Sayfa 98/996 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 777 - 784 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Dostum CDS artmasi iyi bisi degil ki, o fon da belki o tarih iceren eurobond degil baska bond lar vardir ondan olumlu olabilir ornegin 2041-43-45-47 gibi bond lari varsa onlarda fiyat artisi oldu ...
    (fiyat dedim ama cds demedim) ancak faiz orani dusmesi diyebiliriz

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Dün Cds'ler 240'dan 246'ya yükselmiş güzel gelmiş IPV
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Elbette dostum bazen eurobond alirsin satin aldigin fiyata geri satis fiyatinin ulasmasi 6 ay zaman alabilir bu aralar bir hafta da ulasilabiliyor, ben uzun vadeli aldim geri satayim derken bi anda kar eder hale geldi...

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    CDS düşünce bizim tahvil faizi düşüp eldeki eorobondun değer kazanması gerekmezmi.
    CDS yükselince tahvil faizi artıp eldeki eurobonddun değeri düşer.

Bu artış doların değer kazanması ile ilgili gibime geldi.

Arapsaçı gibi bu eurobond işi.

Birde bu eurobond fonlarının biri birini tutmuyor.Biri eksiyken öteki artı falan değişik bir durum.

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    İş bankası ve iş yatırımla yoğunlukla çalıştığım için kesin olarak bildiğim IPV var USD ile alınabilen. Bunun dışında Yapıkredi ve HSBC'de de olması lazım diye biliyorum emin değilim. USD cinsinden alacaksanız stopaj kısmını öğrenmeniz faydanıza olabilir.
    Sayın admustafa bir soru daha; bu fonlar TL ile alındığında kur riski taşıyor sanırım, döviz ile alındığında herhangi bir kur riski alıyor muyuz? eur usd gibi mesela

tşk

4. Virüsün 1 kişiden 10 kişiye bulaşması 1 gün diyelim ya 10 kişiden 100 kişiye bulaşması...bence bu daha fragman..film yeni başlıyor. Allah yardımcıları olsun

Merhaba,
    nitelikli yatirimci olup eurobond fon lari usd yada eur ile de alabilirsiniz

Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    iyi akşamlar, dolar faiz yerine döviz ile alınabilecek hangi fonlar var acaba? tşk

6.  Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    Sayın admustafa bir soru daha; bu fonlar TL ile alındığında kur riski taşıyor sanırım, döviz ile alındığında herhangi bir kur riski alıyor muyuz? eur usd gibi mesela

tşk
    Eur ve usdnin değer kayıp ve kazançlarından dolayı yine kur riski taşırsınız.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. 22 k kar ile tcd’ye veda ettim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by DJDarci Yazıyı Oku
    22 k kar ile tcd’ye veda ettim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    en iyisi, tcd son zamanlarda saçmalamaya başladı, yatay endekste bile eksi getiriyor.

Sayfa 98/996 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •