Sayfa 388/996 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488888 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by buskas Yazıyı Oku
    evet en az +1 bekliyorum bugün , çıkış vermiştim öğleden önce çıkar ayak bir güzellik yaparsa TCD iyi olur.
    Hımm, ben uzun vadeciyim, 233 gündür TCD var elimde, en son iran krizinde ve geçen hafta eklemeler yaptım. hedefim haziran ayına kadar devam etmek. yılın 2. yarısı yeni stratejiler ile pörtföy oluşturacağım.

yapıkredi bono ihracını nerden takip edebiliriz bilgisi olan varmı ?

3.  Alıntı Originally Posted by Novartis Yazıyı Oku
    Hımm, ben uzun vadeciyim, 233 gündür TCD var elimde, en son iran krizinde ve geçen hafta eklemeler yaptım. hedefim haziran ayına kadar devam etmek. yılın 2. yarısı yeni stratejiler ile pörtföy oluşturacağım.
    bende uzun vadeciyimde serbest fon'a geçeceğim için çıktım.
    gerçi geçiş yapmasaydımda TCD'nin performansından memnun değildim son zamanlarda genede çıkabilirdim.

4.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Foncuların mevduattan PPF fonlarına, oradan borçlanma araçları fonlarına, değişkenlere, daha sonra hisse fonlarına giden yolları yavaştan fon almak yerine hisse senedini doğrudan almaya gidecek gibi görünüyor.

Portföy dağılımımı bir ara burada yazmıştım. Benim portföy büyük oranda zaten hisse senedinde. Fondaki kısmı sadece sepet çeşidi olsun diye tutuyorum. Ancak. özellikle 2020'deki fon performanslarına bakınca, fon işinden tamamen vaz mı geçsem diye düşünmeye başladım doğrusu. Gerekçem şu ki gerçekleşen oranlar genellikle tahmin edilen oranlardan daha düşük geliyor. Fon içeriğine bakıyorsun genellikle güzel seçimler yapılmış, ancak getiriler beklenenin gerisinde kalıyor. Fonların seçtiği senetleri doğrudan alsak daha kârlı çıkacaktık demek ki. E o zaman ne anladık bu işten ?

Bir başka konu da şu, fonlarda hızlı hareket edemiyoruz. Şu anda iyi veya kötü bir olay olsa alış/satış emri versek şimdi verdiğimiz emir en erken yarın sabah iletilecek. O emir de 2 gün sonra Tefas'ta göreceğimiz fiyatla gerçekleşecek. Yani pazartesi günkü fiyatla ! Aslında bu durum hem olumlu hem de olumsuz olarak değerlendirilebilir. Olumsuz tarafı belli, fonlarda hızlı hareket edemiyoruz, zaman kaybediyoruz. Ama bu aynı zamanda olumlu sonuca da yol açabilir. Neden ? Çünkü, hızlı hareketler genellikle zararla sonuçlanır.

Sonuç olarak benim fikrim şu yönde... Mevduatçılar yavaş yavaş fonlara yönelirken eski foncular da hisse senedine doğru yönelmeli.

Saygılar.
    bunu defalarca söyledim
    son 6 aydır iki büyük boğa rallisi vardı.(BİST ve 11 bin puanlık faiz indirimi)
    Benim 3 yaşındaki yiğen bile para yapardı bu ortamda
    Şuan yataya veya aşağı giden bir piyasada en babalar bile zorlanır. para aslanın midesinde artık.
    Dudu abinin deyimi ile ucuz olan ne var ona bulmalı
    Yoksa Bizler BİST'te girersek ham yaparlar

5.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Günlükte aşırı alım bölgesinde ama daha sat sinyali yok. En azından benim izlediğim indikatörlere göre. Sanki biraza daha gider gibi

Sent from my iPhone using Tapatalk
    hangi indikatör bu hocam
    Param yok kafam rahat

6.  Alıntı Originally Posted by Novartis Yazıyı Oku
    Tebrikler hocam. Ben de uzun vadeciyim ama daha 164 gün olmuş benim TCD (2.9.2019 alış)

Syg.
    Saygılar...

7. TCD bugün benim tahminim +0,45% yapmıştır. Sabah ola hayrola....

8. Acc 0,08%
    eıd -0,19%
    fph 0,32%
    gl1 0,85%
    gmr 0,49%
    mac 0,24%
    mps 0,75%
    tcd 0,77%
    tkf 0,20%
    tte 0,10%
    ydı 0,70%

Sayfa 388/996 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488888 ... SonSon