Sayfa 401/996 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Aklıma şu geliyor bir fonu parçalı sattığınızda bir parçasında kar var iken, diğer parçası zarar da olabilir.
    Ama o fon bir bütün olarak düşünülüp tamamen elden çıkarttığınız son parçada evvelki satılanlarda dikkate alınıp toplam tutar üzerinden stopaj hesabı yapılıyor.
    Fonda stopaj dönemsel ödeniyor. Yani dönem içerisinde elde edilen kâr ve zarar toplamı üzerinden ödeniyor. Tabi bunu tek bir fon olarak düşünmeyin elinizdeki bütün fonları baz alın. Söz gelimi A fonunda 10 TL kâr ettiniz 1 TL stopaj kesildi. B fonundan 10 TL zarar ettiğiniz de ödediğiniz 1 TL stopaj iade oluyor. Fakat 20 TL zarar ederseniz eğer dönem içerisinde 1 TL stopaj kesildiyse yine 1 TL stopaj iade ediliyor

2.  Alıntı Originally Posted by kairos07 Yazıyı Oku
    Mps yeni fiyat görebilen var mi

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Let me check

3. Üstadım güncel fiyatı henüz görülmüyor, MPS için konuşuyorum

4. tpf fonu satışımdan stopaj kesilmeden hesaba geçmişti,1 ay oluyor nerdeyse soran eden yok

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Mustafa bunu herkesin anlayabileceği şekilde bir örnekle açıklar mısın?
    Siz örnek verin ben açıklamaya çalışayım üstadım

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Katılım fonları kısmıyla çok ilgili değilim ama sanırım seçtiğiniz tüm fon Ziraat portföy fonları, TEFAS'ta işlem göre katılım fonlarıda mevcut onları da inceleyin derim.
     Alıntı Originally Posted by anor Yazıyı Oku
    Dediğiniz fon dağılımı yapılabilir zaten 1 - 5 yıl veya daha üzeri dediğiniz için her türlü risksiz yatırımdır o. Çünkü o kadar bekleyebiliyorsanız her şey oldukça tatmin edici getiri sağlar. Bunu yapabilecekseniz dediğiniz dağılım olabilir. Mesela zpe fonu yarın bir gün belli bir süre düşedebilir eğer bu borsa trendi terse dönerse ama 5 yıl içinde çıkacağı ve yükseleceği zaten garantidir. Demek istediğim ben uzun vadeli düşünürüm diyorsanız olabilir.
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hisse fonu riskli olabilir.Alım yaptığınız andaki fiyat çok önemli.
    Örneğin ZPE'yi 28.03.2018'de alan biri zarardan neredeyse 10.09.2019'da çıkmış.Nerdeyse 1,5 yıl zararda kalmış.
    Ama 23.5.2019'da alan biri paraya para dememiş.
    Gelecek tahmininiz ve birazda şans önemli hisse fonlarda.
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Diğer katılım fonlarını da tefasa açık olanları inceleyeceğim, ziraatte nakit ihtiyacı için kısa vadeli fon(zpk) tutup diğerlerini geçmiş performansa göre, tefastan paylaştırmak, cevaplarınızdan anladığım kadarıyla, Hisse fon dışındakiler için mantıklı gibi. O zaman Hisse fon için, en azından bazı aşırı alım satım indikatörlerinden (rsi, stoch vs gibi), haftalıkta aşırı satım bölgesinden bir al sinyalinden sonra pörtföye eklemek benim için daha doğru olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Fonda stopaj dönemsel ödeniyor. Yani dönem içerisinde elde edilen kâr ve zarar toplamı üzerinden ödeniyor. Tabi bunu tek bir fon olarak düşünmeyin elinizdeki bütün fonları baz alın. Söz gelimi A fonunda 10 TL kâr ettiniz 1 TL stopaj kesildi. B fonundan 10 TL zarar ettiğiniz de ödediğiniz 1 TL stopaj iade oluyor. Fakat 20 TL zarar ederseniz eğer dönem içerisinde 1 TL stopaj kesildiyse yine 1 TL stopaj iade ediliyor
    Bu dönem takvim yılı olmalı.
    Vergi dönemi takvim yılı ile başlıyor ve bitiyor.

8. Tte +0,35....

Diğer tüm hisse fonları eksi işportföyün.

Sayfa 401/996 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •