Special Days Image
Sayfa 536/996 İlkİlk ... 36436486526534535536537538546586636 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 4,281 - 4,288 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Altini doldura doldura cikiyor
    Birde ucak temiz denirse arti 2 de durur bu kopek
    çıkmayı geçtik de artık fazla düşmesin yeter diyoruz, borsalar düşsün diye bu kadar uğraşıldığını hiç görmemiştim.

2. Trump: Koronavirüs konusunda çok iyi bir iş çıkarıyoruz
    Koronavirüs için aşı çok yakın

Hemen alım geldi...

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    çıkmayı geçtik de artık fazla düşmesin yeter diyoruz, borsalar düşsün diye bu kadar uğraşıldığını hiç görmemiştim.
    Dedigim gibi destek yapa yapa gidiyor
    Hacim 10m
    Thy hacim 2.5 m
    Yani dortte biri
    Thy eksi 1 de
    Endeks 0.30 da
    Anlamayan varsa???

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    en doğrusu üstadım. ben biraz erken evlendiğimden şu an pdr okuyan oğlum için bir ev almayı hedefliyorum. şu an 250 bin kadar birikimim var ve konyada şöyle aklı başında site içinde rahat bir ev alabilmem için 350'ye doğru çıkmam gerekiyor. kredi de düşünülebilir ama alıp kiraya verme işi de bana ters geliyor. engellilikten dolayı erken emekli olsam yaşım genç olduğundan sıkılabilirim falan. borsa ve fon işlerini bırakma hissim de kıvvetli. ev türü bir şeye bağlasam dünyada benden rahatı olmaz. belli bir saatten sonra bu işler çekilmiyor artık. kazansak dahi her gün fiyata bakmadan duramıyoruz, bakmayayım dahi desek bir haber geliyor, ister istemez bakıyoruz falan. hakkımızda hayırlısı artık.
    Aslında illa da çok kazanacağım hırsı olmaz ise fon ya da borsa ile ilgilenmek kendi adıma emekli biri olarak ilgileneceğin bir uğraş açısından iyi oluyor. Zarar edebilirsin işin doğasında bu var. Benim fon olayında kabullenemediğim mesele ise borsanın düşük kapattığı günde örneğin portföyünde hisse olan bir değişken fonun veya hisse fonunun börsa düşüşünden daha çok düşmesi. Beklerim ki fonlar borsa düşüşünün en azından bir kısmını tolere etsin

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    iyi yaparsın üstad bizi de bilgilendirirsen seviniriz, uzun zamandır aklımdaydı ama diğerlerini alınca fırsat olmamıştı.
    nihayet görüşmemi yaptım. net olarak söylemem gerekirse oldukça tatmin ediciydi. söylenenleri kısaca toparlayayım: fon, genel olarak yüzde 30 oranında hisse taşıyor ve olası risklerden korunabilmek için türev araçlar kullanıp döviz ve kıymetli madenlere pozisyon açabiliyor. seçilen hisseler uzun vadeden ziyade biraz daha kısa ve orta vadeli olup hedeflenen seviyelerde azaltılabiliyor veya tamamen elden çıkarılabiliyor. fonun amacı en yüksek getiriyi değil, daha az, ama her zaman daha istikrarlı getiri elde edebilmek. bu kapsamda dilersek sua, yani ünlü portföy birinci değişken fonu da tercih edebilirmişiz. buradaki hisse oranı da ortalama yüzde on olyormuş, yani sucun biraz daha az risklisi ki getirilerine bakarsanız anlarsınız diyor. . çok açık ve net konuşarak 6 aydır fonlarla haşır neşir olduğumu, özellikle de adı değil, gerçekten kendisi değişken olabilen aklı başında bir fon bulamadığımı, opb gpg gibi fonları denesem de hayal kırıklığı yaşadığımı falan anlatıp denediğim fonların iyi zamanlarda bir şekilde yükselirken şu dönemlerde kolayca çöküverdiğinden bahsettim. bu noktada şu söyleniyor: bizim fonumuz aktif şekilde yönetilip piyasa şartlarına göre pozisyon değişiklikleri yapılıyor. yani biz, kendimiz portföy yapmakla uğraşmayacağız, fon yöneticileri bvizim yerimize az riskli bir portföy hazırlayarak hisse senedine ek olarak kıymetli maden ve döviz pozisyonları ve sabit getirili enstromanların harmanlanmasından oluşup istikrarlı ve tatmin edici bir getiri sağlamaya çalışacak. şunun da altını çizelim ki çoğu değişken fon, böyle söyler. ama işleyişte durum değişir. biz sözde değil, özde değişken arıyoruz. böyle bir fonu bulabilirsek üstümüzden büyük bir yük kalkar ve az da olsa öz getiri alarak rahat ederiz inşallah. durum, kısaca böyle.

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Emmim trump para dagitacakmis sen one gec ben arkandayim...gunun aydin odan isikli kesen bereketli olsun
     Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Trump: Koronavirüs konusunda çok iyi bir iş çıkarıyoruz
    Koronavirüs için aşı çok yakın

Hemen alım geldi...
    Ben bunu sabah 8 de soylemistim
    Goruyormusun emmi
    News ile aramizda 8 saat zaman farki var
    Enlemimiz ayni ama boylamimiz uyusmuyor😀😀😀😀😀

Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Gözde %12 yükselerek devre kesti o kadar sövdük sonunda yaradı 😀 Tcd ve Eib fon için iyi haber. Kapanış böyle olursa Tcd'ye tek başına katkısı +0.80-0.90 arası olur
    Ben bosuna buna kaşar demiyorum
    Gosterdi vermiyor
    Salmaya basladi

Sayfa 536/996 İlkİlk ... 36436486526534535536537538546586636 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •