Sayfa 399/996 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Şuan 60 k birikimim var. Ziraatla çalışıyorum, zpk fondayım. Faizsiz yatırım olarak Tca, zpg, zpf, zpe ve zpk arasında 5 eşit parçaya bölüp, 1 yıl üzeri yatırım yapmayı düşünüyorum(belki 5 veya daha uzun senede durabilir), bu yıl her ayda da 600ar daha(toplam 3k) ilave edebilirim. Risksiz yatırım olarak sizce Mantıklı mı? Vaktim olmadığı için, kısa vade al sat bana uygun olmuyor. En azından fonlar profesyonel yönetiliyor diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Gözdenin ağırlığını düşürmüşler bu ay neredeyse hiç yok denecek kadar zaten. Geçen ay hisse portföyünün 4 de 1 Gözde idi, bu ay 20 de 1 e düşmüş.
    %70 ters repo var bundan nasıl kar yazıyor bu fon onu anlamadim.ters repo ne kadar katki sağlıyor fona gunluk.

3.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    %70 ters repo var bundan nasıl kar yazıyor bu fon onu anlamadim.
    %6.7 hisse pozisyonu gözüküyor fonda. Bunun çoğuda tek bir hisse senedinde denilebilir ve o hisse senedi bugün %6 değer kazandı. Yani kabaca 6 lirası 6.36 lira oldu. Kalan 94 lirası da 94.07 olursa kazanç 0.43 yapar.

4.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Şuan 60 k birikimim var. Ziraatla çalışıyorum, zpk fondayım. Faizsiz yatırım olarak Tca, zpg, zpf, zpe ve zpk arasında 5 eşit parçaya bölüp, 1 yıl üzeri yatırım yapmayı düşünüyorum(belki 5 veya daha uzun senede durabilir), bu yıl her ayda da 600ar daha(toplam 3k) ilave edebilirim. Risksiz yatırım olarak sizce Mantıklı mı? Vaktim olmadığı için, kısa vade al sat bana uygun olmuyor. En azından fonlar profesyonel yönetiliyor diye düşünüyorum.
    Katılım fonları kısmıyla çok ilgili değilim ama sanırım seçtiğiniz tüm fon Ziraat portföy fonları, TEFAS'ta işlem göre katılım fonlarıda mevcut onları da inceleyin derim.

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    %6.7 hisse pozisyonu gözüküyor fonda. Bunun çoğuda tek bir hisse senedinde denilebilir ve o hisse senedi bugün %6 değer kazandı. Yani kabaca 6 lirası 6.36 lira oldu. Kalan 94 lirası da 94.07 olursa kazanç 0.43 yapar.
    Ters reponun pek etkisi yok anlamdigim kadarıyla.

Mps yeni fiyat görebilen var mi

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Şuan 60 k birikimim var. Ziraatla çalışıyorum, zpk fondayım. Faizsiz yatırım olarak Tca, zpg, zpf, zpe ve zpk arasında 5 eşit parçaya bölüp, 1 yıl üzeri yatırım yapmayı düşünüyorum(belki 5 veya daha uzun senede durabilir), bu yıl her ayda da 600ar daha(toplam 3k) ilave edebilirim. Risksiz yatırım olarak sizce Mantıklı mı? Vaktim olmadığı için, kısa vade al sat bana uygun olmuyor. En azından fonlar profesyonel yönetiliyor diye düşünüyorum.
    Dediğiniz fon dağılımı yapılabilir zaten 1 - 5 yıl veya daha üzeri dediğiniz için her türlü risksiz yatırımdır o. Çünkü o kadar bekleyebiliyorsanız her şey oldukça tatmin edici getiri sağlar. Bunu yapabilecekseniz dediğiniz dağılım olabilir. Mesela zpe fonu yarın bir gün belli bir süre düşedebilir eğer bu borsa trendi terse dönerse ama 5 yıl içinde çıkacağı ve yükseleceği zaten garantidir. Demek istediğim ben uzun vadeli düşünürüm diyorsanız olabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by buskas Yazıyı Oku
    dün tcd için biraz zararınada olsa satış emri vermiştim , bugün para hesaba geçti
    fon tutarı ile birlikte aşağıdaki gibi bir para geldi ayrıca
    YATIRIM FON SATIŞINDAN İADE EDİLEN STOPAJ TUTARI
    724 TL

bu paranın geliş sebebini anlamadım.
    geçen ay yüklü karla satmıştım TCD'yi , o zamanki kesilen stopaj'ın bir kısmını gerimi ödüyorlar bu şekilde.
    Satışınızdan yaklaşık 7 K'lık bir zarar oluşmuş. Nasil ki kâr ettiğiniz fonda %10 stopaj kesiliyorsa, ,zarar ettiğiniz fon satışında %10 stopaj iadesi olur.

Sayfa 399/996 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •