Sayfa 161/888 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon
Arama sonucu : 7101 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: IHLAS - İhlas Holding

1. SPK: "Piyasa Dolandırıcılığı" başlıklı 107’nci maddesinde işlem bazlı piyasa dolandırıcılığı ve bilgi bazlı piyasa dolandırıcılığı suçları düzenlendi
    27/03/2020 17:44:13
    * * SPK, "Piyasa Dolandırıcılığı" başlıklı 107’nci maddesinde* işlem bazlı piyasa dolandırıcılığı ve bilgi bazlı piyasa* dolandırıcılığı suçlarının düzenlendiğini açıkladı.

* * Açıklamada şöyle denildi:

* * "Kurulumuzun 07.02.2020 tarihli açıklaması ile Kurulumuzca yapılan* gözetim ve denetim faaliyetleri neticesinde, son dönemde sosyal medya* mecralarında oluşturulan üyelik bazlı gruplar üzerinden, aralarında* haklarında daha önce Kurulumuz tarafından suç duyurusunda bulunulmuş* kişilerin de bulunduğu, Kurulumuzca verilmiş yatırım danışmanlığı ve* benzeri sermaye piyasası faaliyeti izni olmayan kişi veya kişilerce,* yatırımcıların yönlendirilerek mağdur edilmeye çalışıldığının* görüldüğü belirtilerek, herhangi bir makul ekonomik ve finansal* gerekçe olmaksızın tamamıyla yatırımcılarımızın aldatılmasına ve* mağdur edilmesine zemin hazırlayan söz konusu fiilleri işleyenler ve* bunlarla birlikte hareket edenler hakkında gerekli incelemelerin* tamamlanarak hukuki işlemlere başlanacağı duyurulmuştur.

* * Bu kapsamda, tamamlanan incelemelere ilişkin olarak Kurulumuzca* tesis edilen işlemler Kurulumuz Bültenleri ile kamuoyuna duyurulmakta* olup, yapılan gözetim ve denetim faaliyetleri çerçevesinde başlanan ve* halen devam eden incelemeler tamamlandığında da inceleme sonuçları* kamuoyuyla paylaşılacaktır.

* * Konuya ilişkin olarak, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun "Piyasa Dolandırıcılığı" başlıklı 107’nci maddesinde işlem bazlı* piyasa dolandırıcılığı ve bilgi bazlı piyasa dolandırıcılığı suçları* düzenlenmiş olup, söz konusu suçları işleyen kişilerin 3 yıldan 5 yıla* kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile* cezalandırılacağı hükme bağlanmıştır.

* * Bu çerçevede, yatırımcılarımızın herhangi bir hak kaybına ve* mağduriyete uğramamasını teminen ve söz konusu kişilerle birlikte* hareket etmenin “Piyasa Dolandırıcılığı†suçu kapsamında* değerlendirilebileceği göz önünde bulundurularak, bu nitelikte* faaliyetlerde bulunan kişilere itibar edilmemesi hususunun bir kez* daha hatırlatılmasında fayda görülmüştür.

* * Diğer taraftan, yatırım kuruluşları tarafından "Seri: V, No: 68 Aracı Kurumlarda Uygulanacak İç Denetim Sistemine İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ" çerçevesinde gerekli önlemlerin alınması, söz konusu* şahısların işlemlerine ve genel olarak Sermaye Piyasası Kanunu’nun 106, 107 ve 109/2 maddelerine aykırı işlemlerde bulunan kişilerin* işlemlerine aracılık edilmemesi, aksi takdirde Sermaye Piyasası Kanunu’nun 96 ncı maddesi kapsamında söz konusu fiili işleyen* kuruluşların faaliyetlerinin geçici olarak durdurulması ve sermaye* piyasası faaliyet yetkilerinin iptal edilmesi de dahil olmak üzere* gerekli her türlü tedbirin uygulanabileceği hususu kamuoyuna saygıyla* duyurulur."

* * Foreks Haber Merkezi ( [email protected]

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by Siren Yazıyı Oku
    Bir yerlerden 3 vakit once nakit bulununca nasil costun
    Gidecem buralardan az kaldi...
    GÖTÜR BENİ GİTTİĞİN YERE
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

3. aslen ben senin oldugun yere gelmek isterdim, bu forum tat vermiyor artik bana, gidecem buralardan var mi tavsiyen soyle guzel guzel muhabbet edilecek bir forum.

4. Bu grubun pij kağıdı herzamankı gıbı holding

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Karasimsek, demedi deme, devletimiz bence bu konuyu derinlemesine arastirmistir, hatta tespitlerini de yapmistir.
    Sonuc itibariyle yillardir borsada cirit atanlar varsa iyice mimlenmistir belkide...

6.  Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    bol şanslar komutanım
    vay abim allah razı olsun allahta senin gönlüne göre versin selamlar olsun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by Siren Yazıyı Oku
    aslen ben senin oldugun yere gelmek isterdim, bu forum tat vermiyor artik bana, gidecem buralardan var mi tavsiyen soyle guzel guzel muhabbet edilecek bir forum.
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by Jellat Yazıyı Oku
    vay abim allah razı olsun allahta senin gönlüne göre versin selamlar olsun
    amin abimmm

ALLAH a emanet