev alabiliyorsunuz..

7. Ben uydurmuyorum. Sarı siteye girin görürsünüz. En babası 2.500 usd Çok iyi konumda olanlar. Bizimki onun arkasında kalıyor. İstmarina bizden daha değerli bir yer değil mi? Girin lütfen sahibinden.com a orada var herşey. Piyasa orda. Ben kafadan sallamıyorum.

Sayın Bezginbekir, piyasa konusunda haklısınız. Yalnız imar düzenlemesi ile kartal ilçesi değerine değer katacaktır. Eski sanayi bölgesi olması piyasasını düşürüyor bu bölgenin. Eczacı arazisi de işin içine girince burası cazibe alanı haline gelecektir. İstanbul'da böyle bir alan yok.

Sayfa 806/888 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •