Sayfa 378/888 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478878 ... SonSon
Arama sonucu : 7101 madde; 3,017 - 3,024 arası.

Konu: IHLAS - İhlas Holding

1. [QUOTE=kawiss;5010729]32 kuruş dediğim hissenin kaybı değil. 10000 lot için yatırılması gereken para ki onu düzelteyim 8977 ,77 kuruş)

1000 lot var diyelim. 1.20 maliyet olsun hisse başı
    1000 x 1.20 =1200
    1000 x 0.89 = 890 tl ( 1000 rüçhan yatırdığınız para)
    Elde hisse adedi 2000 tane oldu.
    toplam maliyetimiz 1200+890 =2090 tl
    hisse maliyeti lot başı bedelli sonrası
    2090/2000 = 1.04 olur.

Bölündüğü fiyat 1.11 altına gelmez.Olursa SPK onay vermez çünkü bedellinin anlamı kalmaz.Verse de herkes hisse alır niye 1 den bedelliye katılsın
    ( 1.11+0.89)/2 =1 )olduğundan hisse fiyatının 1.11 aşağısı yok kanımca . Ama doğrusu tabiiki 2 tl üstü bölünmesi ama biliyorlar ki 2 ye yolculuk başlarsa millet vur kaç yapacak çünkü kimse güvenmiyor bunlara. Rüçhan pazarı açılınca belki rüchanlardan zararı kapatırız değilse işimiz kötü.
    Hesaplamada yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Borsadan anlasam bunlara bulaşmazdım.Ama müslüman bir delikten iki defa ısırılmaz diyor peygamber efendimiz. İhlgm de canımı yaktılar.[/Q

2. nekadar para yatıracagımızı bulmak icin elimizdeki lotla neyi carpacaagız yazarsanız sevinirim

3.  Alıntı Originally Posted by albul72 Yazıyı Oku
    Hisse bedelli onayı gelinceye kadar buralarda yatay takılacaktır,bedelinin kabulü ile bölünmeyi bir hafta sonrası için açıllayıp birkaç tavan çekerek yukarı çekecektir.Bu iblis başka türlü işlem yapmaz,rüçhanları ihlgm de olduğu gibi önce yukarı sürüp sonra şelaleye çevirme olasılığı yüksek.Şuanda 1.30 ve üstü fiyatlardan girenleri hisseye mahkum etti.Hakikaten ben böyle bir ibretlik hareket görmedim.2 yılda 15 yılllık süreçte görmediğim hareketleri ve oyunları bu grupta gördüm.Allah hepimize sabır versin,zaten tek ihtiyacımız sabır.. Ytd

CASPER_VIA_M1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ayrıca,dediğiniz gibi 1.30 ve 1.40 tl fiyatlardan alan yatırımcı kardeşlerimiz sırf bedelliye katılmak içinmi aldınız hisseyi yoksa birilerinin şu rakamlar bu rakamlar abartılarınamı aldandınız bu şahsın (adı çıkmış dokuza inmez sekize) nasıl bir dalavereci soyguncu olduğunu hiç hesap etmedinizmi örneğin; 2 tl'ye çıkacağının yada bu belli olayı bittikten sonra Allah korusun olası bir olumsuz haberle endeksle beraber dilim varmıyor söylemeye esi fiyatlara gelmeyeceğinin garantisimi vardır da biz bilemedik göremedik güvenilir bir şirketler grubu olsaydı bu gün iştirakler dahil holding hissesi bu gülünç fiyatlarda olmazdı..Ben kendi adıma konuşuyorum alışverişleriniz,düşünceleriniz,ticaretiniz sizleri bağlar ben ne olacağı nasıl olacağı muamma bir hiseden bahsediyorum zarar görüp üzülmeyesiniz diye Kartalgaga nickli üye arakadaşımızın yüklü zararla ayrılma zorunda kalıp üzüldüğü gibi..Dilerim siz kazananlardan olursunuz.. Aklınızı ve fikrinizi kullanıp kendi kararlırınızı verin..Ytd..

4. Elindeki lot kadar verilecek olan rüçhan çarpı 0.89 kuruş Bay Matkap.Ben de bugün ihglm den buraya taşındım.Bedellide ışık görüyorum ben.YTD
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. teşekürler hoş geldiniz inşallah hayırlı olur

6. Tarih tekerrür mü edecek ?

10.05.2011 İhlas Holding % 100 bedelli sermaye artırımı yaptı.
    Sermaye 395 milyon TL den 790 milyon TL ye çıkarıldı.
    Ancak yatırımcılar bedelli sermaye artırımına katılmayınca İhlas Holding artırılan sermaye miktarının 170 milyon TL lik kısmını kendisi borsadan alım satım yaptı.
    1,00-1,10 TL arasından aldığı hisseleri 2012-2013 de 0,30 TL ye kadar sattı. Hisse fiyatı 0,22 krş a kadar düştü.

Poker oynamayı sevenler masaya buyursun...

7. Deli Süvari,her ihtimali göz önünde bulunduruyorsunuz akıllı bir arkadaşımızsınız ama bir arkadaşımız ışık görmüş bunların ipi ile kuyuya indiğini söylüyor hatta sizde gelin der gibi gibi yani mücovid virüsünü nazari dikkate almıyor Bu gün Bist'e şirketlerin fiyatlarına baktım 3 banka ,İhlas grup şirketleri (5), yeşiller (2) , Ieyho (1) ,Brko (1),kervan (1) = Toplam: toplam 13 şirket hisse fiyatları 2.00 tl'nin altında 1.00 tl'nin biraz üstünde diğer bist hisseleri fiyatları çoğunluğu 2.00 tl ile 30.00 tl arası diğerleri bu rakamları çoookkk yukarısında..Bankaları hesaba katmazsak geri kalan şirketlerin ve patronlarının ne hal oldukları aşikardır..Başka söze gerek yoktur..Yok ışık gördüm yok efendim ısı aldım yok efendim tadı fena değildi yok efendim bulutlarda yağmur damlaları sezdim geçin bu işleri insanlara sebep olmayın..Ytd..

8. Sayın ilgili kişi Ben de sizin dediğiniz gibi bu vaşakların çok diplerde bırakıldığı ve kimseye mal kaptırmadan yukarılara atılmanın zeminini hazırlayıp zamanının da bu bedelli ile geldiğini düşündüğüm için kendi fakir aklımca bir ışık gördüm.Yoksa bu şirketi bana anlatma.97 den beri ben çalışır kazanırım önce enver yerdi şimdi müco yer.
    Herkes aklından geçeni söyleyince akıllı bir arkadaşın oluyor da ben aklımdan geçeni söyleyince (üstelik ben altına YTD yazdım)neden şirketin adamı,spek veya deli muamelesi görüyorum yakıştıramadım.3 tane kelimeden nerden de çıkardın bu kadar anlamı şaşırdım.
    Haketmedim bu muameleyi.Severek uğruyordum buraya.Birilerine gel gel der gibi durduysam çok özür dilerim.Tekrar söylüyorum yatırım tavsiyesi vermedim haddim de değildir.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 378/888 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •