Sayfa 495/996 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595995 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Elinde ACC olanlar kizmakta haklısınız ama benim iki ay önce aldığım bütün fonlar içinde en yüksek getiri Acc'de. İlk başlarda %3 felan zarar varri ama sonra toparladi. Bence bu fonu uzun vade düşünün.

KRF bende 133 gundur var. Fon agirligi da yuzde30
    uzun donem MK si 24, dunku MK-133

severim..

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstatlar kare portföy değişken döviz fonunu nasıl bilirsiniz? dövize endeksli fonlardan portföye eklemek istiorum ama cds yükselişlerinde zarar yazmayanlardan olmalı ki aldığımıza değsin. bu kapsamda kub getirileri, inceleyebildiğim kadarıyla en uygunu gibi görünüyor.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

mkk bilgiler..

FON Günlük Getiri (%)
    ACC 0,0780
    EID 0,7223
    KRF 0,1831
    OPB 0,2225
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4. Herkez bi fondan sikayetci o yuzden %20 yapmak lazim her fonu tte girecektim dususude cok olur %20 tte abd duzelince %20 aft %eib yapmak lazim

5. Perşembe günkü düşüşten değişkenler ve hisse fonların etkilenmesi hadi normal ama şimdi baktım da elimdekilerden GMA, KTM ve ZPC de neredeyse onlar kadar düşüş yaşamışlar. Zaten son bir aylık performansları ppf kadar bile olamamış. Artık sepetmiş katılımmış, mutlak getirymiş böyle fonları almayacağım gereksiz oluyorlar.
    Ppf, borçlanma, az miktarda da hisse ve değişken dışına çıkmam. Altın için geç kaldık herhalde ama şu sıralar eurobond fonu ve yabancı hisse fonları alınır mı acaba ona karar veremedim.

6. Doviz fonlari hakkinda bilgi verebilecek varmi onlari hic arastirmadim dolarin artmasindanmi etkileniyorlar acaba şu siralar girilirmi? Eurobondlar cdslerden etkileniyor ve dolardan etkileniyor diye biliyorum ama doviz fonlari iyi getirmis bu siralar girsekmi?

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    ABD endekslerini ve yorumları takip edip düşüşün sonlanacağına kanaat getirilince alım yapılabilir.
    Ama virüs işi iyice ciddiye bindi
    İdlip, virüs ve s400 işi dikkatle takip edilmeli.

Olağanüstü birşeyler olmazsa dolarda geri çekilme bekliyorum.O zaman da bizim CDS'lerle ilgisi olmayan bir döviz fonu alınabilir.

Ama bir süre bekleyeceğim ben, şu ortamda ne alsak elimizde kalacak sanki.
    Dolarda geri çekilme beklemeyin. 6.00 dan daha aşağıya düşmez diye düşünüyorum. Diğer taraftan da dış ticaret açığına bakmak lazım. Enflasyon sürekli artarken doların yerinde sayması beklenemez. Eğer öyle olursa alacağını bir gün toptan alır. Sonra da ne oldu da dolar yükseldi diye sorup dururuz.

8.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Perşembe günkü düşüşten değişkenler ve hisse fonların etkilenmesi hadi normal ama şimdi baktım da elimdekilerden GMA, KTM ve ZPC de neredeyse onlar kadar düşüş yaşamışlar. Zaten son bir aylık performansları ppf kadar bile olamamış. Artık sepetmiş katılımmış, mutlak getirymiş böyle fonları almayacağım gereksiz oluyorlar.
    Ppf, borçlanma, az miktarda da hisse ve değişken dışına çıkmam. Altın için geç kaldık herhalde ama şu sıralar eurobond fonu ve yabancı hisse fonları alınır mı acaba ona karar veremedim.
    Perşembe günü altın veya döviz fonları dışında nerdeyse tüm fonlar düştü. Düşüşün nedeni yine suriye gerginliği geçmişte de oldu bence ppf den çok daha fazla getiriyor fon sepeti fonları ve değişkenler ortalamada. Ppf son baktığımda aylık %0.80 lerdeydi. Enflasyon bile aylık %1 civarında olduğunu düşünürseniz bence kötü bir risk değil. Değişken fonlar bile perşembe düşüşüne rağmen bugün %0.60 lardalar hala.

Sayfa 495/996 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •