Sayfa 377/996 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477877 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,009 - 3,016 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    1 adet hisse, 5-6 değişken, 5-6 borçlanma.
    Azar azar hepsinden var.
    Bunu dünde yazdım.

Şimdi olay şu.Herkesin kendi fikri olabilir.Ben ise şunu aldım şunu sattım demeyi uygun bulmuyorum.Burayı fonların genel durumu hakkında bilgi paylaşım platformu olarak görüyorum.
    Genel konular konuşulur.Bilgiler paylaşılır sonra isteyen istediğini alsın satsın.
    Şimdi burada ben şunu aldım şunu sattım diyen arkadaşlardan etkilenerek alım satım yapan birçok kişi olduğuna eminim
    O yüzden kimsenin vebalini almak istemem
    Buda benim düşüncem katırsınız katılmazsınız o size kalmış.

Kısaca çokta önemli bir portföyüm yok merak edilecek
    Hisse işine de el atmışşınız Yakında Viop'ta gelir mi

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Hisse işine de el atmışşınız Yakında Viop'ta gelir mi
    Yok hisse derken hisse yoğun fon o
    Yoksa hisseyi takip edecek vaktim hiç olmuyorki.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yarın için tahmininiz nasıl?
    Bu fibo işinden falan anlamadığım için yarında varmı endeksin dokunacağı bir yerler.
    Bir vatandaş vakti zamanında bakmiş ki borsada hisseler belirli hareketler yapıyor. Bunun üzerinde çalışma yaparak bir teknik geliştirmiş. Ve bu tekniğe de kendi adını vermiş. Bu tekniği anlamak zor değil.Kabaca şöyle izah edeyim. Örneğin borsa 80.000 den 100.000 e çıkmış ve geri dönüş başlamış. Bu tekniğe göre ilk etapta nereye kadar düşebilir sorusunun cevabını verir? Ve bu bellidir. Şimdi yanlış olmasın aklımda kaldığı kadarı ile ilk düşüş oranı %23, %38, ....%61 e kadar gider. Ha demekki ilk düşüş seviyesi 77.000 olacak tır. Zaten o seviyeleri kendi gösterir. Ama bu tür teknikleri tek başına kullanmak doğru değildir. Bunun yanı sıra Hareketli ortalamalar, Kısa, Orta ve uzun vadeli indikatörler de kullanmalısınız. O zaman daha az hata yaparsınız. Ayrıca hisse seçimi çok önemlidir. Mutlaka bilançoları incelemeli ve derinliği olan hisseler tercih edilmelidir. Bu bilgileri borsaya girmeyi düşünenler için yazdım. Gerektiği yerde zararına satış yapmaktan kaçınılmamalıdır. Yoksa çok uzun vadeci yatırımcı olursunuz. Borsa cok ciddi bir iştir. her şey sizin bilgi ve becerinize bağlıdır.

4.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bir vatandaş vakti zamanında bakmiş ki borsada hisseler belirli hareketler yapıyor. Bunun üzerinde çalışma yaparak bir teknik geliştirmiş. Ve bu tekniğe de kendi adını vermiş. Bu tekniği anlamak zor değil.Kabaca şöyle izah edeyim. Örneğin borsa 80.000 den 100.000 e çıkmış ve geri dönüş başlamış. Bu tekniğe göre ilk etapta nereye kadar düşebilir sorusunun cevabını verir? Ve bu bellidir. Şimdi yanlış olmasın aklımda kaldığı kadarı ile ilk düşüş oranı %23, %38, ....%61 e kadar gider. Ha demekki ilk düşüş seviyesi 77.000 olacak tır. Zaten o seviyeleri kendi gösterir. Ama bu tür teknikleri tek başına kullanmak doğru değildir. Bunun yanı sıra Hareketli ortalamalar, Kısa, Orta ve uzun vadeli indikatörler de kullanmalısınız. O zaman daha az hata yaparsınız. Ayrıca hisse seçimi çok önemlidir. Mutlaka bilançoları incelemeli ve derinliği olan hisseler tercih edilmelidir. Bu bilgileri borsaya girmeyi düşünenler için yazdım. Gerektiği yerde zararına satış yapmaktan kaçınılmamalıdır. Yoksa çok uzun vadeci yatırımcı olursunuz. Borsa cok ciddi bir iştir. her şey sizin bilgi ve becerinize bağlıdır.
    Teşekkür ederim.
    Ama bu teknikler bizim borsada işe yarar mı yoksa BİST bize has kendi kuralları olan bir borsamı onu da bilmek lazım.

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    teknik taktik yok bam bam bam

bana göre sabır / irade ve heyecan yapmama herşeyden önemlisi.
    şurayı aşarsa şöyle olur direnç noktası burası aşılırsa çok düşüş olur gibi şeyler bana sıcak gelmiyor en azından türkiye şartlarına uygun değil, burada ana çarpan siyasi/ekonomik olaylar kimse tahmin edemez birazda şans.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim.
    Ama bu teknikler bizim borsada işe yarar mı yoksa BİST bize has kendi kuralları olan bir borsamı onu da bilmek lazım.
    Bu teknikler hiçbir yerde de işe yaramayabilir üstadım öyle olsaydı zaten tüm teknik analizciler zengin olurdu Birden bir virüs çıkar bütün tekniği alt üst eder

7. Bugun soyle bi durum oldu
    Dun osd ye hsbc den 13.30 dan once
    Satis verdim.
    Bugun 14.30 da hesaba bakiyorum
    Para gecmemis.15.30 a kadar bekledim
    Hala yok.mt yi aradim soyledim mt bakiyim ariyim dedi saat 16 da aradi
    Osd temerrude dusmus.tefasa zamaninda
    Odeme yapamamislar.neyse mt tek tek
    Odeme yapiyorlar 5 10 dakka.bekleyin dedi
    Saat 16.05.de para hesaba yatti.
    Bi an dedim battik herhalde
    Osd de baya satislar olmus bu yuzden herhalde cok sakat bu isler

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Güzel tahmin döviz fonuda var EIB'te 0.15'de gelebilir
    yine yaklaştınız üstadım 0,17

Sayfa 377/996 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477877 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •