Sayfa 816/888 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866 ... SonSon
Arama sonucu : 7101 madde; 6,521 - 6,528 arası.

Konu: TURGG - Türker Proje Gayrımenkul

1. Şöyle ya sa böyle bu şirket dolar bazunda hala halka açıldığı fiyattan işlem görüyor. Bunu patron spek şu bu sağlamış olsun. Bizim açımızdan durum şu. Bunca yıldır boşuna bekledik. Bu durumda iki olasılık var. İlki bu şirket değeri şu andakinden çok daha fazla eder bu halde her şeye rağmen beklemeye deeğer. Hiç değilse elimizde bir umut olur. Bir gün değerini bulur. İkinci olasılık ise halka kısmi açılmada o tarlaya çok astronomik bir fiyat konmuş bugün için arsa olsa bile yukarı doğru az bir fiyat artışı marjı var. Hala daha kafamız karışık hangi olasılık gerçekleşecek. Bu son düzlükte bile belli değil. İkinci olasılık gerçekleşirse bunu sindirmek çok zor bir şey.Umarım ilk olasılık gerçekleşir. İlk olasılığın yani yukarı doğru ciddi bir usd bazında çıkış olacağını düşünenler kendi hesaplarını açıkça yazarlarsa hepimiz istifade ederiz.

Bölgede sıfır deniz gören, ama sahilde olmayan dairelere (100m2 net) 15milyon fiyat isteniyor, m2 fiyatları 150 binlerde.
    Arsamızın 128.000m2 inşaat alanı var. %50paylaşımlı verse 64.000m2 hazır yapılmış alan kalır.
    64.000x150.000= 9.6 milyar TL
    9.6milyar TL / 7.2 milyon(toplam hisse adedi) = 1350 TL olmalı hisse ederi.
    Temel analize göre böyle, fakat gel gör ki biz 240 larda patinaj yapıyoruz.
    Şirket ve belediyenin mallığı bizi buraya mahkum etmekte.
    Bunlar benim şahsi görüşüm, hesabım. Ben de sürekli bu arazinin ederinin abartılı olduğu konusunda ikilemde kalıyorum. Artık çok yoruldum, bıktım. Ne olacaksa olsa da kurtulsak bu dertten.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Hadi biz cahil cühelayız matematik inşaat anlamayız diyelim. Anli şanlı spekler bir değer görmese burada cirit atmazlardi diye düşünüyorum. Spekler savaşı var demek ki kimse kimseden kallavi lokma koparamiyor anladığım. Yoksa mali tek bir spek paketleseydi çoktan fezaya çıkmıştık. Sonuc itibariyle hisseyi tutanlar bir şekilde tutmaya devam ediyor. İster değeri olsun ister olmasın. Gerci bi önümüzü açsalar da tarla vasfindan kurtulsak o zmaan gorecez spekülasyonu ama bir türlü fırsat çıkmıyor. Koca senede bir karar çıkıyor koca bürokrasiden...

4. Depremden Depreme, Krizden Krize
    AKP, iktidara geldiğinde İzmit Depreminin üzerinden 3 yıldan biraz fazla, 2001 ekonomik krizinin üzerinden de 2 yıla yakın zaman geçmişti. 18 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği depremin yaraları tam olarak sarılamamış, yarattığı travma unutulmamışken yaşanan ekonomik kriz binlerce insanın işsiz kalmasına ve ülkenin GSYH’sinin dörtte birinin kaybedilmesine yol açmıştı. AKP’nin iktidarı kazanmasında 1999 depremi ve 2001 ekonomik krizi etkili olmuştu.
    Türkiye, bu yılın Şubat ayında Kahramanmaraş merkezli depremlerle 10 ilde büyük bir yıkım yaşadı. Bu depremlerde 50 bine yakın insan hayatını kaybetti. Depremler, 1999 depreminden ders çıkarılmamış ve gerekli önlemlerin alınmamış olduğunu açık biçimde ortaya koydu.
    Yapılan resmi açıklamalara göre İstanbul başta olmak üzere 6,5 milyon konutun acilen kentsel dönüşüme girmesi gerekiyor. Bu açıklamadaki acilen ifadesini en fazla beş yıl olarak anlarsak yılda 1.300 bin konutun dönüştürülmesi gerçeği çıkar karşımıza. Bu dönüştürülecek konutlara ek olarak Türkiye’de her yıl yeni 750 bin konuta ihtiyaç duyulduğunu da dikkate alırsak yılda 2 milyon konut üretilmesi gerektiği sonucuna ulaşırız. Türkiye’nin mevcut olanaklarla yıllık konut üretim kapasitesi 1 milyon olarak hesaplandığına göre ya yılda 2 milyon konut üretim düzeyine çıkılacak ya da bu plan beş yıl değil on yıla yayılacak ki o zaman da özellikle İstanbul açısından depremle dönüşüm tamamlanamadan karşılaşma riski artmış olacak.
    Başlarda ekonomik sorunları çözmeye doğru yaklaşmasının temel nedeni uygulanan IMF programı ve onun verdiği ivmeydi. O program bitip ivme de bir süre sonra kaybedilince ekonomide geriye kayma başladı. Yazının tamamı için...

https://www.mahfiegilmez.com/2023/03...nin-20-yl.html

5. Benim açımdan 50 usd altında ekrana bile bakmam.
    Kim alır kim satar beni ilgilendirmez.
    Capsizlar kendi aralarında oynaşa dursun...

6. Diğer tarafta işleri bitsin buraya da gelirler.

7. Bolu'da deprem olmuş yavaş yavaş Marmara'ya dogru geliyor. Bizim tarla mezarlık olacak bu gidişle...

8.  Alıntı Originally Posted by illuminator Yazıyı Oku
    Bolu'da deprem olmuş yavaş yavaş Marmara'ya dogru geliyor. Bizim tarla mezarlık olacak bu gidişle...
    Üzerine çadır kurarız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 816/888 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •