Sayfa 812/888 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822862 ... SonSon
Arama sonucu : 7101 madde; 6,489 - 6,496 arası.

Konu: IHLAS - İhlas Holding

1. Özkaynak 3.570 kar 401 sermaye 1.500......Çarşı karıştı durumlar iyice garipleşti.....Bu fiyatlara bu defter değeri bu fiyat kazanç pek olası değil....Arabanızın değeri 2 milyon ama size verilen 50 bin sizde o fiyattan malınızı veriyosunuz inanılır gibi değil.....Soru şu acaba 50 bine vermeye mecburiyettenmi veriyosunuz yoksa size hayal alemi içine daldınız gerçeklerdenmi koptunuz......ytd

2. ihlasların sahibi itibarını kaybetmiş,el emin olmayan bir iş insanı o yüzden kar açıklaması şurası burası iyileşmiş borcu azalmış hikayelerini geçelim beyler hala akıllanmadınızmı şirketleri kar açıklıyor hisselerin fiyatları sürekli geri vites yapıyor isteyenede kucak dolusu veriyor keşke bahsettiğiniz güzel analizler başka bir babacan,dürüst,mert,helali,haramı bilen Allah ve kul sevgisi olan bir iş insanının şirketi için yapılsaydı bizde şirket hisselerinde olsaydık işte o zaman sevinirdim yarına bağlayın kemerlerinizi derdim ama bu Covid19'şirket hisseleri için al sat tavsiyesi değildir diyorum...İblis bulaştığı yerde hasar bırakmadan gitmiyor şimdilik öldürmüyor ama süründürüyor tam 30 yıldır böyle.. Allah ıslah eder inşallah merhamete gelir insan olduğunu hatırlarda yatırımcılarını sevindirir..Temennim bu yönde.....ytd..

3. Hisselerin işlem gördüğü fiyatlar cidden içler acısı durumda ancak bu bilançolardaki güzel gidişatın önüne geçemez. Buradaki kim ne derse desin bilançolardaki bir çok kalem oldukça güzel durumda ama hissenin işlem gördüğü fiyat rezil durumda.
    Yıllardır bu hissedeyiz bir çoğumuz, bazı arkadaşlarımız bu stresli hisse yüzünden Rahmetli oldu.
    Yıllar önce dediğim gibi bu hisseden bir gün çıkarsam yapacaklarım belli )

Yatırım tavsiyesi değildir
    Meydanda kalırsam yazılsın taşa kaderde ne varsa o gelir başa...

4. Kim ne derse desin demekle olmuyor bu işler biz ciddi şeylerden bahsediyoruz birader kar açıklamasının şimdiki düşük fiyatlı hisseye yansımamasının kime ne faydası var belliki tepki çekmemek için şirketlerini kar açıklıyor gösteriyor ama maksat makyajlı görsellik yaratmak ama kanayan yara hala aynı durumda tedavi edilip problem ortadan kaldırılmamış hırsız iblis değişik bir senaryo ile çalmaya devam ediyor zarar ve kar açıklıyor ama hisseleri artı rakamlara taşıyacak bir hareket yok bilakis karda açıklasa değer kaybediyor bu nasıl bir dolandırıcılık çarkıdır anlayamadım..Başkent,senin bu ihlas şirketleri hisselerini uzun vadeli taşıdığına asla inanan biri değilim ancak belki 0,50 krş fiyatlardan almış beklemeye geçmiş olabilirsin o yüzden tuzun kuru bizim gibi yüksek maliyetlerden mallanıp için yanmıyordur..

5.  Alıntı Originally Posted by Saltuk Buğrahan Yazıyı Oku
    Kim ne derse desin demekle olmuyor bu işler biz ciddi şeylerden bahsediyoruz birader kar açıklamasının şimdiki düşük fiyatlı hisseye yansımamasının kime ne faydası var belliki tepki çekmemek için şirketlerini kar açıklıyor gösteriyor ama maksat makyajlı görsellik yaratmak ama kanayan yara hala aynı durumda tedavi edilip problem ortadan kaldırılmamış hırsız iblis değişik bir senaryo ile çalmaya devam ediyor zarar ve kar açıklıyor ama hisseleri artı rakamlara taşıyacak bir hareket yok bilakis karda açıklasa değer kaybediyor bu nasıl bir dolandırıcılık çarkıdır anlayamadım..Başkent,senin bu ihlas şirketleri hisselerini uzun vadeli taşıdığına asla inanan biri değilim ancak belki 0,50 krş fiyatlardan almış beklemeye geçmiş olabilirsin o yüzden tuzun kuru bizim gibi yüksek maliyetlerden mallanıp için yanmıyordur..
    Ben buraya yazdığım günden bu yana elimdeki hisseler duruyor. Bunu sana yada buradaki kimseye kanıtlamak zorunda değilim. Beni buradan tanıyan bir çok insan var onlarda ne zamandan beri hisse olduğunu iyi bilir çoğu ile de normal hayatta da tanıştım. 8 sene muhasebe eğitimi aldım 28 yıldır da borsadayım. Bilanço kalemlerini oturup tek tek inceledim hisse fiyatına faydası olur yada olmaz yine diyorum bilançosu güzel.
    Bilançoda olumsuz bir şey gören varsa o olumsuzluğun nerede olduğunu kalem kalem açıklayabilir.
    Yatırım tavsiyesi değildir
    Meydanda kalırsam yazılsın taşa kaderde ne varsa o gelir başa...

6. Sevgili baskent 7 degilmiydi o hala okuyonmu yoksa
    Soz meclisten disari aklima geldi paylasayim
    https://youtu.be/tizfMkyteMk
    Yazdıklarımın hepsi hayal ürünüdür ve asla al sat yada tut tavsiyesi değildir

7. Son etkinliklere bakarken İhlas'a rastladım aklıma eski anılarım geldi.

Borsa da yatırım yapmaya 1994 yılında başladım (hiç bulaşmasaydım iyiydi) o zamanlar PM isimli şirkette direk dağıtım servisinde çalışıyorum, sigara veriyor anında parasını tahsil ediyordum.

O yıllarda borsa da İhlas firtınası esiyor ihlas herkesin dilinde, sigara sattığım mahalle bakkalları ve küçük marketler hepsi ihlas holding alıyor, abi Marlboro sigaran bitmiş diyorum aldığım cevap bana ne kazandırıyor ki % 5 mi? ben 1 günde ihlastan daha fazlasını kazanıyorum diye cevap alıyordum.

O zamanlar bölünmüş ve tekrar yükselişe geçmişti, 1 arkadaşım dedi ki İhlas altın hisse olacak az bir şeyler al hisseleri getirt sen sakla demişti, bende biriktirdiğim parayla 13.000 TL den 2.000 adet aracı kurumdan satın aldım ve fiziki hisseyi saklamaya başladım. Ben aldıktan sonra 15.000 yükseldi ama satmadım sonra 11.000 düştü ve yaklaşık 1,5 yıl orada kaldı ben de sinirlendim o fiyatlardan sattım ilk hissem olmasına rağmen 1 daha almayacağıma dair yeminler ettim.

Neyse 1 süre sonra İhlas tekrar yükselmeye başladı galiba 65.000 TL seviyelerine kadar yükseldi ben kafamı duvarlara vuruyorum Mahalleli market ve bakkalların keyfi gıcır, her akşam viskiler, yemekler, eğlenceler takılmalar gırla gidiyor.

Sonra hissede bir şeyler ters gitmeye başladı, 65.000 TL den başlayan düşüş 2.000 TL kadar sürdü, o eğlenen akıl veren esnafta neşe kırıntısı kalmadı sanki kanları çekilmişti, kimisi düştükçe maliyet düşürdü sonra kimisind 500 bin lot kimisinde 1 milyon lot oldu o zamanlar için çok büyük rakamlardı, sonra kimisi marketini, evini kaybeden oldu, hatta intihar eden bile oldu.

Sıfırlar atıldıktan sonra sanırım hisse 0,18 veya 0.20 kuruşları gördü. Gördüğüm kadarıyla hala sürünüyor.

Ama çok ah aldılar çok aile bunların yüzünden büyük acılar çekti.

Bu gördüklerim sayesinde bu tip hisselere bulaşmanın ne kadar acı sonuçları olacağını o zamanlar gördüm, bir daha asla bulaşmamıştım.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

8.  Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Son etkinliklere bakarken İhlas'a rastladım aklıma eski anılarım geldi.

Borsa da yatırım yapmaya 1994 yılında başladım (hiç bulaşmasaydım iyiydi) o zamanlar PM isimli şirkette direk dağıtım servisinde çalışıyorum, sigara veriyor anında parasını tahsil ediyordum.

O yıllarda borsa da İhlas firtınası esiyor ihlas herkesin dilinde, sigara sattığım mahalle bakkalları ve küçük marketler hepsi ihlas holding alıyor, abi Marlboro sigaran bitmiş diyorum aldığım cevap bana ne kazandırıyor ki % 5 mi? ben 1 günde ihlastan daha fazlasını kazanıyorum diye cevap alıyordum.

O zamanlar bölünmüş ve tekrar yükselişe geçmişti, 1 arkadaşım dedi ki İhlas altın hisse olacak az bir şeyler al hisseleri getirt sen sakla demişti, bende biriktirdiğim parayla 13.000 TL den 2.000 adet aracı kurumdan satın aldım ve fiziki hisseyi saklamaya başladım. Ben aldıktan sonra 15.000 yükseldi ama satmadım sonra 11.000 düştü ve yaklaşık 1,5 yıl orada kaldı ben de sinirlendim o fiyatlardan sattım ilk hissem olmasına rağmen 1 daha almayacağıma dair yeminler ettim.

Neyse 1 süre sonra İhlas tekrar yükselmeye başladı galiba 65.000 TL seviyelerine kadar yükseldi ben kafamı duvarlara vuruyorum Mahalleli market ve bakkalların keyfi gıcır, her akşam viskiler, yemekler, eğlenceler takılmalar gırla gidiyor.

Sonra hissede bir şeyler ters gitmeye başladı, 65.000 TL den başlayan düşüş 2.000 TL kadar sürdü, o eğlenen akıl veren esnafta neşe kırıntısı kalmadı sanki kanları çekilmişti, kimisi düştükçe maliyet düşürdü sonra kimisind 500 bin lot kimisinde 1 milyon lot oldu o zamanlar için çok büyük rakamlardı, sonra kimisi marketini, evini kaybeden oldu, hatta intihar eden bile oldu.

Sıfırlar atıldıktan sonra sanırım hisse 0,18 veya 0.20 kuruşları gördü. Gördüğüm kadarıyla hala sürünüyor.

Ama çok ah aldılar çok aile bunların yüzünden büyük acılar çekti.

Bu gördüklerim sayesinde bu tip hisselere bulaşmanın ne kadar acı sonuçları olacağını o zamanlar gördüm, bir daha asla bulaşmamıştım.
    Tahtası kapanmıştı.Orayı atladın.Sonra tekrar 1/5 civarı fiyatına tekrar açılmıştı.O gündür bu gündür bunlara (bi dur bakalım sen ne
    yapıyorsun)diyen ne devlet ne mafya ne tarika,cemaat olmadı.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 812/888 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •