Sayfa 582/996 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 4,649 - 4,656 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. BIST'te orta / uzun vade kalmadı , günlük olarak kısa vadede kim ne götürebiliyorsa götürüyor.
    sabah alıp akşam satıyor veya tam tersi.
    bu ortamda en çok zararı piyasayı bizim gibi izleyen fon'lar alıyor , ne strateji var ne kısa vade öngörüleri var hiçbir şey yok.
    hisseleri seç orta uzun vadede elinde tut mantığından çıkamıyorlar , kriz ortamında parayı dövize veya altına çevirme yok öylece izliyorlar
    bunun daha iyisini biz zaten yapabiliriz ne gerek kalıyor o zaman fon'a.

2.  Alıntı Originally Posted by buskas Yazıyı Oku
    BIST'te orta / uzun vade kalmadı , günlük olarak kısa vadede kim ne götürebiliyorsa götürüyor.
    sabah alıp akşam satıyor veya tam tersi.
    bu ortamda en çok zararı piyasayı bizim gibi izleyen fon'lar alıyor , ne strateji var ne kısa vade öngörüleri var hiçbir şey yok.
    hisseleri seç orta uzun vadede elinde tut mantığından çıkamıyorlar , kriz ortamında parayı dövize veya altına çevirme yok öylece izliyorlar
    bunun daha iyisini biz zaten yapabiliriz ne gerek kalıyor o zaman fon'a.
    Aynen fonlar bistin gun ici oynakliklarini
    Filimlerini.gelgellerini takip edemiyor

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Aynen fonlar bistin gun ici oynakliklarini
    Filimlerini.gelgellerini takip edemiyor

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    serbest fondayım bakalım ne getirecek ya çok yüksek eksi gelir veya türevden kurtarırlar..
    normal fonlara göre daha agresifler , bu agresiflik olumlu yöndede yansıyabilir kötü anlamdada.
    pazartesi yeni fiyat oluşacak korkarak bekliyorum

Alıntı Originally Posted by buskas Yazıyı Oku
    serbest fondayım bakalım ne getirecek ya çok yüksek eksi gelir veya türevden kurtarırlar..
    normal fonlara göre daha agresifler , bu agresiflik olumlu yöndede yansıyabilir kötü anlamdada.
    pazartesi yeni fiyat oluşacak korkarak bekliyorum
    Bir milyon TL. Şartı var mı yoksa esnek mi? Bilgi verebilirmisiniz

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Amin hayrani ustadim amin
    Normalde bu tur gunlerde hisse yogun fonlar sicar tcd iyi gelirdi
    Simdi hisse yogunlar olabildigince ustaca kapatirken tcd resmen biryerlerini kasimis...

Sevinen demis ya
    Asi bulundu derlerdr arti 5 i var diye
    Baslarim onun arti 5 ine yani tcd nin
    O aciklama yapilana kadar eksi 10 daha goturur
    Sirf arti 5 gelecek diye eksi 10 daha beklemem
    Ciktim cok sukur
    Zarar 22 k
    beterin beteri vardır mantığıyla moral olsun diye söylüyorum
    ilk barış harekatından bu yana toplam borsa zararım 70 K. Tüm fon getirilerini alıp gittiği gibi yaklaşık cepten de 20-25 yedi

6.  Alıntı Originally Posted by kairos07 Yazıyı Oku
    Bir milyon TL. Şartı var mı yoksa esnek mi? Bilgi verebilirmisiniz

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    fon'dan en az 1 milyon tl alma şartı yok.
    sadece finansal piyasalarda total'de 1 milton tl'lik mevduatım var demeniz / imzalamanız gerekiyor.
    aşağıdaki yazı nitelikli yatırımcı formundan bir bölüm.

şu an için önermiyorum bu piyasa şartlarında çok oynaklık oluştu borsalarda , bu fonlar türev/viop çok kullanıyor terste kalınırsa büyük zararlar çıkabilir.

* yatırım tavsiyesi değildir *

Sermaye piyasası mevzuatında sayılan yerli ve yabancı yatırım fonları , emeklilik fonları, yatırım
    ortaklıkları, aracı kurumlar, bankalar, sigorta şirketleri, portföy yönetim şirketleri, ipotek finansman
    kuruluşları, emekli ve yardım sandıkları , vakıflar, 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu’nun geçici 20.
    Maddesi uyarınca kurulmuş olan sandıklar, kamuya yararlı dernekler ile nitelikleri itibariyle bu
    kurumlara benzer olduğu Sermaye Piyasası Kurulunca belirlenecek diğer yatırımcılar ve en az 1
    milyon TL ( yazı ile bir milyon )tutarında Türk ve/veya yabancı para ve sermaye piyasası aracına sahip
    olan gerçek ve tüzel kişi tan
    ımına uygun “Nitelikli yatırımcı†şartlarını sağladığımı,

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    maalesef öyleymiş bunu acı bir şekilde geçte olsa anladık, artık bu tür fonlar yerine alırsam direk hisse alırım, gram altın alırım, dolar alırım, fon olarak da ppf, borçlanma dışına çıkmam.
    üstadım dolar noktasında uzun vadede tutmak maksadıyla alım yapılacaksa qinvest veya ziraat portföyün döviz katılım fonları düşünülebilir gibi geliyor bana. son zamanlarda dikkat ettim, mustafa üstad da katılıyor, sanki cds'lerden eurobond fonları gibi etkilenmiyorlar gibi.

8. Sert düşüşün sebebi bu olsa gerek;
    Kremlin: Şu an için putin'in 5 MART'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme planı yok

Sayfa 582/996 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •