Sayfa 375/996 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 2,993 - 3,000 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

tefas.gov.tr

Alıntı Originally Posted by Butikali70 Yazıyı Oku
    bu fonların günlük fiyat takibi yaptığınız bir site var mı

Ya da fonların anlık değerleri merden görülüyor
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bugün ne olduda millet 17.00'dan sonra satmaya başladı.ABD piyasası desek ABD endeksleri yükselişte.
    Endeks fibo %61.8 seviyesine dokundu orayı geçemediği için aşağıya tepki oldu. Bankalar haricinde sanayi hisseleri iyiydi endeks düşüşüne rağmen sağlam durdular.

3.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Bir anlasak

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bugünkü olanlarda gösterdiki vakti olup takip edebilecek ve birazda hisse bilgisi olanlar için fon işi iş değil.
    Endeks gözünün önünde yükseliyor sen elin kolun bağlı seyrediyorsun.
    Endeks düşecem ben diye bas bas bağırıyor sen öyle seyrediyorsun.
    Ayrıca,
    Öğleden önce fon alacan, hem o günü hemde ertesi günü tahmin etmen gerekiyor.
    Çıkacan o gün sonunu tahmin edecen.
    Aslında hiçte kolay iş değil fon işi.

4.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Endeks fibo %61.8 seviyesine dokundu orayı geçemediği için aşağıya tepki oldu. Bankalar haricinde sanayi hisseleri iyiydi endeks düşüşüne rağmen sağlam durdular.
    Yarın için tahmininiz nasıl?
    Bu fibo işinden falan anlamadığım için yarında varmı endeksin dokunacağı bir yerler.

Evet.borsanin istikrarli cikisinda fonlar iyidi.zamanim olmadigindan kolaydi benim icin.simdi ise her fon asiri risk iceriyor ve +1 valor bile risk olmaya basladi satis icin
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bugünkü olanlarda gösterdiki vakti olup takip edebilecek ve birazda hisse bilgisi olanlar için fon işi iş değil.
    Endeks gözünün önünde yükseliyor sen elin kolun bağlı seyrediyorsun.
    Endeks düşecem ben diye bas bas bağırıyor sen öyle seyrediyorsun.
    Ayrıca,
    Öğleden önce fon alacan, hem o günü hemde ertesi günü tahmin etmen gerekiyor.
    Çıkacan o gün sonunu tahmin edecen.
    Aslında hiçte kolay iş değil fon işi.
    SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Nasıl ayarladınız? Bizi de bilgilendirin de belki faydalanan arkadaşlarımız olabilir. Aracı kurum dan mı, yoksa bankadan mı ayarladımız?
    hangi portföy'e aitse oradan hesap açılması gerekiyor.
    örneğin tacirlerin serbest fonu alınacaksa oradan , osmanlı 'nın ise oradan hesap açılması gerekiyor vb..

sonrasında serbest fon alabilmek için spk'nın zorunlu tuttuğu nitelikli yatırımcı formu var , ben şu kadar mali duruma sahibim , risklerin farkındayım vb.. bir belgeyi onaylamanız lazım.

serbest fon'larda 1 milyon tl'lik zorunluluk olayı ise şöyle (tam emin değilim yanlız)
    1 milyon tl 'lik serbest fon almanıza gerek yok , 200K bile alabiliyorsunuz ama finansal piyasalarda 1 milyon tl'lik
    mevduatınızın olması gerekiyor gibi bir şey veya benim o kadar param var gibi.
    ama emin olduğum illa 1 milyon'luk alınmasına gerek yok.

aracı kurum panelinden dahi serbest fon'u direkt alamıyorsunuz , sanırım bu konuda katı kurallar var.
    her yerde gözükmemesi / istek üzerine alınabilmesi / hiçbir şekilde reklamınının yapılmaması yönünde
    telefonla veya mail üzerinden aracı kurum'a yazılı emir vermeniz gerekiyor.

normal fonlar gibi istediğiniz gibi girip çıkamıyorsunuz.
    benim gireceğim fon'da 15 günde bir giriş çıkış imkanı var / ve değerleme fiyatıda 15 günde bir belirleniyor.

risk faktörü çok yüksek o yüzden şu an için kimseye önermiyorum vebal almak istemem.
    serbest fonlarda viop kullanım oranları yüksek düzeylere çıkabiliyor ve fon'da hiçbir kısıtlama yok.
    şu kadar hisse tutucam , repo vb.. gibi kısıtlamalar yok , istediği gibi değiştirebilirler fonu.

%10 stopaj yok , yönetim gider kesintisi var diğer fonlardaki gibi cüzi bir şey.
    birde performans ücreti var, genelde bist100'ü baz alıp onun üstündeki getiriden %20-25 gibi bir şey kesiyorlar.
    fon'a girdiğiniz tarih ile çıktığınız tarih arasında bist100 %20 yükseldi , fon ise %50 yükseldi
    aradaki %30 'un %20'sini kesiyorlar
    aşağı yukarı normal %10 stopaj gibi bir şey oluyor , kazandırsında alsın önemli değil

aracı kurum üzerinden işlem yapmak bana banka / tefaş gibi güvenli gelmedi.

yarın tcd'den çıkıcam çok extrem bir durum olmazsa haftaya serbest fon'la devam

şu an için dediğim gibi önermiyorum , ben giriş yapıp hem fon performansı / aracı kurum şeffaflığı ve haftalık sadece o fon'a sahip kişilere bülten gönderiyorlarmış , bu gibi konularda olumlu şeyler olursa gene yazarım.

** yatırım tavsiyesi değildir ***

Lot sayisi 1.75 artar ama degeri de %75 azalir
    toplamda ayni olur, gun sonu..

Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Lütfen konu dışı yazmayalım.

Bu arada AKSA bugün %75 bedelsiz sermaye artırımı yaptı. FPH, GMR ve YDI portföyünde AKSA var. Lot sayısını 1.75 ile çarpmak lazım.

Saygılar.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bence şu fiyatlar şişmiş olabilir, ama illa ki alayım diyorsanız, küçük miktarlarda azar azar parçalı alın, tabiki risk fazla.
    Finans senin şu portföyünü öğrenemedik gitti. Sanki günahını gizler gibi saklıyorsun. Ama IPV yi sattın galiba. Şu fonları açıkla da forum bir rahatlasın. Bak Mustafa'ya soruldu mu anında cevaplıyor. Bu kadar ketum olma. Merak etme millet senin fonlara yüklenmez

Sayfa 375/996 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •