Sayfa 134/996 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Zpc +0.08 getirmiş

2. Sn nihilist, ben bu te3'un yabancı borsada hangi hisseleri aldığıni bulamadım. Dağılımı indirdim ama orada da hep yerli hisse var ve oran %6.1. Ama tefaş'in pasta grafiginde BIST oranı %5.6. Demek ki son dağılım raporundan sonra bir değişim olmuş diye düşündüm. Bu bilgiye ulaşmanın bir yolu var mı, yoksa yeni dağılımı mi beklememiz gerekli sizce acaba?

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Aşağıdan bakabilirsiniz 15:30'da açıklanıyormuş kurlar. CDS sadece fikir verecektir üstadım. Fon içerisindeki Eurobond'ların işlem fiyatı daha doğru sonuç verir bu noktada. Eurobondlar için CDS'i gösterge tahvil gibi düşünmek lazım.
    https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conn...nkasi+kurlarii
    Teşekkür ederim. Düzenli olarak dolar kuru ve de CDS leri takip ederek fiyat üzerindeki etkisini bulmağa çalışacağım. Örneğin dolar kuru sabit CDS artmış ya da dolar kuru ve cds ikisi de artmış veya dolar kuru düşmüş CDS sabit kalmış gibi değişken durumların eurobond üzerinde ne gibi etkileri oluyor ya da olmuyor. Bakmak istiyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Sn nihilist, ben bu te3'un yabancı borsada hangi hisseleri aldığıni bulamadım. Dağılımı indirdim ama orada da hep yerli hisse var ve oran %6.1. Ama tefaş'in pasta grafiginde BIST oranı %5.6. Demek ki son dağılım raporundan sonra bir değişim olmuş diye düşündüm. Bu bilgiye ulaşmanın bir yolu var mı, yoksa yeni dağılımı mi beklememiz gerekli sizce acaba?
    Son dağılımda bir tane gözüyor üstadım oda sanırım alttaki
    https://www.tradingview.com/symbols/LSE-ACWD/

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Düzenli olarak dolar kuru ve de CDS leri takip ederek fiyat üzerindeki etkisini bulmağa çalışacağım. Örneğin dolar kuru sabit CDS artmış ya da dolar kuru ve cds ikisi de artmış veya dolar kuru düşmüş CDS sabit kalmış gibi değişken durumların eurobond üzerinde ne gibi etkileri oluyor ya da olmuyor. Bakmak istiyorum.
    Üstadım aşağıda birgün gecikmeli veriyor Cds'leri sadece kabaca fikir edinebilirsiniz. Eurobond fonlarında bile farklılaşırken getiri şu kadar etki eder demek güç bence.
    https://m.tr.investing.com/rates-bon...cds-5-year-usd

6. Teşekkürler hocam görmemişim, ben ayri başlık altında olur sanmıştım, demek altlara bakmak lazimmis.

7. %86 hissede olan TCD'nin T+1 ile satışları nasıl karşılayacağını merak ediyorum.
    Hisse satsa 2 gün sonra alacağı parayı 1 önce vermek zorunda satıp çıkana.
    Muhtemelen T+1 olan fon katılımından karşılarlar satışları yada türevi kısacaklar.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    %86 hissede olan TCD'nin T+1 ile satışları nasıl karşılayacağını merak ediyorum.
    Hisse satsa 2 gün sonra alacağı parayı 1 önce vermek zorunda satıp çıkana.
    Muhtemelen T+1 olan fon katılımından karşılarlar satışları yada türevi kısacaklar.
    Valörsüz TCB büyük bir ihtimalle o fon katılma belgesi. 20 milyon üzeri gerçekleşen çıkışlarda sıkıntıya düşme ihtimali yüksek %86 Hisse pozisyonuyla.

Sayfa 134/996 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •