Sayfa 436/996 İlkİlk ... 336386426434435436437438446486536936 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,481 - 3,488 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Tcd yine başarmış.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Artık tcd konusu kapanır forumda sanırım, nasıl 180 derece performans değşikliği olabilir, yönetici değikliği sonucu iyi performans gösterdiklerini söylemişlerdi zamanında

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Mel1005 Yazıyı Oku
    Artık tcd konusu kapanır forumda sanırım, nasıl 180 derece performans değşikliği olabilir, yönetici değikliği sonucu iyi performans gösterdiklerini söylemişlerdi zamanında

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hep yalan. Ne yapıyorlarsa artık. Aylıkta -3,2 olmuş

3. Eksi getiride 1. Sırayı kimseye kaptırmamıs. İşler tersine döndü TCD de.

4. Endeks 110 bine felan gelse demekki Tcd son 3 ay getiriyi sifirlayacak. Büyük başarı -1 endekste -3 düşmek

5.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Tcd yine başarmış.

TCD yi ben de almıştım. Baktım dengesiz şekilde düşüyor. Zararına da olsa kol kesip sattım. Yoksa zarar derinleşekti. Yerine hisse fon aldım. Düşüşde onlar da zarar yazıyor ama bunun kadar değil. Yüklü alımlarda edilen zarar insanın vucut kimyasını bozuyor.

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    TCD yi ben de almıştım. Baktım dengesiz şekilde düşüyor. Zararına da olsa kol kesip sattım. Yoksa zarar derinleşekti. Yerine hisse fon aldım. Düşüşde onlar da zarar yazıyor ama bunun kadar değil. Yüklü alımlarda edilen zarar insanın vucut kimyasını bozuyor.
    İyiki zamanında çıkmışız valla

7.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Endeks 110 bine felan gelse demekki Tcd son 3 ay getiriyi sifirlayacak. Büyük başarı -1 endekste -3 düşmek
    üstadım, yaklaşık bir ay önce tcd oranımı yüzde 60'dan yüzde 40'a çekmiştim. sonrasında ise vakit kaybetmeden sıfırlayıp biraz biraz mps aldım ve önceki kârlardan ettiğim az bir zararla tcd olayını bitirdim. o aralar hatırlarsanız sürekli olarak eski tcd'nin kalmadığından yakınıyordum ama kartal ve webster üstatlar haklı ve iyi niyetli olarak şampiyona biraz daha fazla zaman tanımamın daha doğru olacağını söylüyorlar, eski yazılarımı okuyup Veysel efendinin de tavsiyesi doğrultusunda uzun vadeli düşünmemi söylüyorlardı. maalesef ben haklı çıktım, çıkmaz olaydım ayrı mesele. 8 ay kadar önce 2 adet sıra dışı fon keşfetmiştik. tcd ve acc, ikisi de rahmetli oldular. geriye sadece adları kaldı, ama tat ve tuzları kalmadı. açık konuşayım, değişken meğişken falan da sadece hikâyeymiş, borsa ve tahvillerde son 6 ayda güzel bir ralli oldu ve fonlar da bundan nasibini aldı. şu var ki böyle ralli zamanlarında parayı babama da yatırsam kazanır. ülkemizde fonlar, sandığımız gibi profosyonel yönetilmiyor, bunu çok iyi biliyordum aslında. tcd ve acc, bu noktada sıra dışıydı ama onlar da silindiler. şu saatten sonra fon alırken bir değil, bin defa düşünmeli, bunu da iyi zamanlarda yapmalıyız. aksi taktirde ayağımızı öyle bir kaydırırlar ki yıllarca acı çekeriz. ben bunu anladım. bu şartlar altında bundan sonra nasıl hareket etmeliyiz noktasında da istişarede bulunursak birbirimize faydamız olur diye düşünüyorumm

8. Bir zamanlar TCD diye bir fon vardı diyeceğiz sanırım. 27 Ocak'taki 2,302056 fiyatını ne kadar sürede görebilecek. 22 günde -6,48%'lik performans.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Sayfa 436/996 İlkİlk ... 336386426434435436437438446486536936 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •