Sayfa 484/996 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Üstadım yatırım işinde kafam rahat olsun diye birşey yok Döviz kira sertifikaları içeren fonlar hakkında pek bir bilgim yok ama Eurobond içeren fonlara göre döviz performansını daha iyi yansıtıyorlar izlenimi bende de mevcut. CDS'lerin yükselme eğilimi olduğu zamanlarda dövizde yükseldiği için bu fonlar daha ön plana çıkıyor. Döviz yükseliyorsa kira sertifikası içeren tarafa, CDS'ler düşüyorsa Eurobond içeren fonlar tarafına geçişler yapılarak dövizin performansının üzerine çıkılabilir diye düşünüyorum
    yani paran mı var, derdin var demek istiyorsunuz üstadım. aslında ben de biliyorum yüzde yüz kafam rahat olmayacağını da. siz de farkındasınız, son zamanlarda değişkenlerin dahi nasıl saçmaladıklarını. değişken fon demek, daha istikrarlı gitmek demek ama ülkemizde maalesef istediğimiz gibi bir fon yok gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    yani paran mı var, derdin var demek istiyorsunuz üstadım. aslında ben de biliyorum yüzde yüz kafam rahat olmayacağını da. siz de farkındasınız, son zamanlarda değişkenlerin dahi nasıl saçmaladıklarını. değişken fon demek, daha istikrarlı gitmek demek ama ülkemizde maalesef istediğimiz gibi bir fon yok gibi.
    Para varsa ayrı bir dert, yoksa ayrı bir dert üstadım İstikrarlı giden fonlarda var fakat onlarında istikrarı bir yere kadar. Ayrıca bir tarafta %3-5'ler uçuşurken istikrarlı fon %0.3 getirdi mi söylenmeyen kalmıyor fona
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Para varsa ayrı bir dert, yoksa ayrı bir dert üstadım İstikrarlı giden fonlarda var fakat onlarında istikrarı bir yere kadar. Ayrıca bir tarafta %3-5'ler uçuşurken istikrarlı fon %0.3 getirdi mi söylenmeyen kalmıyor fona
    Sayın Mustafa, aynen dediginiz gibi önceden karla sattigim tcd den kesilen stopaj, bugün zararla sattigim tcd ile iade oldu,

4.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Saygılar akbank, satıştan gelen tutarı benden daha geç hesabında gören var mi acaba? Geçen sefer 16.50de düşmüştü hesaba, bugün de hala ortada yok..
    Ne güzel, 16.30da gelen parayla kendi ppfsini alacağız stok yetersiz diyor, ibretlik..

5. Şuan borsa putin-erdoğan görüşmesini fiyatladı bugünkü artış bundan kaynaklı kötü haber gelirse bu sabah 112bin ler konuşuluyordu borsa için.

6.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Sayın Mustafa, aynen dediginiz gibi önceden karla sattigim tcd den kesilen stopaj, bugün zararla sattigim tcd ile iade oldu,
    Sn.YapraksızYonca aynı fon olması gerekmiyor stopaj iadesi için. Dönem içerisinde yaptığınız tüm fon satışlarından kesilen stopaj olması yeterli. Eğer zararınızdan gelecek stopaj iadesi o zamana kadar ödenmiş stopajdan fazlaysa dönem sonuna kadar kârlı fonlardan yaptığınız satışlarla mahsuplaşma devam eder.

7.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Ne güzel, 16.30da gelen parayla kendi ppfsini alacağız stok yetersiz diyor, ibretlik..
    Serbest hesap vardı galiba Akbank'ta orada para yatırma son saati kaç ?

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    TCD'den 10 milyar zarar ettim. Allah bin belasını versin fonu yöneten kazmanın.

Sayfa 484/996 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •