Sayfa 580/996 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 4,633 - 4,640 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Novartis Yazıyı Oku
    Patron hesabını bir kontrol et istersen Aylık Zararın Mevduat Karşılığı %0,16 civarı; mk 11-12 nasıl olur??
    38,730 TL ni 27 gün %10 mevduata koysan 38,970 olurdu 243 TL kazanacağınıza 58 TL zarar etmişsiniz.Bu ay kaybınız 300 TL kadar.
    Yüzde 5 gelse diye ümit ettik üstadım aşı bulundu vesaireye haberi gelse yoksa zararda TCD şubat ayı için haklısınız.

2.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Hayrani hocam bugun kandil
    Kandiliniz mubarek olsun
    O temiz nefesinizle bir kamet getirseniz diyorum
    Yoksa bu viop yerden zor gakcak
    üstadım sizin ve tüm forumdaşlarımın kandiliniz mübarek olsun. şu an başımızda o kadar çok bela var ki. virüs ve bence bizim için daha da büyük risk haline gelen iglib meselesi. ben burada çok iyimser olamıyorum çünkü rusya, sürekli olarak suriyeye ağır toplar başta olmak üzere destek veriyor. amerikayla rusyanın suriyede yaptığı bilek güreşinde olan bize oluyor. verdiğimiz sürenin sonuna gelinmesine rağmen esed efendi çekilmek bir yana askkerlerimizi şehit etmeyye devam ediyor. oraya kapsamlı şekilde girdiğimizde eskiden olduğu gibi ypg mpg ile değil, şu an suriyenin resmi oldusuyla çatışacağız. resmen olmasa da sanki türkiye ile suriye savaşı gibi bir hava olacak. kimse müdahale etmese alayı gelse ne olur ama durum hiç te öyle olmuyor ve bu karışıklıkta fonlarla da olsa borsa yatırımcısı olmaya çalışıyoruz. bu durum, ne kadar mantıklı onu sorgulamalıyız. ben bu noktada şunu öğrendim: gerekirse üç beş bin puan yüksekten alırım. ama teknik göstergeler al moduna geçince alırım. bundan sonra tcd gibi bir alternatifimiz de olmadığına göre bu işlere girerken bir kere değil, bin kere düşünmemiz gerekecek gibi geliyor bana. dualarım sizinle. inşallah akşama güzel bir kapanış olur ve herkes mutlu olarak günü kapatır

3.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Söylemiş olduğunuz değerin 27 ye bölünmüş hali 58,25 Sn. Webster.
    250k koymuşsunuz 27 günde 1570 TL kaybınız var,
    MK eksi %10 zarardasınız.
    250k ,
    251.570 TL olacağına
    248.430 TL ye düşmüş
    zararınız 3.140 TL

4.  Alıntı Originally Posted by Novartis Yazıyı Oku
    250k koymuşsunuz 27 günde 1570 TL kaybınız var,
    MK eksi %10 zarardasınız.
    250k ,
    251.570 TL olacağına
    248.430 TL ye düşmüş
    zararınız 3.140 TL
    Patron bende de Şubat ayı için durum aynı...uzun vade bakmak lazım....Ben 248 gündür TCD tutuyorum, kardan zarar ettim bu ay.

5.  Alıntı Originally Posted by Novartis Yazıyı Oku
    Patron bende de Şubat ayı için durum aynı...uzun vade bakmak lazım....Ben 248 gündür TCD tutuyorum, kardan zarar ettim bu ay.
    TCD de,
    248 günde %86,5 kar görünüyor, (Şubat başında %97 civarındaydı.)
    Bu sebeple uzun vadeli bakıp ,sabırla beklenmesini tavsiye ediyorum,
    Bu tür fonlara yeni gireceklere tavsiyem göreceli olarak pay değeri düşmüşken girerseniz, uzun vadede daha hızlı ve büyük kar marjına ulaşabilirsiniz.
    Yüksekten alıp 1 yıl bekleyenle,
    düşükken alıp 1 yıl bekleyen arasında fark mutlaka olacaktır.

Allah bistinde tcd nin de belasini versin
    Dunden daha kotu
    Keske dun ciksaymisim
    Bir daha asla asla asla

Olaya bak
    Birileri thy asels satip diger ufak hisseleri aliyor...birgun sonra onlari satip thy asels aliyor...seytanin aklina gelmez

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Yay 0.51 artida
    Aft daha iyi getirmesi lazim
    Pestilence
    Hadi yirttin
    Aft arti 1

Sayfa 580/996 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız