Sayfa 554/889 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon
Arama sonucu : 7107 madde; 4,425 - 4,432 arası.

Konu: IHLAS - İhlas Holding

1.  Alıntı Originally Posted by mbeyaz Yazıyı Oku
    ihlas holding a.ş.
    31 aralık 2020 tarihi itibarıyla konsolide finansal tablolara ait açıklayıcı notlar sayfa 36

konsolidasyona dahil edilmeyen ve ana ortaklık ve bağlı ortaklıklar ile sermaye, yönetim ve denetim bakımından ilişkili bulunan yukarıdaki bağlı ortaklıkların ve iştirakin dahil edilmeme nedenleri:
    • tasfiye halinde ihlas finans kurumu a.ş.’nin tasfiye halinde olmasından dolayı grup, sermaye payının tamamına karşılık ayırdığından, bir başka ifadeyle söz konusu bağlı ortaklığın finansal tabloları artık konsolide finansal tablolara göre parasal önemlilik arz etmediğinden ve önemli düzeyde nakit akışı sağlamadığından konsolidasyon kapsamı dışında bırakılmıştır. Grup’un söz konusu bağlı ortaklığında koyduğu sermaye dışında herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Zira, türk ticaret kanunu’nun 480. Maddesine göre, anonim şirketlerde ortağın sadece sermaye koyma borcu olup, üstlenilen sermaye payının ortaklığa ödenmesi veya konulması ile ortağın sorumluluğu sona ermektedir.
    ilginize teşekkür edrim.

2. kişiler ben kazanayım ne olursa olsun dememeli..

İhlas finans onbinler insanı mağdur etmiştir.
    Bu inkar edilmemeli.

Adamlar mudilerine elma yerine çeyrek elmadan yapılan hoşaf verdiler(soğuk sudan iyidir denilebilir) millet de kabul etmek zorunda kaldı

Aldıkları arsalar ile
    bizim evler 1 2 3 4 5 6 7 8 9.….
    Marmara evleri 1 2 3 4 5 6 7...
    Güzelce evleri...
    İhlas yuva evleri

Sizce de hayırsız olabilir mi bu mallar ki yatırımcısına fayda vermiyor...

İhlâsın ayağa kalkamaması aldığı dualar nedeniyle olabilir mi...

Halen de devam ediyorlar..

Sayın Mercury

95-96 çalışırken 90-91 e ne diyeceksiniz.

Sizde bir sakin olun lütfen.

3.  Alıntı Originally Posted by mbeyaz Yazıyı Oku
    İhlas Holding A.Ş.
    31 Aralık 2020 Tarihi İtibarıyla Konsolide Finansal Tablolara Ait Açıklayıcı Notlar sayfa 36

Konsolidasyona dahil edilmeyen ve ana ortaklık ve bağlı ortaklıklar ile sermaye, yönetim ve denetim bakımından ilişkili bulunan yukarıdaki bağlı ortaklıkların ve iştirakin dahil edilmeme nedenleri:
    â�¢ Tasfiye Halinde İhlas Finans Kurumu A.Ş.â��nin tasfiye halinde olmasından dolayı Grup, sermaye payının tamamına karşılık ayırdığından, bir başka ifadeyle söz konusu bağlı ortaklığın finansal tabloları artık konsolide finansal tablolara göre parasal önemlilik arz etmediğinden ve önemli düzeyde nakit akışı sağlamadığından konsolidasyon kapsamı dışında bırakılmıştır. Grupâ��un söz konusu bağlı ortaklığında koyduğu sermaye dışında herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Zira, Türk Ticaret Kanunuâ��nun 480. maddesine göre, Anonim Şirketlerde ortağın sadece sermaye koyma borcu olup, üstlenilen sermaye payının ortaklığa ödenmesi veya konulması ile ortağın sorumluluğu sona ermektedir.
    Aradan 20 yıl geçmiş

ihlas finansın sermaye kadar yükümlülüğünü o günkü değer üzerinden hazır ederek biz bunu konsolide etmiyoruz artık mı diyor.

Ben mi yanlış anladım.

İhlas Finans, 28 Nisan 1995 tarihinde, 1 trilyon Türk lirası ödenmiş sermaye ile kuruldu. 35 şubesi ile faaliyetini sürdüren bankanın, 10 Şubat 2001 tarihinde*Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu*tarafından 171 sayılı kararı ile faaliyet izni durdurulmuş ve şirket tasfiye sürecine girmiştir.

1 trilyon dan 6 sıfır atarsanız 1 milyon TL den sorumluyuz mu diyor

4. Bunlar babadan hırsız

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye Cumhuriyeti. Duhul: 05.02.2011
    Gönderi
    1,479
    Blog Entries
    3
    atlar depişmeye başlayınca ilk ezilen nahalsa bunnar oluy...

amarha putine bannak sallıy bunnar devre kesy...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez...
    "İşini kış tut, yaz çıkarsa bahtına"*"Ak dona gök yamalık vurulmaz"*"Topraktan geldik, toprağa gideceğiz; Mühim olan çamurlaşmamak"

6. bos isler bunlar

7. ihlas finans falan karisik.isler. onu kilifini coktan uydurmustur
    daha gecen haftanin meselesi
    soke un isi ne.oldu

Sayfa 554/889 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz