Sayfa 407/996 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Aracı kurumun bazı avantajları oluyor.
    Bunu en iyi sn admustafa bilir, konuyu ona havale ediyorum.
    Her kurumda işleyiş farklı üstadım hepsini bilemem ama fon işlemleri için çalıştığım kurum dışında daha avantajlı bir başka kurum paylaşılmadı

2.  Alıntı Originally Posted by barise Yazıyı Oku
    Osmanlı yatırım ile ilgili sorun mu yaşadınız? Ben de orada hesap açtırmak üzereyim . Eğer bir problem varsa bankalarda devam edelim...
    serbest fon alacağım için mecburen oradan hesap açtırmak zorunda kaldım , problem yaşamadım henüz ama bana banka kadar güven vermedi açıkcası.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu iflas ve konkordato olayları ÖST fonları için risk.
    ÖST fonları içinde içeriği bildirmeyenler ise tam bir bilinmezlik.
    Benim de çoğunluk çeşitli ÖST fonlarında, içerikleri nedir hiç bakmadım, böyle riskli bir durum var aslında ama ppf dışında hepsi riskli ne yazık ki.

Alıntı Originally Posted by buskas Yazıyı Oku
    serbest fon alacağım için mecburen oradan hesap açtırmak zorunda kaldım , problem yaşamadım henüz ama bana banka kadar güven vermedi açıkcası.
    Serbest fonun ne tür avantajları var?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by buskas Yazıyı Oku
    Saklamacı banka olarak hangisini kullanıyor.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...nde-bulunuldu/

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Fonda stopaj dönemsel ödeniyor. Yani dönem içerisinde elde edilen kâr ve zarar toplamı üzerinden ödeniyor. Tabi bunu tek bir fon olarak düşünmeyin elinizdeki bütün fonları baz alın. Söz gelimi A fonunda 10 TL kâr ettiniz 1 TL stopaj kesildi. B fonundan 10 TL zarar ettiğiniz de ödediğiniz 1 TL stopaj iade oluyor. Fakat 20 TL zarar ederseniz eğer dönem içerisinde 1 TL stopaj kesildiyse yine 1 TL stopaj iade ediliyor
    Şöyle bir durumum var; yılbaşından bu yana zararına sattığım fonlar var. Şu anda da karda olduğum ama satmayı düşünmediğim fonlarım var. Bu durumda mart sonundan önce kardaki fonları satıp nisan başında tekrar alıp stopaj iadesi alabilirim değil mi? Bunu benim çalıştığım ziraat bileceğini sanmıyorum (müşteri hizmetlerinin, içerdekiler bilir herhalde) Bu senaryoyu teyit ettirebilecek biri varsa sevaba girer.

8.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Saklamacı banka olarak hangisini kullanıyor.

osmanlı'dan açtım hesabı denizbank kullanıyorlarmış.
    alınan fon mkk'da görünecekmiş aynı diğer fonlar gibi.
    OSH serbest fon alımı yapıcam pazartesi suriye ile ilgili ciddi bir sıkıntı olmazsa.

ben normal fonların mevcut kısıtlamaları ve her gün giriş/çıkış yapılmasından dolayı bir süre sonra performanslarının bozulduğunu düşünüyorum. ayrıca fon'lardan çok ciddi bir kazançları yok biraz prestij ve reklam meselesi gibi asıl parayı özel portföy yönetimi ve direkt oradan açılan hesaplar üzerinden kazanıyorlar.
    büyük bankaların fon'larına bakın en kötü yönetilenler onlardır umursamıyorlar çünkü para kazanmıyorlar fon işinden.
    bu tür şeyler yüzünden bir süre sonra performans'ta ister istemez düşüş oluyor.

serbest fonlar ise bist100 kıstasının üstündeki getiriden en az %20 performans ücreti alıyor ve bunu direkt kendileri kazanıyorlar, stopaj ödenmiyor bu fonlarda.
    buda fon'un iyi ve verimli yönetilmesi açısından çok önemli bana göre.
    birde 15 günde veya ayda bir giriş çıkış mevcut. buda fon'un iyi pozisyon almasında etken bana kalırsa.

asıl geçmemdeki sebeb ise bence borsanın tam hakkını verebilecek fon türleri serbest fonlar.
    ben bu sene borsanın çok yükseleceğini düşünüyorum ve bunu kar olarak maximize etmek istiyorum.

riske gelirsek evet normal fonlara göre çok daha riskli , gerçi osmanlı portföy'deki temsilci kesinlikle TCD'den daha riskli değiliz bizdeki hisseler çok daha sağlam firmalara ait falan dedi. %40 viop/türev kullanmışsınız terste kalınırsa komple fon batabilir dedim , %40 'ın çoğu diğer pozisyonları dengelemek açısından direkt kar amaçlı değil falan dedi.
    tabi kimse fonumuz çok riskli demez ama bana göre çok daha riskli diğer fonlara göre , direkt paranın yarısını götürebilecek bir risk mevcut.

hayırlısı bakalım girecez umarım pişman olmayız.

Sayfa 407/996 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •