Sayfa 130/996 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    EIB’i de unutmamak lazım
    doğru

2.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Dolar bir kaç gün artarsa kira fonları da eksi yazıyor sebebini bilmiyorum ama elimde tuttugum beş ay böyle oldu. Bir de eksi getiru yaparsa 2-3 gün böyle gidiyor, sonra sağlam bir artı yapıyor inşallah gene öyle olur.
    Sende yok dimi ais yfv

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Tcd pozisyonları birkaç gündür viopta zarar etti. Viop kısmını dün kurtardılar gibi geliyor. Fonun aldığı bir pozisyon vardı fakat gelen top virüs muhabbetine çarptı ve kontropiye de kaldı fon. Tabi ki pozisyon almaktan vazgeçmeyecektir yeniden bir değerlendirme yapıp. Tcd risk seviyesi en yüksek fonlardan biri hatta buradan bir arkadaşımız fona mail atmıştı cevap olarak 1 sene kalmanız gerekmekte fondan verim almak istiyorsanız babında bir cevap gelmişti. Fakat vurkaç yapıp kazanç kovalamak istiyorsak viop ve BIST kendimiz girip pozisyon alıp risk gördüğümüzde kaçmamış lazım. Teknik bilgisine güvenen tecrübeli arkadaşlar bu yolla daha da çok kazanabilirler. Şu iki haftalık süreç çoğumuzu mutsuz etti. Fakat bir fona para yatırırken risk derecesine dikkat etmek bunun için gerekli.IMG_20200130_165856.jpg

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Kira sertifika fonlari getiri goturusu
    Neye gore belirlenir bilen varmi
    Bi haftadir iyi getiriyordu biz aldik
    Dusuyor
    Aıs ve yfv

Aşağıdaki linkte kira sertifikalarının nasıl değerlendiğine bazı örnekler var. Belki işinize yarayabilir.

https://www.konseydenetim.com.tr/bulten/Bulten-5.pdf

Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    üstadım tüh kaka demiyoruz (kendi adıma) geçmiş dönemlerdeki hareketlerini göremiyoruz. endekse bağlı hisse yoğun gibi oldu fon. değişkenlik nerede kaldı onu anlamaya çalışıyoruz..

üstad değiştir değiştir de nereye kadar değiştir? tartışılır.

endeksin yükselişini takip etmeyen az çok az hisse kaldı.

Bunları da bulmak kolay değil ya da daha riskli olabilir, o riski almak isteyebilirler.

zırt pırt değişiklik de riskli.

zaten hangi hissenin nezaman ne kadar getireceğini bilsen fona ihtiyacın yok.

100 liran bir günde 5 bin olur.

Demek istediğin uzun vadede bu fonun da getirisi düşecek bu da kaçınılma çok şaşırmasın tcd nin şuanki durumuna.

Çünkü 6 ay sonra portföy yönetim şirketleri dahil borsa, altın diğer emtialar ne olacak kimse ne olacak bilmiyor. Bir füze atar iran ne tcd kalır ne endeks, bir virüs yayılır corona değil corolla olur, baktın tüm borsalar tepetaklak.

Selamlar, bol kazançlar.

6.  Alıntı Originally Posted by TSlayer Yazıyı Oku
    Aşağıdaki linkte kira sertifikalarının nasıl değerlendiğine bazı örnekler var. Belki işinize yarayabilir.

https://www.konseydenetim.com.tr/bulten/Bulten-5.pdf

Saygılar.
    Tesekkurler
    Kur farkina gore fiat degisiyormus
    Dolar artmasi ve dusmesi gibi
    Dolar fiati artarsa kira sertfk fiatlari dusuyor.dolar duserse sertifika fiatlari yukseliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Geçen sene alan şikayet etmez zaten
    onu demeye çalışıyorum işte...
    sabretmek hayatta, borsada paniklememek erdemdir

8. Borsada seans içi 2-3 toparlanma döngüsü gözlemledim bugün, özellikle Garanti'deki çıkış enteresan, gel gel çabaları mı yoksa keriz silkelemesi mi çözemedim

Sayfa 130/996 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •