Sayfa 57/996 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 449 - 456 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Camit Yazıyı Oku
    Sağolun OPB cevaplarınız için. Bugun ufak miktarda deneme alımı yaptım grafiğine istinaden. Sanırım yarın biraz daha düşük fiyattan hesabıma geçer. Diğer aklımda olan fon ise hacmi YAC. Nedeni ise yüksek hacmi. Bununla da ilgili görüşlerinizi alabilirsem çok sevinirim.
    YAC bir fon sepeti fonu, ben uğraşmayayım hangi fonu alacağım diye fon yöneticisi karar versin diyenler için uygundur. Tabi dağılım raporuna bakıp içersinde hangi fonlar olduğuna bakmanız faydalı olacaktır.

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Olabilir üstadım sonuçta kul yapısı ve hatasız kul olmaz derler Şu an 0.26 gözüküyor benim dağılımda
    Mustafa estahfurullah olabilir
    Tabloda bende de 0.26 ama kapa gore 0.18 olmasi lazim sanki
    Bir kacina baktim da hepsi tutarsiz
    Revize etsen olmaz mi?

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Üstadım teknoloji kısmındaki hisseleri çok fazla takip etmiyorum. Aslında hisse kısmında da çok takip ettiğim bişey yok desem yeridir. Sabah paylaştığım haber dışında da etkileyecek başka bir durum var mı bilmiyorum. Haber yatırım yapmayı düşünüyor şeklindeydi sanırım. Benim anladığımsa ben aldım yeterince sizde alın kısa sürede kâr edip çıkayım demek istemiş olabilir diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Düzeltme için bahane lazımdı buldular.
    Memleketin vuruşkan evlatları bu tür şeyleri yer mi?
    Yemez...
    Bence de düşürmek için de yükseltmek için de her zaman bahane uydurulur. Bir süre daha dalgalanacağız gibi görünüyor.

Olabilir üstadım sonuçta kul yapısı ve hatasız kul olmaz derler Şu an 0.26 gözüküyor benim dağılımda
    Bende de 0.24 görünüyor, kaç olursa olsun fark etmez. Zaten ay sonuna geldik, portföy kimbilir ne kadar değişti.
    Saygılar...

4.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Mustafa estahfurullah olabilir
    Tabloda bende de 0.26 ama kapa gore 0.18 olmasi lazim sanki
    Bir kacina baktim da hepsi tutarsiz
    Revize etsen olmaz mi?
    Üstadım tutarsızlık fiyat değişiminden kaynaklı fondaki hisselerin fiyatları değiştikçe dağılımdaki oranları da otomatik olarak değişiyor. Normalde de öyle olması gerekiyor yani Söz gelimi sizin portföyde iki farklı ürün var %50-50 diyelim başlangıç portföyünüzde. Dönem sonunda birisi %100 getirdi, birisi %10 getiridi %50-50'mi kalır dağılım oranı

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    OPB hakkında pek bir bilgimiz yok dağılım raporları ayrıntılı olmadığından dolayı. Fakat fon yöneticisinin yönettiği FIR fonuyla aynı stratejide olduğu ve bu fonun performansı bana göre makul olduğu için 2 ay kadar önce eklemiştim portföye. Benim görüşüm şimdilik güzel gidiyor
    İşbank 808 (TIV)'de tuttuğum kısa vadeli nakiti OPB'ye bağladım ben de, nakit gerekirse 1 gün önce bozdururum. Bu ne yav yıllık %10-15.
    Saygılar...

Üstadım tutarsızlık fiyat değişiminden kaynaklı fondaki hisselerin fiyatları değiştikçe dağılımdaki oranları da otomatik olarak değişiyor. Normalde de öyle olması gerekiyor yani Söz gelimi sizin portföyde iki farklı ürün var %50-50 diyelim başlangıç portföyünüzde. Dönem sonunda birisi %100 getirdi, birisi %10 getiridi %50-50'mi kalır dağılım oranı
    Satmis yada almista olabilir
    Biz o zaman cok sezgisel bir tahmin yapiyoruz ustadim
    Ondan tahminle gerceklesen uyusmuyor

Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku

Bence de düşürmek için de yükseltmek için de her zaman bahane uydurulur. Bir süre daha dalgalanacağız gibi görünüyor.

Bende de 0.24 görünüyor, kaç olursa olsun fark etmez. Zaten ay sonuna geldik, portföy kimbilir ne kadar değişti.
    Vay gartalim gelmis
    Haklisin garam...

8. Tte +3,76...........

Sayfa 57/996 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •