Sayfa 340/890 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440840 ... SonSon
Arama sonucu : 7116 madde; 2,713 - 2,720 arası.

Konu: IHLAS - İhlas Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Başkent Yazıyı Oku
    Yıllardır elimde İheva hissesi vardır ve genelde kar eden bir şirkettir 1prometheus. İstersen bilançolarına ve gelir tablolarına bir bak derim. Ayrıca İhlas Gayrimenkulde aynı şekilde son zamanlarda dönem dönem kar açıklar. Yatırım yaptığım şirketlerin bilançolarını ve haberlerini düzenli olarak takip ederim.

Nitelikli olması ne yapması lazım. Yıllardır bu şirketler bu grup hisseleridir. Borsada her şirket belirli sektörlerdedir bu grupta Medya, İnşaat ve Ev Aletleri üretimi ve pazarlanmasını yapmaktadır. Ayrıca Sağlık ve eğitimde de varlar. Nitelik kazanmaları için ne yapmaları lazım.

Şirketler yatırımcıya düzenli olarak temettü veren a kalite şirketler diyemem ben, hatta işleri güçleri yatırımcının cebinden para almak olan genelde bedelliyle iş yürüten şirket diye rahatlıkla konuşabilirim bu şirketler için.

Size göre hangi faaliyet alanları daha karlı ve o sektörlerde ki yatırım maliyeti nedir bunlar o işi yapabilirler mi ? Ben yapabildiklerini görmedim keşke yapsalar da cebimize adam gibi karlar girse hepimiz kazansak.
    Yatırım tavsiyesi değildir
    Borsaya çok sayıda şirket sokmuşlar ve tarihleri boyunca dşpten topla yukarıdan boşalt tahta oyunları hep!. Bu grup şirketleri uzun yıllar boyunca toplamda ne kadar kar etmiş etmişler kar dağıtmışlar, veya ne kadar zarar etmişler hesabı çok açık aslında!!

Grup şirketleri borsaya girdiğinde her birinin özsermaye hem lira hem doviz bazında ne kadardı. Ve bugünkü özsermayelerden o günden bugüne kadar yapılan “bedell sermaye artışlarından” kasaya giren paralar çıkarılırsa bugüne kadar ne kadar zarar veya kar ettiklerini veya özsermaye arttırıp özsermaye eksiltikleri açık secik görülür sanırım. ne özsermaye lira ve doviz bazında ne kadar olurdu bugün!

Ayrıca grup bugüne kadar kaç bin konut üretmiş ve bu kadar, ve onlarca inşaat uzmanlarına sorulsa, emsal durumlarıda göz önüne alarak, bu kadar konuttan bugüne kadar ne kadar artı değer oluşturulmadı gerektiğini konusunda ne söylerler acaba?

2. Endekse uyum sağlıyor beraber hareket ediyor izlenimi ile bizi bir kere daha ters köşe yaptı iblisoğlu iblis sevdiklerimin hayırsız evladı elimde avucumda ne varsa aldı ag maliyet düşüreyim diye yüklü zararlara soktu beni 1.32 tl almıştım 1.19,18,17 tl gibi aldım şimdi 1.11tl bist,spk 'lı kurumlar uyormusunuz hani küçük yatırımcıyı koruyup kolluyordunuz da internet avcılığı yapıyor mağdur edenlere zarara uğratanlara çok büyük yaptırımlar uyguluyordunuz inanıyorumda peki bunu neden hırsız,dolandırıcı sözde iş insanlarına yapmıyorsunuz onların ayrıcalığımı var İhlas holding hisse senetleri sebepsiz yere sürekli baskılanıp fiyatatı aşağı çekiliyor spek ve bazı gruplar tarafından yada usulsüz açığa satışmı yapıyorlar herneyse neden müdahale etmiyorsunuz Sayın Spk tekrar yazıyorum borsa endeksi şahlandı 130 bin oldu ihlas holding'in sıkıntısı nedir neden fiyatı yükelmiyor biz küçük yatırımcıya açıklayın lütfen..

3. Saykn kargalgaga ben bu iblislerin yuzunden ailemden oldum,lutfen metanetli olun.Eeger kredili alim yapmadiysaniz sabredin,bist 30 daki isleri bitince buraya gelir baba yatirimcilar,siz sagliginiza dikkat edin.bugun baktim endexin endusuk 9 sirketinin 4 u ihlas grubunun.(2)nin altinda.eninde sonunda cikacak.ytd

4. Amerikan vatandaşlığı bulunan aynı zamanda hain,hırsız,dolandırıcı,yatırımcısını merhametsizce sömüren zararlara uğratan mağdur eden ve zalim bir türk vatandaşı borsada tüm şirketlerinde alavere dalavere çeviriyor ama spk ve hükümet yanlısı olduğu için kimse bu şahsa dokunmuyor kanunlar ve uygulayanlarda dokunamıyor bu nasıl bir adaletsizlik,hukuksuzluk,hakkaniyetsizliktir diyor buradaki bir arkadaşımız bencede çok haklıdırda kardeşimiz nedir bu milletin bu Enver Ören ailesi ve oğlu mücahit Ören'den çektiği adam yıllardır şirketlerine sürekli zarar yazıyor ama nedense batmıyor dolaysıylada devlete vergi vermediği gibi yatırımcısınada kuruş koklatmıyor ama yıl içerisinde aynı iştirak şirkette bedelli sermaye artırıp beşyüz milyonları cebine indiriyor sonrada dolar ve Euroya çevirip istif ediyor sonrada yurt dışına postalansın paracıklar 1990 sonrası tüm kazançlarını yurt dışına kaçırıyor bu hain americana vatandaşı herif tgrt'yi de amerikalılara sattı nonoşiko FOX tv olarak Türkiyenin sırtına sürekli kurşun sıkıyorlar bu kanaldan Fetö'den daha tehlikeli olan bu sinsi sürekli vatandaşın,küçük yatırımcının dolaysıyla kul hakkı yiyen bu şahsa Devleti yönetenler ve Spk kurumumu neden müsamaha gösteriyor anlayabilmiş değilima ..Neden şirketlerine kayyum atanmıyor el konulmuyor hala daha korunup kollanıyor Mücahit Ören'nin kırdığı ceviz kırkı geçti yolsuzluk,usulsüzlük,dolandırıcılık babında neden Devlet dur bakalım arkadaş ben vatandaşımı mağdur ettirmem demiyor ..''Ya devlet başa yada kuzgun leşe '' misali Sayın Spk bu ağrıyı,sancıyı,acıyı dindirin artık Mücahit Ören'nin geçmişten bu yana tüm gelirlerini giderlerini şirketlerinin zararlarını karlarını lütfen inceleyin diyorum şayet yapmazsanız bu Ülkedeki tüm İhlas Holding ve iştiraklerinin hisselerine yatırım yapan ancak zararlara uğratılan mağdur edilen vatandaşlarının küçük yatırımcılarının veballeri sizin boynunuzadır diyorum çünkü mademki ''adalet mülkün temelidir'' artık mücahit Ören'e de dokunun diyorum ayrıcalığı nedir söyleyin tüm Türkiye bilsin yoksa amerika vatandaşı olduğu içinmi dokunamıyorsunuz peki biz sadık vatansever vatandaşların suçu günahı nedir bizi böyle zalim patronlara ezdiriyorsunuz..
    Son düzenleme : kabile reisi 61; 12-11-2020 saat: 14:27.

5.  Alıntı Originally Posted by albul72 Yazıyı Oku
    Saykn kargalgaga ben bu iblislerin yuzunden ailemden oldum,lutfen metanetli olun.Eeger kredili alim yapmadiysaniz sabredin,bist 30 daki isleri bitince buraya gelir baba yatirimcilar,siz sagliginiza dikkat edin.bugun baktim endexin endusuk 9 sirketinin 4 u ihlas grubunun.(2)nin altinda.eninde sonunda cikacak.ytd
    Sayın albul72 benim can kardeşim,öncelikle ailemden oldum diyorsunuz ya inanın çok üzüldüm..Allah yar ve yardımcınız olsun.. sanada dayanma gücü ve ferahlık versin..Belliki güzel bir kadim dostsunuz Allah herşeyi dilediğiniz gibi nasip eylesin..Beni düşünüp kadim bir dost gibi nasihat ettiğiniz içinde Allah razı olsun sizlerden, çok sağolasınız..Allah'a emanet olun.. Dilerim temenni ettiğiniz öngördüğünüz gibi olur herşeyde biraz olsun ferahlanırız..Selamlar güzel dost..

6. Allah razi olsun,Allah sabredenlerle beraberdir.

7. Çok geçmiş olsun albul ve kartal arkadaşlarım. Bu lanetli yıldan kurtulmamıza bir buçuk ay kaldı. Gelecek olan yeni yılda inşallah hepimiz için güzel hayırlı kapılar açılır.
    Endeks 130 bine geldi. Ama sadece banka hisseleriyle geldi dersek çok da yanlış olmaz. Diğer hisseler de eşlik etseydi (ben öyle ümit ediyordum) 135 bini görürdük o zaman. Olmadı. Paranın tamamı altına hücum der gibi banka hisselerine aktı. Bundan sonra nolur? Bankalara bir miktar kar satışı geldi. Gelmeye de devam edebilir. Yükseliş devam edecekse bankalarda artık agresif değil de ufak ufak olur sanıyorum. Çıkan para altına dovize yonelmezse umarım bir miktar yan kağıtlara yonelir.

8. Ülkede hakaret suç olmayacak şurada bir tane küfürsüz cümle olmaz bende dahil olmak üzere. Ayıptır, yazıktır yıllarını çaldınız insanların.
    Meydanda kalırsam yazılsın taşa kaderde ne varsa o gelir başa...

Sayfa 340/890 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •