Sayfa 986/996 İlkİlk ... 486886936976984985986987988 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 7,881 - 7,888 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Şu ortamda en güvendiğim fondu TDG.
    O da fos çıktı.
    Tamda alacaktım, ama artık şüphe duyuyorum.

Bize CDS riski olmayan ülke tahvillerine yatırım yapan eurobond fonu lazım.

Daha öncede yazmıştım, dolar PPF'si arıyorum ama yok.
    Bende biraz vardı TDG den. Sizin almayı düşünürken duyduğunuz şüpheyi ben de duymaya başladım, satsam mı acaba diye kara düşünmeye başladım. Sizin düşünceniz ne olur bu durumda.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Dünya vadeli endekslerine bakan varmı?
    -10'dan aşağısı yok.
    Demekki yarında aynen devam.
    Bence iş saçmalık boyutuna ve çok tehlikeli aşamaya doğru gidiyor.
    Sanki yarin borsa + 1 ,2 arası acacak ama kapanışı bilemem ..yanılmam inşallah

3.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Bende biraz vardı TDG den. Sizin almayı düşünürken duyduğunuz şüpheyi ben de duymaya başladım, satsam mı acaba diye kara düşünmeye başladım. Sizin düşünceniz ne olur bu durumda.
    Valla içini iyice inceleyin KAP'taki dağılım raporundan.
    CDS riski olan ülkeler ve sıkıntılı şirket tahvilleri varsa bu fon kur artsa bile eksi yazabilir.
    E o zaman ne anladım ben bu işten.
    Gidip döviz alırım daha iyi

4.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Sanki yarin borsa + 1 ,2 arası acacak ama kapanışı bilemem ..yanılmam inşallah
    Umarım yanılmazsınız
    Ama aşırı ucuzluk dışında olumlu ne varki artı olsun.
    ABD -10
    Almanya -10
    artı hiçbir yer yok gibi.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sn admustafa'nın da yazdığı gibi içinde CDS sorunu olan ülkelerin tahvilleri varmış.Onlar yüzünden eksi yazmış.

Bize sağlam ülkelerin tahvillerine yatırım yapan eurobond fonu lazım.
    Yoksa diğer tüm eurobond fonları CDS yüzünden sıkıntı yaratıyorlar.
    Rapor geldi. Abd tahvillerinde bir düşüş yok aksine yükselmiş üstadım.
    Eurotahvil Piyasaları
    12 Mart Perşembe günü tahvil piyasasına karışık seyir hakimdi. Trump’ın açıklamaları ardından düşük kalmaya
    devam eden risk iştahı ile güvenli liman talebinde artış sürdü. Dün açıklama yapan ABD Başkanı Trump, virüs
    önlemi kapsamında Avrupa’dan ABD’ye seyahat yasağı getirildiğini belirtti. ABD 10 yıllık kıymet getirisi gün
    içerisinde 0,80’in altına gerilese de kapanış öncesinde satışların güçlendiği görüldü ve getiri yaklaşık 1,6 baz
    puan yükselişle 0,88 seviyesinde oluştu. Almanya’da 10 yıllık kıymet getirisi 0,7 baz puan gerilerken, benzer
    vadeli İngiltere kıymeti getirisinde düşüş 3,2 baz puan oldu. Virüsün etkisini hissettirdiği Avrupa tahvillerinde ise
    sert düşüş görüldü. İtalya 10 yıllık kıymetinde getiri 58,5 baz puan, Yunanistan kıymetinde 49,6 baz puan ve
    İspanya kıymetinde 24,5 baz puan yükseldi.
    Türkiye’de 5 yıllık CDS 132 baz puan yükselişle 432 seviyesine yükseldi. 2024 vadeli İş Bankası kıymeti
    yaklaşık $2 düşüşle $96 seviyesinde fiyatlanırken, 2025 vadeli Vakıfbank kıymeti yaklaşık $91,50 seviyesinden
    alıcı buldu

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    umarım bu düşüşte yatırım yaptığımız kurumlar batıp bizim para ppf bile olsa uçup gitmez
    ÖST'lere dikkat edelim üstad.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Dolar fişşek gibi gidiyeahhhh.
    Webster üstad bunu da bildi.
    Papir uyuma topiğe sahip çık.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Rapor geldi. Abd tahvillerinde bir düşüş yok aksine yükselmiş üstadım.
    Eurotahvil Piyasaları
    12 Mart Perşembe günü tahvil piyasasına karışık seyir hakimdi. Trump’ın açıklamaları ardından düşük kalmaya
    devam eden risk iştahı ile güvenli liman talebinde artış sürdü. Dün açıklama yapan ABD Başkanı Trump, virüs
    önlemi kapsamında Avrupa’dan ABD’ye seyahat yasağı getirildiğini belirtti. ABD 10 yıllık kıymet getirisi gün
    içerisinde 0,80’in altına gerilese de kapanış öncesinde satışların güçlendiği görüldü ve getiri yaklaşık 1,6 baz
    puan yükselişle 0,88 seviyesinde oluştu. Almanya’da 10 yıllık kıymet getirisi 0,7 baz puan gerilerken, benzer
    vadeli İngiltere kıymeti getirisinde düşüş 3,2 baz puan oldu. Virüsün etkisini hissettirdiği Avrupa tahvillerinde ise
    sert düşüş görüldü. İtalya 10 yıllık kıymetinde getiri 58,5 baz puan, Yunanistan kıymetinde 49,6 baz puan ve
    İspanya kıymetinde 24,5 baz puan yükseldi.
    Türkiye’de 5 yıllık CDS 132 baz puan yükselişle 432 seviyesine yükseldi. 2024 vadeli İş Bankası kıymeti
    yaklaşık $2 düşüşle $96 seviyesinde fiyatlanırken, 2025 vadeli Vakıfbank kıymeti yaklaşık $91,50 seviyesinden
    alıcı buldu
    0,80'den 0,88'e yükselmiş.Bu da etkili oldu demekki.
    Koca bir kur artışını yemiş.

Sayfa 986/996 İlkİlk ... 486886936976984985986987988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •