Sayfa 162/996 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Evet 3+1 yapmayı planlıyordum 3 tamamlandı ve duruyor fakat +1 kısmını gerçekleştirmedim üstadım. Siz satış yaptınız sanırım.
    Evet sattım 100k lık almıştım. Son düşüşlerde günlük 2k yazmaya başlayınca elden çıkardım. Beni burada en çok şaşırtan düşüş yüzdelerinin yüksek oluşuydu. Düşmesi değil. Ayrıca borsa endeksi 123.xxx seviyelerinden 119.xxx lere geldi. Ve yukarı gideceği yönünde bir emare yok.

2.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    borsacı değilim ama düz mantıkla grafiğe baktığımda şöyle bir durum görüyorum
    6 Ocakta endeks 111412'den soluksuz ilerleyerek 21 Ocak'ta tarihi zirve olan 123556 yapmış, o tarihten itibaren de dünyayı sarsan bu virüs kriziyle birlikte çok sert olmayan ılımlı gerilemeler yaparak bugün 31 Ocak'ta 119140'tan kapatmış.
    Yani yükseliş trendinde 15 günde yaklaşık 12 bin artarken düşüş trendinde 10 günde 4 puan kadar gerilemiş.
    Ki 6 Ocak öncesinde de yine aynı hızda soluksuz bir yükseliş trendi yaşamıştık.
    Düzeltme için bahane ararken bir de virüs sorununa denk gelmesine rağmen bu tempoda bir düşüş bana halen borsanın çok güçlü durduğunu düşündürüyor, ya da bir güç gıdım gıdım salıyor sanki ne dersiniz?
    Endekse şöyle bir baktığımda destek olarak 115.xxx sonra 111.xxx seviyelerine gelmesi mümkün

3.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Endekse şöyle bir baktığımda destek olarak 115.xxx sonra 111.xxx seviyelerine gelmesi mümkün
    Görünüş öyle ama ters köşe de yapabilirler, 125 bin beklerken düştü, şimdi de 115 bin bekliyorken çıkabilir. Alttan yeterince mal aldılarsa tabi, bir de virüs olayı daha da büyürse çıkış çok zor, eldekileri satmalı mı, yoksa düştükçe almalı mı tam bir kararsızlık durumu var.

MKK dan guzel haberler geldi bu sabah...

FON Günlük Getiri (%)
    ACC 1,6201
    EID 0,5761
    KRF 0,2787
    OPB 0,0726
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Aldığınız fonun İnternet şube/uygulamasından veya
    https://portal.mkk.com.tr/portal/#Portal-Login
    Buradan giriş yaptıktan sonra portföy bilgilerim kısmından
    Bunu ben de bir türlü beceremedim, "Portföyüm & Hesap Bakiyem" denen yere basınca çıkıyor ama fiyatlar yuvarlak yazıyor.
    Mesela TCD için 2,05 EIB için 0,06 yazıyor sadece küsüratları görünmüyor.

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bu performansıyla bile TCD'ye giriş devam ediyor gibi tabi girmesiyle çıkması neredeyse bir olan 7 milyon payı saymazsak
    üstad o 7m iki günlük %4,1 in karşılığı değil mi
    para huzur vermiyor insana. sadece yaşamı daha bir yaşanabilir hale getiriyor.
    "baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş"

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Görünüş öyle ama ters köşe de yapabilirler, 125 bin beklerken düştü, şimdi de 115 bin bekliyorken çıkabilir. Alttan yeterince mal aldılarsa tabi, bir de virüs olayı daha da büyürse çıkış çok zor, eldekileri satmalı mı, yoksa düştükçe almalı mı tam bir kararsızlık durumu var.
    Böyle ortamlarda ;
    1-Hırs yapmamak.
    2-Aceleci olmamak.
    3-Piyasa ve haberleri iyi okumak.
    Bu üç şey çok önemli

8.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Bunu ben de bir türlü beceremedim, "Portföyüm & Hesap Bakiyem" denen yere basınca çıkıyor ama fiyatlar yuvarlak yazıyor.
    Mesela TCD için 2,05 EIB için 0,06 yazıyor sadece küsüratları görünmüyor.
    Toplam fon degerini fon pay adetine bolunce kusurat dahil fon fiyati ortaya cikiyor..

Sayfa 162/996 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •