Sayfa 505/996 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 4,033 - 4,040 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Hafta sonu o kadar kötü haber geldiki. Bakalım ne olacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Virüs abartılıyor. Şuan infekte olan kişi sayısı düşüyormuş bir kaç aya kalmayacak bir şey çünkü %90 iyileşme oranı var virüste günlük yeni vaka sayısından daha çok insan iyileşiyor. 50 bin kişi var günde bin kişi azalsa 3 aya borsalarda normalleşme başlar .

3.  Alıntı Originally Posted by anor Yazıyı Oku
    Virüs abartılıyor. Şuan infekte olan kişi sayısı düşüyormuş bir kaç aya kalmayacak bir şey çünkü %90 iyileşme oranı var virüste günlük yeni vaka sayısından daha çok insan iyileşiyor. 50 bin kişi var günde bin kişi azalsa 3 aya borsalarda normalleşme başlar .
    Trump dedi zaten havalar ısınınca düzelir hersey diye koskoca abd başkanı böyle salakça bir laf etmez insanlara salakça geliyor ama değil

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Gram altın her koşulda altın fonundan iyidir.
    Niçin;
    Kardan %10 stopaj yok
    -Anında, gece gündüz alsat mümkün(TFX Target gibi bir platformda 5x24), fonda almak 1 gün satmak 1 gün.
    -Altın fonları onsa bağlı, gram hem ons hem TL/Dolar'a bağlı.
    -Aldığınız gram altını vadeli hesaba koyun azda olsa nemalanır.
    -İsterseniz belli ücret karşılığı fiziki külçe teslimleride var.

Gram alırken asıl yapılacak iş alım satım marjı düşük olan platformlardan (TFX Target, Kuveyttürk seninbankan vs) alıp satmak.

Kısaca altın için fon bence cazip değil.
    Tfx de altın vadeli hesabı mevcut mu üstad?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Trump dedi zaten havalar ısınınca düzelir hersey diye koskoca abd başkanı böyle salakça bir laf etmez insanlara salakça geliyor ama değil

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Virüs ısıya dayanıklı değilmiş.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Cinlileri saunaya koyarlar ole kolay olsa idi hehehe

Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Virüs ısıya dayanıklı değilmiş.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7. Forumu sürekli takip edemediğim için bugün fırsat buldum yorumların hepsini okudum. Yine herkes bir kararsızlık ve karamsarlık ikilemi içine girmiş. Şahsım yıllar önce borsadan başka herhangi bir mecrada yatırım yapmaz iken iş yoğunluğu takipsizlik ve anında reaksiyon veremediğim için çok zarar ettim. En son mevduata karar verip azıcık aşım ağrısız başım dedim. Son zamanlarda faizin dalga geçer gibi bir orana gelmesi, beni tekrar yatırım tercihlerimi değiştirmem gerekliliğini gösterince, fon ve borsa tarafına tekrar geçiş yaptım. Borsa tarafında yaşanan belirsizlikler olumsuz fiyatlamayı beraberinde getirirken, daha öncede borsada kriz yaşayan biri olarak bunu riske atmadan zararla cuma günü pozisyonlarımı kapatma kararı aldım. Cuma günü bu kararı yaptığım endeks üzerindeki çalışmada trendin daha da aşağı gelme olasılığını yüksek olarak değerlendirdim. Ve bu kararı kendi adıma yaptığım çalışma doğrultusunda aldım. Evet hatalı bir grafik çalışması da yapmış olabilirim ama sonuçlar doğru da olabilir bu tamamen kendi kararım olur. Bunu yazma sebebim forumlar da, twitter ve telgram gibi ortamlarda çok fazla yönlendirmeler görüyorum. Sizlerin bu tür kriz ortamlarında eğer piyasaları tam olarak okuyamıyorsanız güvenli gördüğünüz bir limana sığınmanız en doğru karar olacağını düşünüyorum. Fırtına sonrası tekrar fon, borsa veya ne tür bir yatım düşünüyorsanız bu limanlara yanaşabilirsiniz. Evet doğru krizler güzel fırsatları ve kazançları da beraberinde getiriyor ama bunun için çelik gibi bir sabrınız ve kararlılığınızın olması gerekiyor. Çok da uzatmak istemiyorum özetle piyasalarda fırsatlar bitmez, az kazanç az stres çok kazanç çok stres bu iş böyle maalesef. Son cümle her ne yatırım yapıyorsanız son sözü mutlaka siz söyleyin. Sevgiler.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Cinlileri saunaya koyarlar ole kolay olsa idi hehehe
    Üstad dışarıda (inorganik ortamda) ısıya dayanıklı değil.
    İçeride ürüyor.
    Yayılma hızı azalacak hava ısındıkça.
    Yoksa virüs yine virüs.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 505/996 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •