Sayfa 412/996 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,289 - 3,296 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. İŞ PORTFÖY KUMBARA HESABI KARMA ÖZEL FON (TKK)

Bu fon neden işlem görmüyor acaba bilen var mı ?

2. Altın ve petrol fonlarını erken satmışım, şimdi alsak düşerler kesin. Bu aralar bir miktar Euobond fonlarına yönelmek akıllıca olur mu acaba ama onların da mantığını çözemedim bir türlü.

3. Opb eurobond içeren fon cuma günü cds düşmesine dolar nispeten artmasına rağmen 3 günlük 0.02 getirisi olmuş geçenlerde yüzde 1 civarı eksi yazdı hala toparlayamadı artıya geçince çıkacağım düşünmeden, elimde Te3 varken satıp tümüyle petrol fonu alacaktım sonra tümünü aynı fona yatırmak riskli olur diye bir kısmını opb, acc, eib yatırdım kalanı aes petrol fonu yaptım şimdiden yüzde 5 civarı getirisi oldu eib hariç diğerleri yerinde sayıyor, bazen cesur olmak gerekiyor galiba.
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Altın ve petrol fonlarını erken satmışım, şimdi alsak düşerler kesin. Bu aralar bir miktar Euobond fonlarına yönelmek akıllıca olur mu acaba ama onların da mantığını çözemedim bir türlü.
    SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Hesabınıza stopajda dahil mi hocam ?

Hocam aslında hesap yapmadım, tefas'ta her fonun altında bulunan karşılaştırmalı grafikte altını geçtiğini gördüm, siz sorunca fark ettim ben de bu grafik brüt getiri üzerinden mi hesaplanmakta acaba?

5.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Hocam aslında hesap yapmadım, tefas'ta her fonun altında bulunan karşılaştırmalı grafikte altını geçtiğini gördüm, siz sorunca fark ettim ben de bu grafik brüt getiri üzerinden mi hesaplanmakta acaba?
    Fiyat üzerinden hesaplanıyor diye düşünüyorum o yüzden brüt olacaktır getiriler hocam.

Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Opb eurobond içeren fon cuma günü cds düşmesine dolar nispeten artmasına rağmen 3 günlük 0.02 getirisi olmuş geçenlerde yüzde 1 civarı eksi yazdı hala toparlayamadı artıya geçince çıkacağım düşünmeden, elimde Te3 varken satıp tümüyle petrol fonu alacaktım sonra tümünü aynı fona yatırmak riskli olur diye bir kısmını opb, acc, eib yatırdım kalanı aes petrol fonu yaptım şimdiden yüzde 5 civarı getirisi oldu eib hariç diğerleri yerinde sayıyor, bazen cesur olmak gerekiyor galiba.

SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sadece cesaret yeterli değil yoldaşım. alım satım zamanında ki şans 🍀 önemli bir faktör. işte opb örneği

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Altın ve petrol fonlarını erken satmışım, şimdi alsak düşerler kesin. Bu aralar bir miktar Euobond fonlarına yönelmek akıllıca olur mu acaba ama onların da mantığını çözemedim bir türlü.
    Eurobond kısmı karışık biraz Cuma günü gelen rapordan alıntı
    Gelişmekte olan ülkelerin eurotahvilleri ise düşük risk iştahına rağmen düşük çekirdek oranların yardımıyla pozitif fiyatlanmaya devam ediyor. Türkiye kıymetlerinde ise hafta başındaki satışlar sonrasında kısmi toparlama devam ederken 5 yıl vadeli CDS 273 bps seviyesinde yatay seyretti. Hazine kıymetlerinde ise kısa taraf alıcılı olmaya devam ederken, özellikle 30 yıl vadeli bölümde satıcılı seyir devam etti. Banka ve şirket kıymetlerinde ise daha zayıf da olsa alımlar görüldü. İş Bankası 2024 vadeli kıymet 103-103,50 seviyesinde fiyatlanırken, 2025 vadeli TSKB kıymet 102,50-102,750 bölgesinde alıcı buldu. Sermaye benzeri kıymetler tarafında da kısmi alışlar devam etti. Akbank 2028 vadeli kıymet 99,50-99,75 bölgesinde, 2030 vadeli İş Bankası kıymeti 101,50-101,750 seviyesinde işlem gördü.

8.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    İŞ PORTFÖY KUMBARA HESABI KARMA ÖZEL FON (TKK)

Bu fon neden işlem görmüyor acaba bilen var mı ?
    Özel fonlar TEFAS'ta işlem görmez.

Sayfa 412/996 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •