Sayfa 500/996 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Blcyt i teknik olarak yorumlayacak varmı borsa başlığında kimse cevaplamiyor sorsan 30 yıllık borsacayim diye baslarlar hep dipten alir tepeden
    verirler yersen.
    "Eib "icin soruyorum konu disi degil.

2.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Blcyt i teknik olarak yorumlayacak varmı borsa başlığında kimse cevaplamiyor sorsan 30 yıllık borsacayim diye baslarlar hep dipten alir tepeden
    verirler yersen.
    "Eib "icin soruyorum konu disi degil.
    Bence direkt konusuna bakmanız daha faydalı olacaktır. Aşağıdaki konuda enine boyuna tartışılıyor hisse.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...?t=61&page=698

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bu işlere tcd olayından dolayı girmiştim aslında. kısa süren, ama hakkını verelim iyi kazandığımız bir rüya gibiydi tcd. tekrar eski haline gelirse belki şansımı denerim ama umudum pek yok. muhtemeldir ki bu güzellik, küçük hisselerdeki inanılmaz yükselişlerden dolayı oldu. sürekli olarak şu söyleniyor: ilk defa borsa tarihimizde yabancının katılmadığı ve küçük hisselerde yaşanan inanılmaz pirimlerle bir ralli yaşandı. yüzde 200, yüzde 500 600 pirimlenen kâğıtlar oldu ve hepsi spekilatif ve anlamı olmayan pirimler. bir çöküş halinde de bu kağıtlar çok can yakar. şöyle de düşünüyorum. yüz liralık opb gibi değişken alacağına 20 liralık hisse fon, gersini de ppf ve duruma göre kvb arasında değiştir, kendi değişken fonunu yaptın bile. ve de sadece ve sadece borsa endeksinin yükseleceğine inanıyorsak bu işlere girmeliyiz. yükselişlerde tcd, düşüşlerde acc diye bir sloganımız vardı. hey gidi günler diyorum. kaymaklı dönem bitince kralın çıplak olduğu nasıl da anlaşılıyor. serbest fonlara girecek gücüm olmadığından bundan sonra hisse fonlara girerken bir değil, bin defa düşünüp oldukça da temkinli oranlarla kademeli giriş yapacağım. borsanın güzel zamanları hariç bu işlerin iş olmadığını kârdan zarar olarak ödediğim bedelle çok iyi anladım. mps şu kadar gelmiş, mac bu kadar hiç umrumda olmuyor. borsa yüzde 0,30 düşerken yüzde 1,60 düşebilecek hiç bir fonun gözümde kıymeti yok. bu hafta borsa yüzde 4 civarı düşerken mps yüzde 8 düştü ya. olmaz olsun sizin fonunuz. paramızı profosyoneller yönetyor diyoruz, yerin dibine batsın sizin profosyonelliğiniz. ille de alacaksam endekse yakın giden fonlardan alırım. zarar da etsem daha mantıklı zarar olur. belki kazanırken de agrasiflere göre az kazanırım ama alavereyle kazandığımı da 2 günde dalavereyle kaybetmemiş olurum diye düşünüyorum. hakkımızda hayırlısı
    Düşüncelerimiz aynı.Bir yıl içinde fon alıp satarken çok şey öğrendik.Aylık %2 getirilere razıyken birden vites yükseltip daha fazlasının peşinde koşmaya başladık.Forumu incelerken çalıştığım bankanın ppf sı ile başladım.Daha sonra meşhur fil ile devam ettik.Ardından okt ortaya çıktı ondanda güzel nemalandık.Getiriler düşmeye başlayınca gpg nın en parlak döneminde %3 üzeri aylık getirilere imza attık.Gpg nın güven vermeyen açıklamaları ve hareketleri sonrası faiz düşüşleri başlayınca kira sertifikası fonu yfv ve tahvil fonlarındanda mevduat üzeri getiri elde ettik.Kendi adıma en hızlı ve şanslı dönemim tcd oldu.Tcd aldıktan bir kaç gün sonra barış pınarı harekatı başladı ve ben üç dört ayda yaptığım karı bir kaç günde vermiştim.Sonrasinda endeks 93 binden 124 bin hareketini yaptı ve efsane bir kar etti fon hemde küçük hisselerle endeks üzeri getiri elde etti.Şuan ki hesapla mevduatta 5 yılda elde edeceğimiz karı 3 ayda aldık.Geçtiğimiz hafta ev almak için fonlara satış vermiştim ama ev işinde pürüz çıktığı için para ppf de kaldı.Tamamen şansın yardımıyla bu hafta hisse ve değişkenlerden uzak kaldım diyebilirim.Gectiğimiz hafta doların 6 tl üzerine atmasının yabancı hisse senedi fonlarını etkileyeceğini düşünerek yabancı hisse senedi fonu aldım.Bu hafta pozitif getirisi oldu ve tamamen şans diyebilirim.Bir yıldır fonlardayım ve bu forumda ögrendiklerim para ile satın alınamaz.Bu saatten sonra hangi fona girilir ne kadar risk alınır inan beynim durdu.Mevduat ölü borsada hisse fiyatlamaları orantısız fon yönetimleri beceriksiz.Dolar üzerindeki baskı olmasa en temiz yatırım aracı.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    4'LÜ İDLİB ZİRVESİ 5 MART'TA

- Bizim için İdlib meselesi Afrin kadar, Barış Pınarı Harekat bölgesi kadar önemlidir. Putin'e açıkça ifade ettim. Öğlen sayın Merkel ve Macron'a da ifade ettim. 5 Mart'ta tekrar bir araya geleceğiz ve bu konuları konuşacağız.

5 marta kadar borsa yine sakat
    Tersi de olabilir, 5 Mart'a kadar bir sakinleşme olabilir. Trend aşağı yönlü kırıldı ve tepki verdi, yukarı formasyon yapabilir bir umut. Dow ve Avrupa'dan destek alırsa özellikle

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bu işlere tcd olayından dolayı girmiştim aslında. kısa süren, ama hakkını verelim iyi kazandığımız bir rüya gibiydi tcd. tekrar eski haline gelirse belki şansımı denerim ama umudum pek yok. muhtemeldir ki bu güzellik, küçük hisselerdeki inanılmaz yükselişlerden dolayı oldu. sürekli olarak şu söyleniyor: ilk defa borsa tarihimizde yabancının katılmadığı ve küçük hisselerde yaşanan inanılmaz pirimlerle bir ralli yaşandı. yüzde 200, yüzde 500 600 pirimlenen kâğıtlar oldu ve hepsi spekilatif ve anlamı olmayan pirimler. bir çöküş halinde de bu kağıtlar çok can yakar. şöyle de düşünüyorum. yüz liralık opb gibi değişken alacağına 20 liralık hisse fon, gersini de ppf ve duruma göre kvb arasında değiştir, kendi değişken fonunu yaptın bile. ve de sadece ve sadece borsa endeksinin yükseleceğine inanıyorsak bu işlere girmeliyiz. yükselişlerde tcd, düşüşlerde acc diye bir sloganımız vardı. hey gidi günler diyorum. kaymaklı dönem bitince kralın çıplak olduğu nasıl da anlaşılıyor. serbest fonlara girecek gücüm olmadığından bundan sonra hisse fonlara girerken bir değil, bin defa düşünüp oldukça da temkinli oranlarla kademeli giriş yapacağım. borsanın güzel zamanları hariç bu işlerin iş olmadığını kârdan zarar olarak ödediğim bedelle çok iyi anladım. mps şu kadar gelmiş, mac bu kadar hiç umrumda olmuyor. borsa yüzde 0,30 düşerken yüzde 1,60 düşebilecek hiç bir fonun gözümde kıymeti yok. bu hafta borsa yüzde 4 civarı düşerken mps yüzde 8 düştü ya. olmaz olsun sizin fonunuz. paramızı profosyoneller yönetyor diyoruz, yerin dibine batsın sizin profosyonelliğiniz. ille de alacaksam endekse yakın giden fonlardan alırım. zarar da etsem daha mantıklı zarar olur. belki kazanırken de agrasiflere göre az kazanırım ama alavereyle kazandığımı da 2 günde dalavereyle kaybetmemiş olurum diye düşünüyorum. hakkımızda hayırlısı
    Çok açıklayıcı ve güzel bir yazı olmuş, çoğumuz da aynı şekilde düşünüyoruz, bazı değişken ve hisse fonlar gerçekten kötü yönetilmeye başladı, çıkışta iyiydiler ama düşüşlerde gerekli önlemi almadılar, benim gibi son zamanlarda girenler büyük zarara uğradılar.
    Tcd ve mps alacağıma hisse alsam bu kadar zararım olmazdı, adamlar profesyonel dedik, gerekirse hisse değiştirirler, düşüşe oynarlar dedik paramızı emanet ettik ama bizden amatör çıktılar, en yakın zamanda bunlardan kurtulmaya çalışacağım.
    Bundan sonra hisse ve değişken fon alırken son 1 hafta 10 günde hangileri bu düşüş karşısında iyi performans göstermişse onları inceleyip kademeli alımlar yapmayı düşünüyorum.

6. Bu haftanın gündemi idlipten çok korona virüsü olacak gibi.Virüs ortadoğuya giriş yaptı israil borsası bugün %2.5 üzeri düşüş yaşıyor.Italya 6 ay ohal ulan etmiş.Idlip meselesi biraz arka planda kalsın virüs haberlerini bol bol seyredeceğiz.Doğru haber akışı alırmıyız oda sorgulanması gereken bir konu.Libyada gemi vurulur bizde yalanlanır.Suriyede rusya adadı desteklemek için türk üssüne saldırı gerçekleştirir ruslar doğrular ama bizim taraf rejimin yaptığını iddia eder.Virüs olayında bile ciddi rakamlara ulaştıktan sonra ancak bize bilgi verilir.Umarım ben yanılırım.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    Bu hafta borsa yuzde 4 civari duserken mps nin yuzde 8 dusmesini su duruma bagliyorum . MPS , bist ve Xtkjs endeksinin karisimindan olusuyor. O yuzden yukselirken duble yukseliyor duserkende duble dusuyor. Hem bist den etkileniyor hem Xtkjs den etkileniyor. Mps icinde teknoloji hisseleri ciddi bir oranda idi.

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Bu hafta borsa yuzde 4 civari duserken mps nin yuzde 8 dusmesini su duruma bagliyorum . MPS , bist ve Xtkjs endeksinin karisimindan olusuyor. O yuzden yukselirken duble yukseliyor duserkende duble dusuyor. Hem bist den etkileniyor hem Xtkjs den etkileniyor. Mps icinde teknoloji hisseleri ciddi bir oranda idi.
    Katılıyorum. Mps katılım endeksi hisselerinden oluşuyor ve endeksin çoğu bist 100 dışı hisseler. Geçmiş performansa bakıldığında da , katılım endeksinden yüksek perfomans hedeflendiği için uçuculuğu yüksek hisse senetleri fonda bulunuyor, bu nedenle de genelde düşüş ve yükselişlere agresif tepki veriyor.

Geçen hafta katılım endeksi hisselerinin bir çoğu -10 ve üzeri kayıplar gördü. Nispeten eregl, froto, asels, bimas gibi hisseler endeks hesabinda ağırlıkta olduğu için, endeks o kadar düşüş kaydetmedi. Sonuç olarak mps hisse yoğun fon olduğu için, yüksek riskli fon kategorisinde. Kısa vade borsa düşüş, düzeltmelerinde büyük kayıp yaşatması muhtemel. Performansını uzun vade (1yıl üzeri) değerlendirmeli.
    Ben mps nin uçuculuğunu azaltmak için pörtföyü, altın ve döviz fonla destekliyorum. Tabiki Herkesin risk/zaman algısı farklı..

Sayfa 500/996 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •