Sayfa 589/996 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Bu kadar olan bitene bebek adımları ile yükselen dolar, dxy deki gerileme, virus ve suriyenin çözülmesi ile hızla geri gelir. Dikkat edin. 30 gündür sürekli yükselen bir ürün var. Hiç bir şey devamlı yükselmez veya düşmez. Düzeltme sonrası aylarca sabite bağlayabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Burak üstadım, yüksek müsadelerinizle size form huzurunda özel olarak teşekkürler edip saygıyla selamlamak istiyorum. neden mi?
    son zamanlardaki paylaşımlarınızdan dersler çıkararak ve bana yıllarca fayda sağlayacak birikimler edindiğim için. bunları kısaca özetleyeyim:
    öncelikle doğru zamanda, yani borsa yükseliş trendindeyken fon alıp aynı zamanlama tekniklerini kullanarak doğru zamanda satmak, satış sonrasındaki ilk yükselişte heyecanla almak yerine düşüşe yol açan gerekçelerin ortadan kalkıp kalkmadığı ve yükselişin tekrar başlayıp başlamadığına odaklanarak karar vermek,, ille de düşerken değil, gerekirse sattığından daha yukarıdan, ama teknik göstergelerin yardımıyla daha güvenli alım yapmak, piyasa risklerini iyi araştırıp olası etkilerin azalmasını beklemek. bunlara ek olarak almış olduğumuz fonun sadece önceki aylardaki iyi performansına odaklanarak uzun uzun beklemek yerine, olası bozulmaları yakından izleyerek zararı büyütmeden satış yapmak, heyecanla değil, soğuk kanlılıkla piyasa izlemek.
    ben görme engelli olduğumdan insanların dış görünüşlerini bilemem. ama iç dünyasını çok daha net görürüm. son zamanlarda sizin bu sayfalarda yazıp çizdiklerinizi bu bakış açısıyla takip ettiğinizde yukarıda anlattığım şekilde bir yatırımcı kişiliğiniz olduğunu anladım ve kendi adıma bir nevi yatırımcılık eğitimi gördüm. işte dundan dolayı size sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım. bundan sonra da fikirlerinizi paylaşmaya devam etmeniz dileğiyle Konya'dan selamlar

Alıntı Originally Posted by Fonetik Yazıyı Oku
    grafiklerle cok uğraşmam ama geçen ay bahsettiğim gibi benim için dip 110k. değdirip dolaştırıp ilk firsatta tekrar çıkış başlayacağinı ümidediyorum. bir gözüm petrolde. acc aes tau sua tkf eid mac tcd sepetine doğru evriliyorum 110 u kırarsa. acc yi satmadım halen ama kafamdaki dibi gorürsem acimam. asla yatırım tavsiyesi degildir.
    Ustad 110 a degmeden dediginizi yapardi ama virus ve suriye olmasa...

Suan her ikisinden de gelebilecek kotu haberin eksi 5 er i var...
    Yani bu seviyeden eksi 10 daha salabilir
    Tam terside gecerli...
    Bu iki belirsizlik giderilmeden donmez...ytd

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    kesinlikle ihtimal dahilinde ama son günlerde eurobond fonları kadar etkilenmedi. neden etkilenmedi anlamış değilim. ama çok daha sert yükselişlerde bir miktar etkilenebilir. sukuk piyasası olunca muhtemelen biraz daha az etkileniyor gibi.
    Üstadım AKE Eurobond fonu ile KIS Sukuk fonunu bir yıllık bazda karşılaştırdım. Eurobond fonu %28, Sukuk fonuda %24 getirmiş. Yılbaşından bu yana baktığımızda da çok belirgin bir fark yok. Sonunda birbirine yakınsıyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Üstadım AKE Eurobond fonu ile KIS Sukuk fonunu bir yıllık bazda karşılaştırdım. Eurobond fonu %28, Sukuk fonuda %24 getirmiş. Yılbaşından bu yana baktığımızda da çok belirgin bir fark yok. Sonunda birbirine yakınsıyorlar.
    teşekkür ederim, şu halde gönül rahatlığıyla şunu söyleyebiliriz: dövizin özellikle de kısa vadeli yükselişlerinden istifade etmek için bu fonlara güvenilmez ama sanki uzun vadede döviz hesabı falan açıp beklemektense bunları taşımak, daha mantıklı olabilir gibi.

Buradan artiya donme sansi varmi sizce?

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    Burak üstadım, yüksek müsadelerinizle size form huzurunda özel olarak teşekkürler edip saygıyla selamlamak istiyorum. neden mi?
    son zamanlardaki paylaşımlarınızdan dersler çıkararak ve bana yıllarca fayda sağlayacak birikimler edindiğim için. bunları kısaca özetleyeyim:
    öncelikle doğru zamanda, yani borsa yükseliş trendindeyken fon alıp aynı zamanlama tekniklerini kullanarak doğru zamanda satmak, satış sonrasındaki ilk yükselişte heyecanla almak yerine düşüşe yol açan gerekçelerin ortadan kalkıp kalkmadığı ve yükselişin tekrar başlayıp başlamadığına odaklanarak karar vermek,, ille de düşerken değil, gerekirse sattığından daha yukarıdan, ama teknik göstergelerin yardımıyla daha güvenli alım yapmak, piyasa risklerini iyi araştırıp olası etkilerin azalmasını beklemek. bunlara ek olarak almış olduğumuz fonun sadece önceki aylardaki iyi performansına odaklanarak uzun uzun beklemek yerine, olası bozulmaları yakından izleyerek zararı büyütmeden satış yapmak, heyecanla değil, soğuk kanlılıkla piyasa izlemek.
    ben görme engelli olduğumdan insanların dış görünüşlerini bilemem. ama iç dünyasını çok daha net görürüm. son zamanlarda sizin bu sayfalarda yazıp çizdiklerinizi bu bakış açısıyla takip ettiğinizde yukarıda anlattığım şekilde bir yatırımcı kişiliğiniz olduğunu anladım ve kendi adıma bir nevi yatırımcılık eğitimi gördüm. işte dundan dolayı size sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım. bundan sonra da fikirlerinizi paylaşmaya devam etmeniz dileğiyle Konya'dan selamlar
    Hocam teşekkür ederim. Bir şekilde yardımcı olduysam ne mutlu. Kendi çapımda trende uymaya çalışıyorum. Bazen şansım yaver gidiyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    teşekkür ederim, şu halde gönül rahatlığıyla şunu söyleyebiliriz: dövizin özellikle de kısa vadeli yükselişlerinden istifade etmek için bu fonlara güvenilmez ama sanki uzun vadede döviz hesabı falan açıp beklemektense bunları taşımak, daha mantıklı olabilir gibi.
    Dövız yükselişinden ziyade Eurobond faizlerinin düşüş trendine girdiği zaman bu fonlara girmek getiri anlamında daha tatmin edici sonuç ortaya çıkarabilir. Özellikle uzun vadeli Eurobond içerenleri seçmek getiride bir miktar daha fark yaratabilir üstadım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    35.5
    Gönderi
    517
    ist hariç alayına yol verdim fonların oda +03 getiriyor hala helal olsun bu kaos ortamında...

Sayfa 589/996 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •