Sayfa 271/996 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. geçen hafta yabancılar 313M usd lik hisse senedi satmışlar

Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    KRC, OSD, EIB ve TE3'ten oluşan 1300k'lık portföyün 2 günlük getirisi 600 TL bile değil. PPF alıp tutsam bunun 1.5 katı gelecekti. Yine burun kıvrılan EIB tuttu portföyü ayakta, ki 8'de birlik bir payı olmasına rağmen. TE3 komple satış, KRC ve OSD'de %25'lik satış girdim. Pazartesi dönen parayla PPF ve AHU alıp deneyeceğim bakalım.
    TE3 içinde eurobont olmasına ragmen getirisi cok dusuk ,ilginç

Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    bu bilgiye hangi platformdan erişiyorsunuz?
    Burayı takip edebilirsiniz

https://twitter.com/halistarba/statu...791624710?s=21

Sent from my iPhone using Tapatalk

4.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    KRC, OSD, EIB ve TE3'ten oluşan 1300k'lık portföyün 2 günlük getirisi 600 TL bile değil. PPF alıp tutsam bunun 1.5 katı gelecekti. Yine burun kıvrılan EIB tuttu portföyü ayakta, ki 8'de birlik bir payı olmasına rağmen. TE3 komple satış, KRC ve OSD'de %25'lik satış girdim. Pazartesi dönen parayla PPF ve AHU alıp deneyeceğim bakalım.
    Ahu da eurobond yok onun icin faiz yukselmesinden etkilenmedi
    Krc ve.osd de eurobond var
    Osd toplar ama krc cok oynak
    Bugun bende krc satis verecem
    Ahu osd devam.

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    TE3 içinde eurobont olmasına ragmen getirisi cok dusuk ,ilginç
    evet üstat, sağı solu belli değil, çekmeye de gerek yok
    KRC de öyle, bir gün önce 0 getiri, ertesi gün 0,02 getiri, normalde fon yöneticisinin yaptığı açıklamaya göre 0 getirdiği günün ertesi günü normal performansından bir tık daha iyi getirmesi gerekirdi, sabah bir baktım 0,02.
    İyice saçmalamaya başladı piyasa. Hani at izi it izine karıştı derler ya bizim piyasa da şansa döndü tamamen. Bir yerlerde suni bazı işler dönüyor ama bakalım ne olacak halimiz.

6.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Portföy büyük olunca insan temkinli gitmak istiyor ama, yukarıda belittiğiniz fonlar maalesef hiç bir şey getirmiyor. Benim de portföy sizinki kadar olmasa da 500+ civarı. Baktım iş böyle gitmiyor. Hisse fonlara girdim. Tabi ki portföyün % 30 u kadarı ile. Getirileri iyi olmasına rağmen götürüleri de çok pis oluyor. Yani risk almadan para kazanılmıyor. ppf ler mevduatın altı kaldı.

7.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Portföy büyük olunca insan temkinli gitmak istiyor ama, yukarıda belittiğiniz fonlar maalesef hiç bir şey getirmiyor. Benim de portföy sizinki kadar olmasa da 500+ civarı. Baktım iş böyle gitmiyor. Hisse fonlara girdim. Tabi ki portföyün % 30 u kadarı ile. Getirileri iyi olmasına rağmen götürüleri de çok pis oluyor. Yani risk almadan para kazanılmıyor. ppf ler mevduatın altı kaldı.
    Bu ikilemi ben de çok yaşıyorum. Lanet olsun diyip risk alarak hisse fonlara gireyim diyorum sonra gıdım gıdım toplarken bir anda bir fonun tüm getiriyi götürmesinin yarattığı huzursuzluğu da yaşamak istemiyorum. Barış Harekatı sırasında borsaya girip 40 bin TL kaybetmiş biri olarak ve sonrasındaki muazzam ralliyi de karşıdan seyretmiş biri olarak bu kadar tepeden de insanın giresi gelmiyor. Yarı yarıya PPF, AHU OSD ve biraz da KRC ile yola devam edeceğim galiba artık getirdiği kadar. EIB'de son günlerde beni ayakta tutan tek fon olmasına rağmen ona da yeni haftada pek güvenemiyorum.

Türkiyede kontrollü kur rejimine geçişten sonra yerliler en çok altına yönlenmiş. Grafikte ayrıca hisse senedinede yönelimin arttığı gözüküyor.

https://twitter.com/emeyersson/statu...728086531?s=21

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 271/996 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •