Sayfa 493/996 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    ben yay düşünmüştüm ama gözüm korktu. bizim borsa çok oynak, son günlerde fonlarımız da iyice öngörülemez oldu. tcd'yi bu kapsamda çok seviyordum. dün Veysel beyciğimle yaptığım görüşme de bbeni tatmin etmedi. aslında direk altına geçecektim ama bu sabah mehmetali yıldırımtürk'ü dinleyince ilk defa alım için beklemenin daha uygun olacağına karar verdim. yeni sıtratejiler geliştirmemiz şart oldu gibi. ortalık sütlimanken bazı şeyler göze görünmüyor ama bu tür zamanlar bizi kendimize getiriyor açıkçası
    ABD endekslerini ve yorumları takip edip düşüşün sonlanacağına kanaat getirilince alım yapılabilir.
    Ama virüs işi iyice ciddiye bindi
    İdlip, virüs ve s400 işi dikkatle takip edilmeli.

Olağanüstü birşeyler olmazsa dolarda geri çekilme bekliyorum.O zaman da bizim CDS'lerle ilgisi olmayan bir döviz fonu alınabilir.

Ama bir süre bekleyeceğim ben, şu ortamda ne alsak elimizde kalacak sanki.

2.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Ziraat zsf fon (ZİRAAT PORTFÖY S&P/OIC COMCEC (İSEDAK) 50 SHARİAH ENDEKSİ YABANCI HİSSE SENEDİ FONU) ne zaman alınabilecek, bilen var mı?
    26.03.2020'de satışa açılacakmış.

Shariah nedir diyecekler içinde bilgi şöyle.

S&P/OIC COMCEC 50 Shariah Index

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ülkeleri sermaye piyasalarının tanınırlığını ve üye ülke borsaları arasında işbirliğini artırmayı amaçlayan ve İİT Borsalar Forumunun S&P ile yaptığı ortak çalışma sonucunda hazırlanan, 19 üye ülkeden 50 pay senedini içerecek şekilde oluşturulan S&P/OIC COMCEC 50 Shariah Index (Endeks), 15 Haziran 2012 tarihi itibariyle hesaplanmaya ve yayınlanmaya başlanmıştır.

Endeks İslami sermaye piyasalarında önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Gerek İslami endeksler piyasasındaki önemli bir eksikliğin giderilmesi, gerekse İİT üyesi ülkelerin sermaye piyasalarının bilinirliğinin arttırılması bakımından başarılı bir örnek teşkil etmektedir. Dünyada çok sayıda İslami endeks olmasına rağmen, hiçbiri yalnızca İİT ülkelerinin şirketlerine odaklanmamaktadır. Bu paradoks ve İslami finans odaklı menkul kıymetler için artan talep, Endeksin hayata geçirilmesi için motive edici sebepler olmuştur.

Endeksin aşağıdaki amaçlara hizmet etmesi öngörülmüştür:

İİT sermaye piyasaları konusunda farkındalığın arttırılması
    İİT borsaları arasında işbirliğinin arttırılması
    İİT piyasaları performansı için referans ölçüt sağlanması
    İİT piyasaları için alternatif finansal yatırım araçları oluşturulması

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    26.03.2020'de satışa açılacakmış.

Shariah nedir diyecekler içinde bilgi şöyle.

S&P/OIC COMCEC 50 Shariah Index

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ülkeleri sermaye piyasalarının tanınırlığını ve üye ülke borsaları arasında işbirliğini artırmayı amaçlayan ve İİT Borsalar Forumunun S&P ile yaptığı ortak çalışma sonucunda hazırlanan, 19 üye ülkeden 50 pay senedini içerecek şekilde oluşturulan S&P/OIC COMCEC 50 Shariah Index (Endeks), 15 Haziran 2012 tarihi itibariyle hesaplanmaya ve yayınlanmaya başlanmıştır.

Endeks İslami sermaye piyasalarında önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Gerek İslami endeksler piyasasındaki önemli bir eksikliğin giderilmesi, gerekse İİT üyesi ülkelerin sermaye piyasalarının bilinirliğinin arttırılması bakımından başarılı bir örnek teşkil etmektedir. Dünyada çok sayıda İslami endeks olmasına rağmen, hiçbiri yalnızca İİT ülkelerinin şirketlerine odaklanmamaktadır. Bu paradoks ve İslami finans odaklı menkul kıymetler için artan talep, Endeksin hayata geçirilmesi için motive edici sebepler olmuştur.

Endeksin aşağıdaki amaçlara hizmet etmesi öngörülmüştür:

İİT sermaye piyasaları konusunda farkındalığın arttırılması
    İİT borsaları arasında işbirliğinin arttırılması
    İİT piyasaları performansı için referans ölçüt sağlanması
    İİT piyasaları için alternatif finansal yatırım araçları oluşturulması
    islami ülkelerdeki borsalara yatırım yapmak mı? Afganistan, Pakistan, Sudan, İran, Yemen, Filistin... Hisseler sıfırlanır fonda dip yapar.

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Bu arada son 1 aylık getiride pozitif kalmayı başaran ACC fonu tebrik etmek gerekir. herşeye rağmen eksiye düşmedi fon.

5.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    islami ülkelerdeki borsalara yatırım yapmak mı? Afganistan, Pakistan, Sudan, İran, Yemen, Filistin... Hisseler sıfırlanır fonda dip yapar.
    Şöyle bir bilgi var endeks ile ilgili

Top 10 by Index Weight

Kuwait Finance House
    Al Rajhi Banking & Investment Corp.
    Telekomunikasi Indonesia Tbk PT
    Emirates Telecommunications Group
    SAUDI BASIC INDUSTRIES CORP
    Industries Qatar
    Agility
    Qatar Islamic Bank
    Saudi Telecom
    Charoen Pokphand Indonesia

6. Fitch notu değiştirmedi.
    Durağan olarak devam.
    https://www.haberturk.com/fitch-turk...591700-ekonomi

Serbest fonlar daha iyi yönetiliyor sanki. Istanbul portföyün serbest fonları fena durmuyor. Tecrübesi olan varmı

Sent from my iPhone using Tapatalk

8.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Bu arada son 1 aylık getiride pozitif kalmayı başaran ACC fonu tebrik etmek gerekir. herşeye rağmen eksiye düşmedi fon.
    valla neyi tebrik edeceğiz anlamadım 3 gün acc +0.08 getirmiş bugün hisseler 0.89 artıdaydı,dün 0.95 düşmüştü bugün gelen artışa bak, ne borsa yükselirken artı yazıyor ne borsa düşerken türev para kazanamıyor geçmişte artılar herhalde tesadüfi buna da pazartesi satış vereyim gidip dolar alayım gece 01.00 de kaç getirmiş diye bakmam en azından.

Sayfa 493/996 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •