Sayfa 333/996 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. TCD oyle dususler grafikte baktimigizda normal
    Normal olmayan sey o zamanlar 20 milyon tl portfoylerinde bulundugu simdi 15 kat fazlasi!
    Kolay gelsin!

2.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Ake eurobond fonu % -1.91 düşmüş, bir ayda verdiğini bir günde aldı namussuz. Hemen hemen tüm fonlar için berbat bir gün olmuş. ACC sağlam durmuş
    ACC içinde ne var böyle hisse fonu olmasına rağmen iyi dayanmış.

3. Endeks 113 binlere kadar bir dip seviyesi yapabilir, tepki çıkışlarına aldanmamak gerekiyor, ek alımlar için biraz daha beklemeye karar verdim, şu anda ppf de nakit bulundurmak iyi olur.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bir de fon yönetimi için ücret ödüyorsunuz. Elbette hiç bilmeyen / finansal okur-yazarlık olmayan / uğraşmak istemeyen için mantıksız değil bence kesinlikle. Ben hisseciyim ama ben de eurobond fonları ile ilgileniyorum alma zamanı mı sizce?
    eurobond normalde dolar yükseldikçe bu eksiyi kapatır şuan swap faizleri yükseldiği için yabancı TL den dolara kaymakta zorlanıyor ama bir süre durdurur bu yine orta vadede yabancının da beklentisi kur artışı olduğu çok belliki bbdk bu kararı almak zorunda kaldı önüne geçmek için ve kamu bankaları dolar satıyor bu da bir müddet tutar ancak bence orta vadede kur yükselir. Negatif faiz değişirse MB faiz artırırsa tabi o zaman farklı senaryo onuda yapmıyacaklar gibi duruyor. Kur artışı eurobondslara yarar.

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bir de fon yönetimi için ücret ödüyorsunuz. Elbette hiç bilmeyen / finansal okur-yazarlık olmayan / uğraşmak istemeyen için mantıksız değil bence kesinlikle. Ben hisseciyim ama ben de eurobond fonları ile ilgileniyorum alma zamanı mı sizce?
    Stop belirleyip, stoplara sadık kalmak kaydıyla parça parça almaya başlardım..Ben öyle yapıyorum..Son bir aydır, yüksek getiri hedefleyen fonlarda millet servet kaybetti, en azından kontrol sizde olur..Syg..Ytd

osl ve ist kvf olmasına ragmen ozellikle osl nasıl bu getiriyi veriyor ,digerleri - 0.04 u bulmusken

7. Tcd Fon yöneticisine mail attım, sıkıntı mı var yönetim mi değişti, fon büyüklüğünden mi vs .. hemen cevap yazdı.

Son dönemde piyasalardaki düşüşten TCD fonumuz da olumsuz etkilenmiştir. Ancak bu tür fonlarda haftalık hatta aylık bazda bakmak biraz sakıncalı. TCD fonumuz %127 lik getiriyle geçen senenin en çok getiri sağlayan fonu. Ayrıca sene başından bu yana yine en iyi değişken fonlar arasında son haftaki düşüşüne rağmen. Bu çerçevede değerlendirmenizin sizin açınızdan iyi olacağını düşünüyoruz.

Yönettiğimiz fonlar uzun vadede genelde kendi kategorilerinde hep ilk sıradadırlar. Fonlarımızın bu anlamda kısa vadeli yatırımcılar açısından uygun olmadığını söyleyebiliriz.

Saygılarımla,

8.  Alıntı Originally Posted by anor Yazıyı Oku
    eurobonds fonları -1 küsür düşmüş çoğu
    DBH biraz tadını kaçırmış -2,91%

Sayfa 333/996 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz