Sayfa 102/996 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 809 - 816 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Forumda ne kadar çok olumsuz konuşan var burayı okuyanın eli ne değişken fon ne de hisse fonu almaya gider. Ben okumayayim en iyisiBen o kadar olumsuz değilim buradan bir dönerse satılan fonun geri alınmasına fırsat vermeden yükseliş başlayabilir. O yüzden Tcd, ACC, Opb ve GMA ile yola devam
    Dengeli bir fon dağılımı endeks dönsede dönmesede riski azaltmışsınız.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by MobilMedya Yazıyı Oku
    Bu sabah itibariyle fonlara ve trade yaptığım hisselere satış verdim bugün ki dengesiz piyasa beni tedirgin etti. Dün Amerika + kapatırken bizim piyasaların hala sığ hareketi ve düşüş eğilimi bana 117 nin yolunun açıldığı havası veriyor.
    Endeks 117 ye düşse elinizdeki fonun ne kadar değer kaybedeceğini düşünüyorsunuz.Yada siz tekrar alıma karar verdiğinizde sattığınız fiyatta alabilir misiniz.

3. ben büyük ihtimal şubat ortası gibi serbest fon'a gireceğim şu an konuşmaya başladım portföyle. Gözüme OSH minervayı kestirdim
    bu sene borsanın çok yükseleceğini düşünüyorum ve bunun hakkını en iyi Serbest fon verir diye düşünmekteyim.

şu an full TCD'deyim fon iyi olsa bile günlük değerleme yapması gerektiğinden hisse senedi hariç çok uzun pozisyon alamıyor, fon'a giriş çıkışlarda çok fazla olduğundan ister istemez bazı pozisyonları değiştirmek zorundalar buda performansı etkiliyor haliyle.

4.  Alıntı Originally Posted by buskas Yazıyı Oku
    ben büyük ihtimal şubat ortası gibi serbest fon'a gireceğim şu an konuşmaya başladım portföyle. Gözüme OSH minervayı kestirdim
    bu sene borsanın çok yükseleceğini düşünüyorum ve bunun hakkını en iyi Serbest fon verir diye düşünmekteyim.

şu an full TCD'deyim fon iyi olsa bile günlük değerleme yapması gerektiğinden hisse senedi hariç çok uzun pozisyon alamıyor, fon'a giriş çıkışlarda çok fazla olduğundan ister istemez bazı pozisyonları değiştirmek zorundalar buda performansı etkiliyor haliyle.
    Minimum kaç istiyor Osmanlı 100 mu?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Sindire sindire mal dağıtımı var gibi.
    Dikkat etmek lazım kardeşlerim.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Minimum kaç istiyor Osmanlı 100 mu?
    100K yazmışta nitelikli yatırımcı mevzusu var spk sanırım 1 milyon ve üstü varlıkları olanların serbest fon'a girebileceğini belirtmiş.
    yani 1 milyonla girmen / o kadarlık fon alman şart değilde , o kadar varlığın olması gerekli gibi bir şey yanlış anlamadıysam.

260K civarı falan bu tutarla girebileceğimi söyledi , ama tam kararımı vermedim daha fon'un performansından ziyade şeffaflık, anlık varlıkları takip edebilme ve takasbank vb.. durumları netleştirecem.

tabiki serbest fonlar diğer fonlardan çok daha riskli , ama konuştuğum kişi TCD 'den daha riskli değiliz falan dedi.
    bir hesap açayım önce sonra girermiyim bakıcam. birde o fon'un ay sonu değerleme fiyatına bakıcam son 15 gün borsa sendeledi bakalım o fon ne yapmış bu sürede.

Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    Dengeli bir fon dağılımı endeks dönsede dönmesede riski azaltmışsınız.

üstadım dengesini nasıl anladınız ? belki tcd %70
    veya ben sormak isterim tcd oranınız bu dağılımda ne kadar ? yüzdelik söylebilirsiniz
    para huzur vermiyor insana. sadece yaşamı daha bir yaşanabilir hale getiriyor.
    "baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    HSBC Turkiyeden çıkmayı düşünüyor.
    Exclusive: HSBC considering exit from Turkey - sources | Article [AMP] | Reuters
    https://www.reuters.com/article/uk-h...-idUKKBN1ZS1OT

HSBC fonları ne yapar acaba
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 102/996 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •