Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
Arama sonucu : 53 madde; 33 - 40 arası.

Konu: BIST ikili tepe sonrası hedef 90 bin

virus olmasaydı tutmazdı.

Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    virus olmasaydı tutmazdı.
    bence gene gerçekleşirdi. sadece daha yavaş bir düşüş olurdu.
    fiyatlar önceden yansıyor çünkü, ilginç bir şekilde grafikler geleceği öngörüyor

En dip neresi, buna cevap aramadan önce ben ne gibi bir sinyal gördüm onu anlatmak isterim. Ve gerçekleşeceğini düşündüğüm için gelip başlık açtım. Normalde başlık açan biri değilimdir.
    Düşüş gerekçelerim ise maddeler olarak,

1) Hisse senedim yok, bence bir avantaj objektif olmak için.
    2) 120-125 bin seviyesinde canlı izleyince zorlandığı izlenimi vardı.
    3) 2018 zirvesi ile birlikte 15 yıllık grafiğe bakınca 2020 zirvesi ikili tepe oluşturma ihtimali vardı. ( uzun vade inceleme) basit bir teknik analiz.
    4) Dow jones çok primli olması 2008-2020. örneğin tek bir şirketin bizim tüm BİSTten değerli olması. (balon olma ıhtimali)
    5) Son krizin 2008 de olması genelde 10 yıl kriz için yeterli bir süre.
    6) Piyasaların BİST100 de 145 bin beklemesi.
    7) Çok önemli bir gelişmede yeni bir çok yatırım hesabı açılması ve yeni yatırımcıların bist te gelmesi.
    8) Küresel anlamda savaş, kıtlık, salgın vs vs arka arkaya gelmesi

bunları niye yazdım, artık dip ya da dönüş sinyali arama zamanı arkadaşlar.
    Ben kendimce dow jones ve oradaki temel hiseseleri incelemeye başladım. Çünkü dönüş sinyalini dow jones dan yakalamak lazım.
    Borsalar elbet bir gün dönecek, inşallah zararda olanlar kar edecek ve hisse almak isteyenlerde iyi fiyattan alacak.
    Kendi hedefim ise
    1) hisse alış sinyalleri yakalamak ve kademeli alımlar yapmak.
    2) alınması gereken hisseleri belirlemek.

NOT : Peki neden short açmadım, çünkü açsaydım ilk tepki yükselişinde long olurdum ve analizim tutardı ama para kaybederdim. Kaldıraçlı piyasalar çok riskli ve çok iyi sinirlere sahip olmak gerekiyor. Yani benim tahminim toplumun ancak %1 nin başarılı olabileceği bir piyasa . Eeeee %99 zarar olan yerde işlem yapmaya gerek yok (VİOP)
    Son düzenleme : 10lukhisse; 13-03-2020 saat: 03:54.

Dönüş sinyali için takip ettiğim hisseler,
    Amerika : Amazon, Apple, Bank of Amerika
    Türkiye : Garan, Koç holding

Toplam 5 hisse de 10 yıllık grafikler üzerinden (aylık ya da haftalık grafik) dönüş sinyali arayacağım. 5 hissenin hepsi dönüş sinyali verince de inşallah, temettü hisselerine giriş yapacagim.
    Sinyal genelde kişilerin kullandığı teknik analize göre herkes de farklı olabiliyor.

13 mart 2020

Bist 100 endeksi
    en düşük : 91,644
    en yüksek: 98,855

kapanış : 95,650

Alıntı Originally Posted by wadecan Yazıyı Oku
    2'li tepenin hedefi 72.000 mi hocam ?
    Benim iyi senaryoda hedef 90 bin,
    kötü senaryoda hedef 60 bindi.
    dip fiyatlarını haber akışları belirleyecek.
    dip 90 binde olabilir başka sayılarda olabilir.
    haberler çok yoğun

Alıntı Originally Posted by overstar35 Yazıyı Oku
    Endip neresi dir ?
    3-,6 ay sonraki ongorunuz nedir ?
    hisse topluyor olmak. (kendi adıma )
    şimdi parasal genişleme haberleri var, neler olur bilmek çok zor. 2008 krizini ve günümüzdeki dinamikleri incelemek lazım.
    zaten planı olan herkesin bir stop noktası oluyor.
    124 bin yerine 95 binden hisse almak bile insanı rahatlatır ama stop olmayı bilmeyen için zor zamanlar

Yazdığım rakamlar doğru herhalde arkadaşlar.
    FED 2008 krizi öncesi toplam 1 trilyon dolar basmıştı.(50-60 senede)
    2008 - 2012 arası 4 trilyon dolar bastı ve krizi bitirdi.
    Sonuç, hisse senetleri uçuşa geçti. Ama dolarda bence enflasyon oldu bu da altını 800 dolardan 1900 dolara çıkardı.

Şimdi FED 6 trilyon dolar daha basacakmış. Sonuçlarını iki sene gözlemlemek zevkli olacak hisse ve altın açısından.

Not : FED her seferinda daha agresif bir parasal genişleme yapıyor. Çünkü dünya da hızlı büyüyor, gelişmekte olan ülkeler gelişiyor, bireyler zenginliyor ve dolar dünyaya yetmiyor.
    10 sene önce Fiat Unoya binenler şimdi Passat a biniyor. FED ne yapsın piyasaya para lazım.

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •