Sayfa 581/996 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 4,641 - 4,648 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Altin fonlari yine yuzde 3 yapacak gibi masallah

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    İnsanları TCD denilen illet ve zillet fona yönlendirmeyin. Muhtemelen getirisi de -%30'lara ulaşacak.

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Allah bistinde tcd nin de belasini versin
    Dunden daha kotu
    Keske dun ciksaymisim
    Bir daha asla asla asla
    bu nedir üstad biz artı beklerken -1 getirmiş tam rezalet,
    elimde birkaç çeşit değişken ve hisse fon var ama en kötüleri tcd ve hsa
    diğerlerinin iki katı zararları var, üstelik hepsini aynı anda almıştım.
    bu kadar kötü yönetmeyi başarmak da büyük başarı.

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    bu nedir üstad biz artı beklerken -1 getirmiş tam rezalet,
    elimde birkaç çeşit değişken ve hisse fon var ama en kötüleri tcd ve hsa
    diğerlerinin iki katı zararları var, üstelik hepsini aynı anda almıştım.
    bu kadar kötü yönetmeyi başarmak da büyük başarı.
    Asil siz bu aksam gorun
    Keske dun ciksaymisim
    Su hizla giderse bovespayi aratmayacak

5. Bir süredir ilk defa benim eurobond bugün dolar bazlı artı yazdı. İyi birşey olmuştur inş. Eurobond fonlarınada yansıyacaktır

6. gerekirse 2 ay ppf'de kalır, uygun yerlerden fon alırım benzeri bir şeyler yazan forumdaşımız vardı. şu an adını hatırlayamadım ama kendisini saygıyla selamlamak istiyorum. çünkü şunu anlıyorum ki hisse fonlar, istisnalar hariç olmak üzere sadece ve sadece yükseliş dönemlerinde alınmalı gibi gelmeye başladı bana. endeks patinaj yapıp düşüş kanalına da girdikçe fonlar sapıtıyor. buna değişkenler de dahil. sandığımız gibi profosyonellik falan da olmuyor. sadece hisse seçimi noktasında güzel tercihler yaparlarsa sarsıntıdan daha az hasarla kurtuluyor hepsi bu. zamanında satamama olayı da işin tuzu biberi oluyor. öğleden akşama değişebilecek haber akışlarına bağlı olarak ne umduk ne bulduk modunda acı ve tatlı sürprizlerle karşılaşıyor, endeksi doğru tahmin etsek dahi bu sefer fonun kendine özgü performansı devreye giriyor. yatırım fonlarına bakışım, tcd ile değişmişti ama şu saatten sonra bütün fonlara karşı daha temkinliyim.

7.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Asil siz bu aksam gorun
    Keske dun ciksaymisim
    Su hizla giderse bovespayi aratmayacak
    ben de parça parça çıkayım diyordum ama yapamadım.
    kol kesmekte istemiyorum artık ama durum kötü gerçekten de.

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    gerekirse 2 ay ppf'de kalır, uygun yerlerden fon alırım benzeri bir şeyler yazan forumdaşımız vardı. şu an adını hatırlayamadım ama kendisini saygıyla selamlamak istiyorum. çünkü şunu anlıyorum ki hisse fonlar, istisnalar hariç olmak üzere sadece ve sadece yükseliş dönemlerinde alınmalı gibi gelmeye başladı bana. endeks patinaj yapıp düşüş kanalına da girdikçe fonlar sapıtıyor. buna değişkenler de dahil. sandığımız gibi profosyonellik falan da olmuyor. sadece hisse seçimi noktasında güzel tercihler yaparlarsa sarsıntıdan daha az hasarla kurtuluyor hepsi bu. zamanında satamama olayı da işin tuzu biberi oluyor. öğleden akşama değişebilecek haber akışlarına bağlı olarak ne umduk ne bulduk modunda acı ve tatlı sürprizlerle karşılaşıyor, endeksi doğru tahmin etsek dahi bu sefer fonun kendine özgü performansı devreye giriyor. yatırım fonlarına bakışım, tcd ile değişmişti ama şu saatten sonra bütün fonlara karşı daha temkinliyim.
    maalesef öyleymiş bunu acı bir şekilde geçte olsa anladık, artık bu tür fonlar yerine alırsam direk hisse alırım, gram altın alırım, dolar alırım, fon olarak da ppf, borçlanma dışına çıkmam.

Sayfa 581/996 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •