Sayfa 383/996 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483883 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,057 - 3,064 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Tcd den dün 20 milyon tl çıkmış aynı şekilde tte ye 10 milyon tl giriş var.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    TTE iyi gidiyor ama bu teknoloji firmaları gerçekten son yakaladıkları hisse artışını hak ediyorlar mı ? Çok hızlı yükseldiler biraz tedirgin edici geliyor aylardır fona girmedim belki düşer diye.

2. İş Bankasında hisse devri çalışmaları ve dün ki corona virüs hastalığının ani yükselişi piyasayı olumsuz etkiliyormuş, biraz önce bloomberg de konuşuldu.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...hazir-41446121

https://www.bloomberght.com/cin-de-k...-artti-2246490

3. Bu hafta dikkat ettim de hisse ve değişken fonların getirileri çok farklı oluyor, içlerindeki hisselere göre faklılık gösteriyor tabi ki. Mesela dün elimdeki bazı değişkenler eksi getirirken bazıları iyi getirmiş, o zaman da portföyde bir değişiklik olmuyor elde var sıfır.
    Aynı durum borçlanmalarda da geçerli dün OSD iyi getirirken KRC eksi getirmiş.
    Bu durumda nasıl bir strateji izlemeli karar veremedim, bir tarafın ağırlığını arttırmalı ama eksi olanların mı? yoksa artı olanların mı? veya eksi getirenleri bir an önce satmalı mı, yoksa hiç ellemeyip beklemeli mi?
    Siz nasıl yapıyorsunuz merak ettim.

Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Tcd den dün 20 milyon tl çıkmış aynı şekilde tte ye 10 milyon tl giriş var.

biraz + yapsın çıkışlar çoğalacaktır. ne bu aylık 0,72
    para huzur vermiyor insana. sadece yaşamı daha bir yaşanabilir hale getiriyor.
    "baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş"

Alıntı Originally Posted by anor Yazıyı Oku
    TTE iyi gidiyor ama bu teknoloji firmaları gerçekten son yakaladıkları hisse artışını hak ediyorlar mı ? Çok hızlı yükseldiler biraz tedirgin edici geliyor aylardır fona girmedim belki düşer diye.
    Ama bir türlü düşmüyor

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Bu hafta dikkat ettim de hisse ve değişken fonların getirileri çok farklı oluyor, içlerindeki hisselere göre faklılık gösteriyor tabi ki. Mesela dün elimdeki bazı değişkenler eksi getirirken bazıları iyi getirmiş, o zaman da portföyde bir değişiklik olmuyor elde var sıfır.
    Aynı durum borçlanmalarda da geçerli dün OSD iyi getirirken KRC eksi getirmiş.
    Bu durumda nasıl bir strateji izlemeli karar veremedim, bir tarafın ağırlığını arttırmalı ama eksi olanların mı? yoksa artı olanların mı? veya eksi getirenleri bir an önce satmalı mı, yoksa hiç ellemeyip beklemeli mi?
    Siz nasıl yapıyorsunuz merak ettim.
    Burada zaman faktörü önemli 1 aylık 3 aylık döngülerle ben düşük performanslıları çıkartıyorum ama en az 1 ay beklerim bir günlükte çıkarım yapmak zor oluyor. Eğer ay geçmiş ve eksi ise hala yine bekler ilk pozitifte satarım. Özellikle defansiv fonlarda affetmem ama hisse fonlarında eksideysem hep beklerim toparlamaya kadar.

7.  Alıntı Originally Posted by 06acm06 Yazıyı Oku
    Endekte 119200 seviyesi önemli..Yarın veya en geç öbür gün üstünde kapanışlar yapmaya başlamamız lazım..Faydası oluyor mu bilmiyorum ama, gerekli gördüğüm noktalarda yazıyorum.
    Artık fonlarla çok işim yok, portföyün %10 u fonda. Zaten fonlardan çıkış yaptığımı yazmıştım.Bana göre hisse senedi barındıran fonlara yatırım yapmak valör nedeniyle mantıksız gelmeye başladığı için bu kararı vermiştim.
    Hisse senedinde işlem yapmak, fonlardan daha kârlı..Karını da geçtik, piyasaya daha hızlı reaksiyon verebiliyoruz..Ytd..
     Alıntı Originally Posted by 06acm06 Yazıyı Oku
    119200 üstünde kalırsak bugün iyi olur..

Tepkiye hazırız..

Bir aksilik olmazsa, bu bizi ilk etapta 121 e götürür..

Nerden döndük, 119200😊
    Nereye geldik, 121000..
    Gözüne projeksiyon sokulmayan dostlara selam...
    Gün içi önemli bir durum olursa yazarım..🖐️🖐️

Şunu söyleyim, 121250 üstüne yerleşemezsek satış gelecek piyasaya..
    Piyasayı okumak martaval okumaya benzemez..
    3 gün yurtdışında olacağım.. Selametle..🖐️

8. Opb 0.20 den 0.2182 revize olmuş sabahları küçük değişimler yaşıyor acc dün endeks yükselip kapanışta düşünce artı yazmış mantığınız doğru demekki Mustafa beyin.

SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 383/996 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •