Sayfa 175/888 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275675 ... SonSon
Arama sonucu : 7102 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: IHLAS - İhlas Holding

1.  Alıntı Originally Posted by nugurlu Yazıyı Oku
    Frederich Nietzsche nin felsefesiyle hayat ımıza yön verirsek ahirette gideceğimiz yer de anca cehennem olur.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Friedrich Nietzsche sadece su içerdi. Tek özel içkisi ise, süttü. Bizim de böyle yapmamız gerektiğini düşünürdü. Bunu 'küçük bir diyet' anlamında söylemedi. Bildirisinde dediği gibi: "Avrupa medeniyetinde iki büyük narkotik vardır: Hıristiyanlık ve alkol." Alkole olan nefreti ile Hristiyanlığı hor görmesinin gerekçeleri aynıydı. Çünkü ikisi de uyuşturur ve hayatımızdakilerin aslında çok da kötü olmadığını telkin ederdi. Her ikisi de, hayatımızı daha iyiye götürme amacındaki irademizi baltalardı. Birkaç kadeh; geçici, fani bir memnuniyet havasına sokabilirdi ve bu da hayatlarımızı düzeltmek için hayati adımlar atmamızı önleyebilirdi. Friedrich Nietzsche, değerli şeyleri elde etmenin sancılı olduğunu düşünüyordu. Şöyle yazdı: "Siz, konforlu insanlar, insan mutluluğu adına ne kadar az şey bilirsiniz! Dolu yaşamanın sırrı, tehlikeli yaşamaktır! Vesuvius Dağı'nın eteklerine inşa edin şehrinizi!"

illaki kafayı çekicem diyorsun yani

Alıntı Originally Posted by Hus911 Yazıyı Oku
    Friedrich Nietzsche sadece su içerdi. Tek özel içkisi ise, süttü. Bizim de böyle yapmamız gerektiğini düşünürdü. Bunu 'küçük bir diyet' anlamında söylemedi. Bildirisinde dediği gibi: "Avrupa medeniyetinde iki büyük narkotik vardır: Hıristiyanlık ve alkol." Alkole olan nefreti ile Hristiyanlığı hor görmesinin gerekçeleri aynıydı. Çünkü ikisi de uyuşturur ve hayatımızdakilerin aslında çok da kötü olmadığını telkin ederdi. Her ikisi de, hayatımızı daha iyiye götürme amacındaki irademizi baltalardı. Birkaç kadeh; geçici, fani bir memnuniyet havasına sokabilirdi ve bu da hayatlarımızı düzeltmek için hayati adımlar atmamızı önleyebilirdi. Friedrich Nietzsche, değerli şeyleri elde etmenin sancılı olduğunu düşünüyordu. Şöyle yazdı: "Siz, konforlu insanlar, insan mutluluğu adına ne kadar az şey bilirsiniz! Dolu yaşamanın sırrı, tehlikeli yaşamaktır! Vesuvius Dağı'nın eteklerine inşa edin şehrinizi!"

illaki kafayı çekicem diyorsun yani
    Kesinlikle! Iktidarın güdümüyle din adamlarına bahsettirdiği söylemler masal niteliğinde birer uyuşturucudur.
    Semavi her din (tahrip olmama koşuluyla) zulme, adaletsizliğe başkaldırır özgürlüğü ve akli delilleri emreder
    Nitekim dönemin her peygamberi bu yolda olmuştur.

SM-J610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Arkdaşlar hayırdır inşallah,borsa 80 binlere düşerken büyük sitres yaşamış olmalısınızki endexs 96 binlere çıktı dolaysıyla az veya çok hisseler toparlanmaya başladı sevineceğiniz yerde borsa şirketleri verileriyle alakalı olmayan mevzulara sardınız yani birden farklı yollara kanalize oldunuz birbirinize sardınız taşlı sopalı havada toz bulutları oluştuğuna göre biraz sıyırdınızmı yoksa tozuttunuzmu desem bilmiyorumki darılmazsınız herhalde seviyorumda sizi yahuu.. Benim anladığım kadar Hus911'n anlatmak istediği farklı şeyler sizin anladığınız çok daha farklı şeyler örnekleriyle beraber yani hus911'n konu ettiği mevzu çok çok başka mesajlar veriyor boşver10'n değindiği konularda zaten alışık olduğumuz saygı duyduğumuz yaşamaya çalıştığımız haz aldığımız manevi anlmda bir şekilde yaşam biçimi tabiiki kişilere göre farklılıklar oluşabilir yani demek istediğim Frederich Nietzsche ve Abdülkadir Geylani Hazretlerini iyi anlamak lazım fakat kıyaslamamak lazım Hagi,Aleks,Sergen'nin kıyaslanamayacağı gibi çünkü onlar farklı meziyetler,yetenekler,futbol donanımlı üstün zekalar ama üçüde futbolcu üstünllükleri futbolla alakalı..Not:Hiç şüphesiz Hak Din İslamiyettir diğer ilahi üç dinin hükmü kalmamıştır ..

4. Bu hisseyi alırken kafanıza silahmı dayadılar baktın gidaşanını iyi görmedin 2 kademe zararına satıp cıkmadın birde şikayet dilekcesi gönderiyorsun eyer hissen varsa kendi ayagına silah sıkma gibi birşey bende cimere bir şikayet dilecekcesi gönderecem bu hisseyi alırken karına zararınını kabul ettik diye bakalım bize ne cevap gelecek ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Jellat Yazıyı Oku
    Bu hisseyi alırken kafanıza silahmı dayadılar baktın gidaşanını iyi görmedin 2 kademe zararına satıp cıkmadın birde şikayet dilekcesi gönderiyorsun eyer hissen varsa kendi ayagına silah sıkma gibi birşey bende cimere bir şikayet dilecekcesi gönderecem bu hisseyi alırken karına zararınını kabul ettik diye bakalım bize ne cevap gelecek ytd

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Jellat Yazıyı Oku
    Bu hisseyi alırken kafanıza silahmı dayadılar baktın gidaşanını iyi görmedin 2 kademe zararına satıp cıkmadın birde şikayet dilekcesi gönderiyorsun eyer hissen varsa kendi ayagına silah sıkma gibi birşey bende cimere bir şikayet dilecekcesi gönderecem bu hisseyi alırken karına zararınını kabul ettik diye bakalım bize ne cevap gelecek ytd

Siz ne bilirsiniz bu holdingin ne kansız bir kağıt olduğunu.1997 de aldım bu kağıdı ben ve kaç paraydı biliyor musunuz sayın bilmişler: 60 milyon yani yeni para ile 60 tl idi.Aradan 23 yıl geçti ben ara sıra maliyet düşüreyim derken buraya kadar geldi.Bir ömrüm vardı onu da bu kansızlar aldılar.Ne temettü ne kar payı hiçbir şey de vermezler ha bire zarar açıklarlar.
    2 kuruş zarara girersen sat demesi kolay.En başında (İhlas) gibi güzel bir isim koymuşlar ve gelin bu güvene ortak olun demişler sonrası facia,intihar ve kaçınılmaz son zarar.
    Çok belli ki siz yenisiniz bilmiyorsunuz.Yol yakınken kurtarın kendinizi.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Jellat Yazıyı Oku
    Sana mı danışacağız hatalı gördüğümüz şeyi şikayet ederken. Benim kanuni hakkım bu hakkımı da ararım sonuna kadar. Kar zarar kabul etmeyen zaten borsada olmaz. Sen şimdi yorum yaparken sana yapma diyen yoksa bi zahmet karışmada ben ve diğer arkadaşlar yasal haklarını arasınlar. Ayrıca bizim alacağımız satacağımız yere senin karışma hakkın yok. İsteğimiz fiyattan alır isteğimiz yerden satarız kar veya zarar sana mı kaldı ? Sen ne yaparsan yap insanları yönlendirme hakkına sahip değilsin.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Meydanda kalırsam yazılsın taşa kaderde ne varsa o gelir başa...

8.  Alıntı Originally Posted by vedayt Yazıyı Oku
    Siz ne bilirsiniz bu holdingin ne kansız bir kağıt olduğunu.1997 de aldım bu kağıdı ben ve kaç paraydı biliyor musunuz sayın bilmişler: 60 milyon yani yeni para ile 60 tl idi.Aradan 23 yıl geçti ben ara sıra maliyet düşüreyim derken buraya kadar geldi.Bir ömrüm vardı onu da bu kansızlar aldılar.Ne temettü ne kar payı hiçbir şey de vermezler ha bire zarar açıklarlar.
    2 kuruş zarara girersen sat demesi kolay.En başında (İhlas) gibi güzel bir isim koymuşlar ve gelin bu güvene ortak olun demişler sonrası facia,intihar ve kaçınılmaz son zarar.
    Çok belli ki siz yenisiniz bilmiyorsunuz.Yol yakınken kurtarın kendinizi.
    Ayen noktası virgülüne kadar katılıyorum kardeşim çünkü tamda o yıllar bende borsanın B'sini bilmememe rağmen girdim ilk kayıplarım İŞGYO'da oldu 3.80 tl'den almıştım sonra 0.60 krş'a sattıp toplam paramın %90'ı gibi kısmını kaybetmiştim..İyi hatırlıyorum borsa kotundan çıkarılar ihlas şirketleri tekrar borsa kotuna alınmış geri dönmüşlerdi 0.60 krş'a sattığım İŞGYO hisselerini yerine 0.50 Krşlardan İhlas holding hissesi almıştım 1.20 krştan sttım sonra İhls gyo aldım 4.tl'den sattım işgyo kayıplarımı ihlaslarda telafi etmiştim ama o zamanlar Rahmetli Enver Ören şirket hisselerine sahip çıkıyordu üç aylarda ,dini bayramlar öncesi muhakkak ihlas hisseleri dişe dokunur müthiş yükselişler yaşıyordu bizlerde ky olarak nasipleniyorduk ..Yine hatırladığım kadar tansaş 200 tl'nin ve İhlas'da 90 tl'nin üstünde rakamlarda işlem örüyorlardı ki o zamanlar borsanın tadı tuzu vardı öyleki tv'lerde bile anlık izleyebiliyorduk..Yaklaşık yirmi yıl oldu özellikle Enver Ören'nin ölümünden sonra ihlas hisselerinde anormallikler,yanlışlıklar,hırsızlıklar,dolandırıc ılıklar,iblislikler,alavere ,dalavere,kul hakkı yemeler başladı kim başardı bu işleri Mücahit Ören han hazretleri babasının hayırsız evladı keşke onun yerine kırk elli meyve ağacı dikseydide nasiplenen canlıların duaları giderdi Rahmetli Enver Ören abi'ye..Allah bizleri ve mücahit Ören'i ıslah ve terbiye eylesin..Amin..

Sayfa 175/888 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275675 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •