Sayfa 483/996 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583983 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,857 - 3,864 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Yasyas Yazıyı Oku
    Borsa tırmanışa geçti
    evet, gerçekten de güzel tırmanıyor. akşam cumhur başkanımız putinle görüşecekmiş. şimdi görüşmeden güzel haberler gelirse pazartesi günü 120 dahi olur, hafta sonu yeni çatışmalar olursa ki olmayacağını kim garanti edebilir? bir de görüş ayrılıklarını henüz gideremedik falan denilirse bu sefer kanlı pazartesi ihtimali olur. gel de bu ortamda yatırım yap. şu ortam düzelmeden nereye istiyorsa oraya tırmansın, gözümde yok artık. bu sorun tam olarak çözülmeden bir gün bayram, diğer gün kara borsa. benim bünyem kaldırmıuyor, riske girip bu havaları da kazanca çevirenleri saygıyla selamlıyorum

2.  Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    Holicam peki TEB deki hesap daki fonları satsam bana yine mkk dan ücret ödermiyim Akbank için tekrar mkk açtırmak gerekir mi

RMX1851 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Her bankada değişik uygulamalar var. MKK ücreti işlem yaptığınız hesaptan kesilir fakat işlem yapılmasada ücret kesen bankaların olduğu söyleniyor İki bankada da yatırım hesabım yok o yüzden yatırım hesabı olanlar yardımcı olabilirler bu konuda.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    evet, gerçekten de güzel tırmanıyor. akşam cumhur başkanımız putinle görüşecekmiş. şimdi görüşmeden güzel haberler gelirse pazartesi günü 120 dahi olur, hafta sonu yeni çatışmalar olursa ki olmayacağını kim garanti edebilir? bir de görüş ayrılıklarını henüz gideremedik falan denilirse bu sefer kanlı pazartesi ihtimali olur. gel de bu ortamda yatırım yap. şu ortam düzelmeden nereye istiyorsa oraya tırmansın, gözümde yok artık. bu sorun tam olarak çözülmeden bir gün bayram, diğer gün kara borsa. benim bünyem kaldırmıuyor, riske girip bu havaları da kazanca çevirenleri saygıyla selamlıyorum
    Ben de aynen bu nedenden takıldım kaldım ne alıcam bilmiyorum sizler hangi fonları takip ediyorsunuz şuan ?

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    sevgili dostlar, geçen gün fon olayını bırakıp kademeli altın almaya başlayacağımı yazmıştım ama bu sabah ekotürkte dinlediğim mehmetali yıldırımtürk, ilk defa altın alacakların bu seviyeden alım yapmalarının doğru olmayabileceğini, bu günlerde yapılacak en doğru şeyin biraz kenara çekilip beklemek ve olası risklerin ne yöne evrileceğine göre karar vermek olduğunu belirtti. bir de düşünüyorum, amerika borsalarında bir yıldır ralli oldu. bizim borsamızda da daha çok yan hisseler odaklı ralli yaşandı. tahvil faizleri de bu ralliden nasiplendi. diğer yandan altında da aslında 1200 dolar seviyelerinden itibaren bir ralli yaşandı. yani ortalık ralliden geçilmedi. şu an çok daha zor bir döneme girdik gibi geliyor bana. bir yanda fazlasıyla negatif bir faiz, diğer yanda ralliler yaşamış borsa ve altın gibi araçlar ve bu ortamda yatırım kararı vermenin zorlukları. yaklaşık bir ay önce tcd'yi satıp mps aldım ama üç günde yüzde 8 düştü. biz fonlara neden girdik? paramız profosyoneller tarafından yönetilsin diye. sanırım bu ralli dönemlerinde gerek hisse, gerekse değişkenler güzel getiri sağlayınca yanılarak bu kerameti fonların güzel yönetilmesinden bildik ama şu haftalarda şekil üzerinde de gördüğümüz gibi asıl keramet, oluşan rallilerdeymiş. fonlar hiç te profosyonel yönetilmiyormuş. şu an hiç bir şey eskisi gibi olmayacak gibi geliyor bana ve ppf ile başlayıp hisse fonlara evrilme dönemimizi de sorgulayıp daha itiyatlı arayışlara girmemiz gerekecek. dün mps sattım ama öğleden sonrayı tahmin edemediğimden bir günde 4 bin lira kaybettim ve ne kadar kârdan zarar da olsa can sıkıcı oldu. işimiz şöyle zor: hissede olsaydım dün sabahki ilk açılışta satar kurtulurdum. fona öğle üzeri satış verdim, akşama ne olacağını Allah'tan başka kimse bilmiyor. bu ileti üzerinden devam ederek şu soruların cevaplarını arasak ne dersiniz?
    öncelikle mevduat üzeri, ortalama aylık yüzde 2 gibi getiriler sunarak kafamızı rahat ettirebilecek fonlar, gerçekten mevcut mudur? hisse fon alırken endeksten kat kat fazla düşme durumlarını yaşamamak adına hangi fonlar daha uygun olur? bir de euro bond fonları mı, yoksa sukuk katılım döviz fonlar mı daha mantıklı? bu soruyu sormamın sebebi,
    QİNVEST PORTFÖY KİRA SERTİFİKASI KATILIM (DÖVİZ) FONU yüzde 0,58 getirirken YAPI KREDİ PORTFÖY EUROBOND (DOLAR) BORÇLANMA ARAÇLARI FONU ise eksi 0,74 getirmiş. cds'lerin yükselişi bunları etkiliyorsa kinvest portföy fonu nasıl etkilenmemiş? bu mevzuları masaya yatırıp fikirlerimizi paylaşırsak aynı geminin yolcuları olarak birbirimize katkı sağlamış oluruz diye düşünüyorum, selamlar
    Üstadım yatırım işinde kafam rahat olsun diye birşey yok Döviz kira sertifikaları içeren fonlar hakkında pek bir bilgim yok ama Eurobond içeren fonlara göre döviz performansını daha iyi yansıtıyorlar izlenimi bende de mevcut. CDS'lerin yükselme eğilimi olduğu zamanlarda dövizde yükseldiği için bu fonlar daha ön plana çıkıyor. Döviz yükseliyorsa kira sertifikası içeren tarafa, CDS'ler düşüyorsa Eurobond içeren fonlar tarafına geçişler yapılarak dövizin performansının üzerine çıkılabilir diye düşünüyorum
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

5. Merkez Bankası devamlı faiz indiriyor ama bugün 2 yıllık tahvil faizleri 12'lere yaklaşmış, bankalar %9 mevduatı zor veriyor. Dolarda her gün artıyor. Sanki 2018 yılını tekrardan yaşıyoruz.

6. Saygılar akbank, satıştan gelen tutarı benden daha geç hesabında gören var mi acaba? Geçen sefer 16.50de düşmüştü hesaba, bugün de hala ortada yok..

7.  Alıntı Originally Posted by anor Yazıyı Oku
    Ben de aynen bu nedenden takıldım kaldım ne alıcam bilmiyorum sizler hangi fonları takip ediyorsunuz şuan ?
    şu an ful ppf'deyim. dünkü mps satışı sonucunda yaşadığım faciha, beni epey tedirgin etti. yabancı oranı azalıyor, oynaklık artıyor. bir gün yaz, diğer gün kara kış. şöyle düşünün, bir gün eksi on derece soğuk ve kar, ertesi günü artı 25 derece sıcak ve ortalık güllük gülistanlık. insanı nefret ettiren de bu. bu gün biraz altın alacaktım. sabah mehmetali yıldırımtürk ilk defa alınır mı sorusuna, alınmaz diye cevap verince beklemeye karar verdim. kafamda şunu iyice netleştirdim: portföyümün en az yüzde 20'si, uzun vadeli olarak gram altında olmalı. her durumda böyle olmalı ki beklenmedik durumlarda sigorta olsun ama iş nereden alacağımızda kilitleniyor. bu seviyelerden almaya korkuyor insan. aslında bir daha bizim borsaya hiç yatırım yapmadan yay gibi fonlar da aklımda ama oranın da çok şiştiği söyleniyor. patlarsa canımız yanabilir, en iyisi biraz daha bekleyip ortam netleşince, gerekirse daha yüksekten ama daha güvenli işlem yapmak gibi düşünüyorum. pazartesi ola hayır ola.

8. Bende hisse fon olarak bu hafta MPS almıştım. Elimde Ziraat TCA altın fonu ve Qinvest döviz fonu (KIS) olmasaydı zarar haftalıkta büyüktü, Mps bu hafta en kötü performans gösteren fonlardan oldu. Şuan katılım Endeksi +1,5-2 civarı. Bakalım haftalık kapanışı nasıl yapacak.

Sayfa 483/996 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •