Sayfa 528/996 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 4,217 - 4,224 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Yasyas Yazıyı Oku
    Tcd yerine tkf alınır mı? Tkf de olup da memnun olan var mı?
    ikisini de aynı zamanda aynı miktarda almıştım, şu an ikisi de zararda ama tcd, tkf nin iki katı zararda öyle söyleyim. Yani tkf daha iyi seçimler yapmış gibi görünüyor, ama borsanın düşüşünde böyle, çıkışında ne olur onu daha göremedim.

2. Bende ikisinde var aynı zamanda aldım tkf +8 karda tcd -3 zararda

3.  Alıntı Originally Posted by Yasyas Yazıyı Oku
    Tcd yerine tkf alınır mı? Tkf de olup da memnun olan var mı?
    alınıp alınmayacağına bir şey diyemem de, fikir vermesi açısından şunu söyleyebilirim: geçen gün Veysel beyi arayıp tcd'deki performans düşüşünü sorduğumda konuyu TKF'ye de getirdi ve tkf'nin tcd'ye göre daha sıtabil olduğunu ve tcd'ye göre bir tık daha az riskli olarak düşünülebileceğini, tcd'nin ise 7 seviyesiyle en riskli ve hareketli fon olduğunu belirtmişti. ama uzun vadede tcd'nin TKF'den daha fazla getirmesinin de mümkün olduğunu söylemişti

4. Tkf Den hiç para çokışı olmuyor ama tcd 350 lerden 235 mn kere düştü tahminime göre küçük kağıtları para çıkışında sattıkça bozuldu. Çıkış azaldı yeniden giriş olurda ben ümitliyim.ytd

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    alınıp alınmayacağına bir şey diyemem de, fikir vermesi açısından şunu söyleyebilirim: geçen gün Veysel beyi arayıp tcd'deki performans düşüşünü sorduğumda konuyu TKF'ye de getirdi ve tkf'nin tcd'ye göre daha sıtabil olduğunu ve tcd'ye göre bir tık daha az riskli olarak düşünülebileceğini, tcd'nin ise 7 seviyesiyle en riskli ve hareketli fon olduğunu belirtmişti. ama uzun vadede tcd'nin TKF'den daha fazla getirmesinin de mümkün olduğunu söylemişti
    Son 6 ayda vergi avantajını düsünürsek tkf tcd yi geçmiş

6.  Alıntı Originally Posted by asır Yazıyı Oku
    Tkf Den hiç para çokışı olmuyor ama tcd 350 lerden 235 mn kere düştü tahminime göre küçük kağıtları para çıkışında sattıkça bozuldu. Çıkış azaldı yeniden giriş olurda ben ümitliyim.ytd
    olur olmaz bilemeyiz ama Veysel beyin beklentisi de bu yönde. TKF'den daha riskli olan tcd'nin uzun vadede daha iyi getiriler sağlamasını hedefliyorrarmış. zaten ne kadar çok risk, o kadar çok getiri veya götürü.

7.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Bunlar icin ne kadar nitelikli olmamiz gerekli
    o kadarda nitelikli yatırımcı olmaya gerek yok
    illa 1 milyon'la girmenize gerek yok , sadece evet bu kadar tutar mevduatım var desenizde yetiyor belgede vermeyebiliyorsunuz.
    ama ana parayı kaybetme riski dahil normal fonlara göre epey riskli , o yüzden biraz heyecanlı ve sabırsız kişilere önermiyorum.

ama borsanında hakkını verebilecek tek fon türleri bana göre serbest fonlar. diğer fonlar çok pasif ve stabil en değişken dedikleri fonlar bile piyasanın yönüne göre hareket etmeyip bizim gibi izliyorlar.

8. ne biçim bir düzende yaşıyoruz ya. faizler negatif. paramızı ppf'ye koyarak resmen erimeye bırakıyoruz. borsa altın ralli yaptılar. alsan bir dert almasan başka dert. uzun süre ppf'de durmak ta iş değil. resmen beynim durdu.

Sayfa 528/996 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •