Sayfa 482/996 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,849 - 3,856 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Emreaydin Yazıyı Oku
    Bende oyle dusunuyorum gel gel yapiyolar risk alipta cumaya malda girene helal olsun derim onlar kazanir bu kdr risk aliyorlarsa
    Dün ve bugün idlip konusunda net bir açıklama yok.Medya ve yetkililer hiç bir şey yaşanmamış gibi davranıyor.Sanırım rusya müdahalesi beklenmedik bir hamleydi ve karşılık verilemedi.Endeks bizim yaşadığımız sorunlarla düştü.Avrupa ve abd borsalarında beklenen düzeltme hareketi ve korona virüs etkiside bir kenarda duruyor.Bu durumda pörtföyü korumak başarıdır kar yazdırmak ise duble başarı sayılır.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Anlık CDS 296 olmuş.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    eurobondlara negatif yönde ciddi etkisi olacaktır.Kur yükselişinden dolayı bir miktarını tolere edebilirler ama işleri zor.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Korku kaybettirir

4.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Niye odiyesinki
    Teb akbank hepsi ayni
    Bende hsbc ve fibadan alip satiyorum
    Mkk ucretide cuzzi bisey

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Holicam peki TEB deki hesap daki fonları satsam bana yine mkk dan ücret ödermiyim Akbank için tekrar mkk açtırmak gerekir mi

RMX1851 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Param yok kafam rahat

Gelmekte olan geliyor. Tamda ralli başlamışken.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. sevgili dostlar, geçen gün fon olayını bırakıp kademeli altın almaya başlayacağımı yazmıştım ama bu sabah ekotürkte dinlediğim mehmetali yıldırımtürk, ilk defa altın alacakların bu seviyeden alım yapmalarının doğru olmayabileceğini, bu günlerde yapılacak en doğru şeyin biraz kenara çekilip beklemek ve olası risklerin ne yöne evrileceğine göre karar vermek olduğunu belirtti. bir de düşünüyorum, amerika borsalarında bir yıldır ralli oldu. bizim borsamızda da daha çok yan hisseler odaklı ralli yaşandı. tahvil faizleri de bu ralliden nasiplendi. diğer yandan altında da aslında 1200 dolar seviyelerinden itibaren bir ralli yaşandı. yani ortalık ralliden geçilmedi. şu an çok daha zor bir döneme girdik gibi geliyor bana. bir yanda fazlasıyla negatif bir faiz, diğer yanda ralliler yaşamış borsa ve altın gibi araçlar ve bu ortamda yatırım kararı vermenin zorlukları. yaklaşık bir ay önce tcd'yi satıp mps aldım ama üç günde yüzde 8 düştü. biz fonlara neden girdik? paramız profosyoneller tarafından yönetilsin diye. sanırım bu ralli dönemlerinde gerek hisse, gerekse değişkenler güzel getiri sağlayınca yanılarak bu kerameti fonların güzel yönetilmesinden bildik ama şu haftalarda şekil üzerinde de gördüğümüz gibi asıl keramet, oluşan rallilerdeymiş. fonlar hiç te profosyonel yönetilmiyormuş. şu an hiç bir şey eskisi gibi olmayacak gibi geliyor bana ve ppf ile başlayıp hisse fonlara evrilme dönemimizi de sorgulayıp daha itiyatlı arayışlara girmemiz gerekecek. dün mps sattım ama öğleden sonrayı tahmin edemediğimden bir günde 4 bin lira kaybettim ve ne kadar kârdan zarar da olsa can sıkıcı oldu. işimiz şöyle zor: hissede olsaydım dün sabahki ilk açılışta satar kurtulurdum. fona öğle üzeri satış verdim, akşama ne olacağını Allah'tan başka kimse bilmiyor. bu ileti üzerinden devam ederek şu soruların cevaplarını arasak ne dersiniz?
    öncelikle mevduat üzeri, ortalama aylık yüzde 2 gibi getiriler sunarak kafamızı rahat ettirebilecek fonlar, gerçekten mevcut mudur? hisse fon alırken endeksten kat kat fazla düşme durumlarını yaşamamak adına hangi fonlar daha uygun olur? bir de euro bond fonları mı, yoksa sukuk katılım döviz fonlar mı daha mantıklı? bu soruyu sormamın sebebi,
    QİNVEST PORTFÖY KİRA SERTİFİKASI KATILIM (DÖVİZ) FONU yüzde 0,58 getirirken YAPI KREDİ PORTFÖY EUROBOND (DOLAR) BORÇLANMA ARAÇLARI FONU ise eksi 0,74 getirmiş. cds'lerin yükselişi bunları etkiliyorsa kinvest portföy fonu nasıl etkilenmemiş? bu mevzuları masaya yatırıp fikirlerimizi paylaşırsak aynı geminin yolcuları olarak birbirimize katkı sağlamış oluruz diye düşünüyorum, selamlar

7. Borsa tırmanışa geçti

8.  Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    Holicam peki TEB deki hesap daki fonları satsam bana yine mkk dan ücret ödermiyim Akbank için tekrar mkk açtırmak gerekir mi

RMX1851 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fon satisinda mkk yokki sade %10 stopaj
    Var oda karindan kar yoksa stopajda yok
    Diger sorunu bende bilmiyorum
    Banka degistiginde mkk tekrarmi acilir
    Bunu mustafa ustad bilir

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 482/996 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •