Sayfa 76/996 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 601 - 608 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Teknik takip eden arkadaşlar için:

Endeks 118’li seviyelere gelmeden yukarı dönerse 12.700’e dikkat.

118-117 altında senaryo değişir.

2. Selamlar, kişisel öngörü ve planımı paylaşıyorum;
    Bist 100 , 125k-130k bandına 3. Ay sonu gibi tırmanabilir; sebep bisti taşıyan banka bilançolarıdır....iyi kar açıklayacaktır. Bugün ve mart sonu arası defansif kalıp, al ,sat ,pörtföy değiştirme yapmayacağım. Aylık %25 civarı MK getiri hedefiyle değişken fonda kalmaya devam edeceğim.
    Eğer ki piyasada ciddi bozulma Bist 100 , 110k civarına destek yapar ise kontra atak biraz daha ofansif MK %35-40 hedefli değişken fonlara doğru kayacağım, bir miktar da hisse ağırlığı yüksek ilk 3 getirideki değişken fonlardan alabilirim.
    Yılın ikinci yarısı için kesinlikle haziran ayını bekleyip öyle karar vereceğim. Fon Alışlarımı, kriz ve düşüşlere göre planlayıp, hedeflerim doğrultusunda yükselişlerde satış yapacağım.
    Bu ülkede yılda 3-4 kriz kesin olur, bu krizleri alış olarak değerlendirip , karı realize edip çıkacağım ve bir sonraki krizi sabırla defansta bekleyeceğim.

3.  Alıntı Originally Posted by Novartis Yazıyı Oku
    Selamlar, kişisel öngörü ve planımı paylaşıyorum;
    Aylık %25 civarı MK getiri hedefiyle değişken fonda kalmaya devam edeceğim.
    Güzel strateji benimkine benziyor ama aylık %25 mk getiren değişken fon olayı pek olmayabilir, değişkenlerin ne getireceği belli olmuyor, bir gün artı, bir gün eksi oluyorlar, o getiriyi yakalamak mümkün olacak mı acaba.
    Ben de 6 çeşit değişken var mesela, borsa çıkarken iyiydi ama şimdi düşerken hep eksi getiriyorlar, tabi içinde hisse olmayan değişkenler de var herhalde onların getirisi nasıldır bilmem.

4. tcd içerisinde son dağılım raporuna göre durdo olmasına rağmen geçtiğimiz haftaki durdonun ciddi yülşelişlerinde bile pörtföy eksi yazdığı için pörtföyde ciddi miktarda olduğunu düşünmüyorum.Arena bugün şov yapıyor pörtföyde olduğunu düşündüğümüz hisselerin durumuda gayet iyi.Tek sorun türev tarafı.Başarilı oldukları türev kısmından neden katkı gelmiyor anlamıyorum.Endeksin ciddi düşüşlerinde altında türev pozisyon açarak portföyü koruduklarını çoğu kez gördük.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    tcd içerisinde son dağılım raporuna göre durdo olmasına rağmen geçtiğimiz haftaki durdonun ciddi yülşelişlerinde bile pörtföy eksi yazdığı için pörtföyde ciddi miktarda olduğunu düşünmüyorum.Arena bugün şov yapıyor pörtföyde olduğunu düşündüğümüz hisselerin durumuda gayet iyi.Tek sorun türev tarafı.Başarilı oldukları türev kısmından neden katkı gelmiyor anlamıyorum.Endeksin ciddi düşüşlerinde altında türev pozisyon açarak portföyü koruduklarını çoğu kez gördük.

Yeni dağılım tablosunda çok farklı bir portföyle karşılaşacağımızı düşünüyorum. Eski tablo ile çok ayrıştı getiriler.

6.  Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    tcd içerisinde son dağılım raporuna göre durdo olmasına rağmen geçtiğimiz haftaki durdonun ciddi yülşelişlerinde bile pörtföy eksi yazdığı için pörtföyde ciddi miktarda olduğunu düşünmüyorum.Arena bugün şov yapıyor pörtföyde olduğunu düşündüğümüz hisselerin durumuda gayet iyi.Tek sorun türev tarafı.Başarilı oldukları türev kısmından neden katkı gelmiyor anlamıyorum.Endeksin ciddi düşüşlerinde altında türev pozisyon açarak portföyü koruduklarını çoğu kez gördük.

Arena son dağılımda 40 adet gözüküyordu. Durdo ise dağılım değişmese ve portföye giriş olmasaydı %3.5 gibi bir ağırlığı olacaktı. Asıl dengeyi bozan kısım 100 milyon üzeri giriş olması. Bu kısım tahminen eski hisselere ekleme yapmak için kullanılamadı. Yeni pozisyonlar alındı diye düşünüyorum. Buda beklenilen getirinin çok fazla sapmasına neden oldu. TCD tahmin noktasında da zor bir fon sürekli yüklü girişler olduğu için.

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Arena son dağılımda 40 adet gözüküyordu. Durdo ise dağılım değişmese ve portföye giriş olmasaydı %3.5 gibi bir ağırlığı olacaktı. Asıl dengeyi bozan kısım 100 milyon üzeri giriş olması. Bu kısım tahminen eski hisselere ekleme yapmak için kullanılamadı. Yeni pozisyonlar alındı diye düşünüyorum. Buda beklenilen getirinin çok fazla sapmasına neden oldu. TCD tahmin noktasında da zor bir fon sürekli yüklü girişler olduğu için.
    yeni pörtföy dağılımını görmeden tahmin etmek imkansız hale geldi.

8. Defansta bekleme için en uygun değişken fonlardan birsi GPG, hissedarlar toplantısında da açıkladıkları gibi düşen faizler nedeniyle bu sene hedefleri 25-28% MK.
    Dolayısıyla sıkıntılı dönemlerde buraya parkedip, piyasa krizle dipleri görünce YBP,EİB,HSA,AED,GMA,OKD,FID,TCD gibi nispi oranda hisse bulunduran değişken fonlarla exchange etmek.
    Benim öngörüm değişken fonların ilk 10 içerisindekiler bu seneyi %25-28 MK ile kapatacaklar. Aralarından 2-3 tanesi ise sıyrılıp daha yüksek performans getirebilir; Aralarından en büyük favorim ise TCD olur.

Sayfa 76/996 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •